Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Giertych skreśla Dostojewskiego i Gombrowicza
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #16
 
Zanim zaczniecie topić Ministra Giertycha, wpierw może warto by poszukać stanowiska strony ustawodawczej. Bo póki co, to mamy tylko degrengolade medialną.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
31-05-2007 23:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #17
 
Ks.Marek napisał(a):Zanim zaczniecie topić Ministra Giertycha, wpierw może warto by poszukać stanowiska strony ustawodawczej. Bo póki co, to mamy tylko degrengolade medialną.
Na razie to mamy burdel ogólny, że się tak wyrażę. Miało być normalnie. Tymczasem - to co się dzieje, nie tylko z Giertychem i jego chłopaczkiem (Orzechowskim), ale w ogóle - mozna nazwać różnie, ale na pewno nie normalnością... W dodatku cały czas o seksie (i to perwersyjnym) nawijają, zboczuchy... Był już "rząd fachowców" - teraz mamy "rząd erotomanów"?
Powtórka z rozrywki - wciąż i wciąż tematy zastępcze. Deja vu z czasów SLD. A nawet z jeszcze dalszej epoki.
A sam Wujek Stalin gdyby żył, niechybnie umarłby ze śmiechu widząc jak nurt "narodowo-katolicki" który jego ideologia bezlitośnie zwalczała - posługuje się metodami wypracowanymi przez jego reżim...."Kato-stalinizm"?

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
01-06-2007 06:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
czarek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 418
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #18
 
Wszystko ździerże, ale dlaczego "Inny Świat"??
Żadna inna lektura nie wniosła do mojego wnętrza tyle co ta pozycja!!Żal....

http://www.ewangelizatorzy.pl
05-06-2007 21:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #19
 
czarek napisał(a):Wszystko ździerże, ale dlaczego "Inny Świat"??
Żadna inna lektura nie wniosła do mojego wnętrza tyle co ta pozycja!!Żal....
Spoko. Widzę, że nie jesteś na bieżąco. Wszystko będzie, co było, a może i jeszcze więcej.
Min. Giertych dał przeciez sprostowanie już w piątek bodaj...

[ Dodano: Wto 05 Cze, 2007 22:10 ]
Poza tym: to nauczyciele zgłosili propozycje reform lektur, a nie minister.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
05-06-2007 22:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #20
 
Hmm jak byłam w liceum to mieliśmy troszke dziwną facetke od polskiego bo ona sama rezygnowała z lektur [ które powinny być ], gdyż uważała że one są nie dobre dla naszego rozwoju. 8-[

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
05-06-2007 22:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
czarek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 418
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #21
 
Ks.Marek napisał(a):Spoko. Widzę, że nie jesteś na bieżąco. Wszystko będzie, co było, a może i jeszcze więcej.
Min. Giertych dał przeciez sprostowanie już w piątek bodaj...
No fakt, dawno "wiadomości" nie oglądałem... :roll:
Cytat:Poza tym: to nauczyciele zgłosili propozycje reform lektur, a nie minister.
_________________
Też nie napisałem nic anty-giertychowskiego Duży uśmiech

http://www.ewangelizatorzy.pl
05-06-2007 23:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #22
 
...a dlaczego odpadnie "Proces" Kafki....? Czyżby dostrzegli tam aluzje (i analogie) do działania służb specjalnych w naszym państwie?

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
06-06-2007 07:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #23
 
Helmutt napisał(a):"Proces" Kafki....?
na serio?? Przecież ta ksiązka jest super, i czemu niby nie ma jej byc :-k

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
06-06-2007 07:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
MaLvA Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 141
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #24
 
za Gombrowiczem bym nie płakała, bo nie mogłam przebrnąć przez jego sposób pisania, ale 'proces', 'inny świat' i 'zbrodnia i kara' zachwyciły mnie mimo że są lekturami Oczko
nie rozumiem też chęci wprowadzenia przez pana Romana G. większej ilości książek Sienkiewicza (jak to się wypowiadał w jednym z programów), wystarczy że przeczyta się jedną i już ma się pogląd co będzie w innych :? (i choć akurat 'potop' mi się podobał to nie sądzę, że warto Sienkiewiczem katować w większej ilości i zamiast poszerzać jego obecność w kanonie lepiej dać faktycznie coś nowszego, bo odświerzenie by się przydało);
a dobre chęci pana Romana G. jakoś mają marny efekt, bo na siłę ludzi "nawracać" :? , to nie jest droga...

http://www.blaskprawdy.fora.pl/
07-06-2007 15:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #25
 
Roman still fight the good fight under the catholic banner...

czasem jakby naiwnie, ale jeśli jego intencje są szczere,
to oby zwyciężył, bo alternatywa zrobi z nas drugą Holandię :/

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
07-06-2007 19:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
narbukil Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 503
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #26
 
daj spokój z Holandią... wolałbym tam żyć niż tutaj

Ogniu, krocz ze mn?!!!
07-06-2007 20:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #27
 
narbukil napisał(a):wolałbym tam żyć niż tutaj
jedź, jedź, może Ci zrobią przyspieszoną eutanazję gratis

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
07-06-2007 20:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #28
 
Czemu odrazu wszelkie zło w Holandii ??
Mój tata tam żyje od kilku już dobrych lat i jakoś nie narzeka :diabelek:

A wracając do tematu czyżby zmiany lekturowe mają za zadanie "pokrzepiać serce" 8) czyli nauka patriotyzmu, od podstaw?

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
07-06-2007 20:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
MaLvA Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 141
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #29
 
proszę.... nieee.... #-o

http://www.blaskprawdy.fora.pl/
07-06-2007 21:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #30
 
MaLvA napisał(a):proszę.... nieee....

co nie?

jako przyszła nauczycielka, będę miała za zadanie krzewienia patriotyzmu :mrgreen: :diabelek:

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
07-06-2007 21:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów