Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Listy do Boga.
Autor Wiadomość
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #1
Listy do Boga.
Jak w temacie. Co sądzicie o pisaniu listów do Pana Boga?
Miałoby to być taką formą komunikacji, rozmowy z Bogiem.

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
29-05-2007 13:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mazik Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 260
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
Myśle że każda nasza modlitwa, każde rozmyslanie jest pisaniem takowego listu w swojej głowie. Nie koniecznie musi byćna papierze.

Dziecko jest pieknem ludzkiego bytowania. Jest pieknem! Jezus potwierdzil to swoim postepowaniem. Badzmy wpatrzeni w piekno dziecka!
Jan Pawel II
29-05-2007 13:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
Harpoon napisał(a):Co sądzicie o pisaniu listów do Pana Boga?
sama przez jakiś czas pisałam takowe listy , jak miałam trudności na modlitwie. Pisałam w dzienniku pracy nad sobą.
zdarzało się że wracam do nich i zauważyłam że dobrze żem podjeła się tego Uśmiech

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
29-05-2007 14:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bozy_Wariat Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 131
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #4
 
Ja swego czasu pisałąm takie listy i wkładałam do Pisma Świętego jako do skrzynki. Z tego, co pamiętam, to na rekolekcjach Siostry proponowały coś takiego. Uważam to za dobry pomysł. Bo jeśli dobrze pamiętam, to chyba nawet w czasie jak byłam daleko od Boga, napisałam taki list. Musiałabym sprawdzić. Ale to dobra forma. Jak już ktoś napisal każda forma modlitwy jest dobra. Własnie: ostatnio chyba napisałam taki list jak miałam poczucie, ze Bóg jest daleko. To dobre rozwiązanie na czas strapienia. Ale się rozpisałam Uśmiech Pozdrawiam wszystkich. Z Panem Bogiem.

[Obrazek: qw000003.gif]

"Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia"
31-05-2007 00:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #5
 
Najgorsze jest to, że nigdy nie odpisze.... Smutny :ban:

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
31-05-2007 07:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bozy_Wariat Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 131
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #6
 
Jak to nie odpisze? Bóg już napisał do Ciebie najwspanialszy list: Pismo Święte i poprzez nie On mówi. Naprawdę! Uwierz mi! Co więcej odpowiada też w sercu. Jak to Mickiewicz powiedział: "Głośniej niż w rozmowach Bóg przemawia w ciszy i kto w sercu ucichnie, zaraz Go usłyszy".

[Obrazek: qw000003.gif]

"Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia"
31-05-2007 15:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
narbukil Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 503
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #7
 
Cytat:Jak to nie odpisze? Bóg już napisał do Ciebie najwspanialszy list: Pismo Święte i poprzez nie On mówi.
To chyba ten list nie na temat.

Ogniu, krocz ze mn?!!!
31-05-2007 15:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #8
 
narbukil napisał(a):To chyba ten list nie na temat.
na temet, na temat.
My piszemy a Bóg może nam odpowiedzieć np. poprzez Słowo Boże które jest w Piśmie Swiętym :wink:

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
31-05-2007 19:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
narbukil Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 503
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #9
 
rachel napisał(a):na temet, na temat.
My piszemy a Bóg może nam odpowiedzieć np. poprzez Słowo Boże które jest w Piśmie Swiętym
"o święta naiwności"

Ogniu, krocz ze mn?!!!
31-05-2007 19:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #10
 
narbukil napisał(a):"o święta naiwności"
[-o< ale święta.
to kwestia wiary, otwarcia się na Boga...

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
31-05-2007 19:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bozy_Wariat Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 131
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #11
 
narbukil napisał(a):"o święta naiwności"
To nie naiwność. Mnie Bóg odpowiada w ten sposób. W taki sposób mi powiedział, ze chce bym pracowałą w szkole w tym roku. A potem dał mi pracę na 2 dni przed pierwszym września...

[Obrazek: qw000003.gif]

"Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia"
31-05-2007 23:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
MaLvA Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 141
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #12
 
Ja też pisałam takie listy i nadal mi się to zdarza, o wszystkim i o niczym, tak poprostu. I to zwykle właśnie w tych sytuacjach kiedy nie mogłam się zebrać na modlitwę...

narbukil: a próbowałeś kiedyś?? ja kiedyś dostałam taką odpowiedź że mi w pięty poszło Oczko taka byłam zaszokowana...
i nie ukrywam że zrozumienie czasem przychodzi z wielką trudnością i czasem przychodzi po dłuższym czasie... ale przychodzi...

Uśmiech
01-06-2007 14:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
narbukil Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 503
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #13
 
MaLvA napisał(a):narbukil: a próbowałeś kiedyś??
nie próbowałem i nie mam zamiaru. jest to takie trochę wkręcanie sobie. poprostu wylewasz swoje uczucia na papier i czujesz się lepiej, a doszukiwanie w tym jakichś sił nadprzyrodzonych nie ma sensu.

Ogniu, krocz ze mn?!!!
01-06-2007 15:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
MaLvA Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 141
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #14
 
ja Cię do niczego nie namawiam;
i nie nazwałabym tego zwykłym wylewaniem uczuć na papier.... to tak jakbym na przykład pisała list do chłopaka z jakimś wyznaniem (lub czymkolwiek innym) i jego odpowiedź traktowała jako swój wymysł...
czy nie przyszło CI na myśl, że skoro tyle osób czegoś podobnego doświadcza to "coś" w tym musi być, że patrząc REALNIE nie jest możliwym taka zbiorowa "halucynacja" zwłaszcza że każda z tych osób mieszka gdzie idziej
??
Uśmiech
01-06-2007 19:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
narbukil Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 503
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #15
 
MaLvA napisał(a):.... to tak jakbym na przykład pisała list do chłopaka z jakimś wyznaniem (lub czymkolwiek innym) i jego odpowiedź traktowała jako swój wymysł...
Co do chłopaka to masz pewność, że istnieje. Istnienia Boga możesz się tylko domyślać.
MaLvA napisał(a):czy nie przyszło CI na myśl, że skoro tyle osób czegoś podobnego doświadcza to "coś" w tym musi być, że patrząc REALNIE nie jest możliwym taka zbiorowa "halucynacja" zwłaszcza że każda z tych osób mieszka gdzie idziej??
Może sobie poprostu tak mocno wkręcacie, że widząc jakieś zjawisko widzicie w tym odpowiedź od boga?

Ogniu, krocz ze mn?!!!
02-06-2007 15:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów