Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dlaczego warto mieć dzieci?
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #16
 
Offca napisał(a):
Ks.Marek napisał(a):A jak 23?
A ktoś tyle kiedykolwiek miał? ;P
Zapewne.
W mojej parafii niedawno chowaliśmy matkę 19 dzieci. A jak sie dowiedziałe, przynajmniej 7 miała poronień.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
11-06-2007 23:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #17
 
Cytat:W mojej parafii niedawno chowaliśmy matkę 19 dzieci
O Jezu! A młodo zmarła?

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
11-06-2007 23:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #18
 
Sylwia napisał(a):A jezeli nie da ci wcale,to tez trzeba sie z tym pogodzic.
zaakecptować....a zarazem moim zdanem próbować starać się o adopcje dziecka. nie wyobrażam sobie małżeństwa gdzie nie ma dzieci.
jak nie można urodic fizycznie , to mozna te dziecko jakby "urodzic" poprzez miłość którą je obdarzymy...którą czerpiemy ze źródła którym jest sam Bóg.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
11-06-2007 23:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #19
 
Cytat:O Jezu! A młodo zmarła?
Ponad 70 lat miała kobieta. A 20 lat temu pochowała męża. Sama wychowała wszystkie dzieciaki.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
11-06-2007 23:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #20
 
70 lat... to długo żyła jak na tyle porodów i poronień :zmieszany: Z tego co wiem zbyt wiele porodów potrafi bardzo szybko wprowadzić kobietę do grobu. Organizm często nie wytrzymuje, bo to jest bardzo duży wysiłek i ciąża dość mocno organizm potrafi "wyniszczyć".

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
11-06-2007 23:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kumbaja Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 226
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #21
 
wow to musiala byc herod kobita.

podobno jakas rosjanka miala ponad 60 dzieci, duzo blizniakow i trojakow ale nie wiem czy zyje jeszcze. poszukam na necie moze cos maja o niej.

[ Dodano: Wto 12 Cze, 2007 11:41 ]
znalazlam! http://uk.answers.yahoo.com/question/ind...347AARhVCP text po angielsku.

kobita zyla w 18 wieku, miala 69 dzieci z czego 67 przezylo noworodztwo (nie wiem jak to inaczej przetlumaczyc, infancy=noworodztwo? jest taki wyraz wogole?).

miedzy 1725 a 1965 urodzila:
>16 par blizniakow,
>7 `zestawow` trojakow
>4 `zestawy` czworakow

w dzisiejszym wieku najwiecej potomstwa ma niejaka leontina albina z chile. teraz ma ponad 60 lat i twierdzi ze jest matka 64 dzieci, z ktorych udokumentowanych jest 55.

:shock: :shock: :shock: :shock: i jeszcze raz :shock:

`I suggest we learn to love ourselves before it`s made illegal
when will we learn?
when will we change?
just in time tosee it all come down
those left standing will make millions
writing books on the way it should have been`
incubus
12-06-2007 11:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #22
 
Cytat:miedzy 1725 a 1965 urodzila:
To ile ona żyła? 200 lat? :hm:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
12-06-2007 11:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
angua Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 353
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #23
 
Ja mam kolegę, który ma trzynaścioro rodzeństwa. W tym dwie pary bliźniąt. Ale u nich to rodzinne - ostatnio bawiłam się w obliczenie statystyk rodzinnych [ciocie, wujkowie, kuzyni itp] i wyszło mi, że u nich w rodzinie każdy [po założeniu rodziny, oczywiście] ma średnio siedmioro dzieci Duży uśmiech

A ja do tamtych powodów dodałabym jeszcze jeden: rodziny wielodzietne są z reguły szczęśliwsze. I to zarówno ta, w której jest czternaścioro dzieci, jak i takie, gdzie jest czwórka [jak dla mnie to i tak mnóstwo Oczko]. To oczywiście kwestia dyskusyjna, ale mnie zawsze w dzieciństwie do takich rodzin ciągnęło - bo biło z nich jakieś ciepło Uśmiech


A więc czuwaj i módl się bezustannie,
a czyż to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.
12-06-2007 12:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
MaLvA Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 141
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #24
 
a ja jestem jedynaczką :cry: Smutny
i wiem jedno... jeśli dane mi będzie założyć rodzinę nie pozwolę by moje dziecko było samo jak palec...

http://www.blaskprawdy.fora.pl/
12-06-2007 12:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kumbaja Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 226
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #25
 
Offca napisał(a):
Cytat:miedzy 1725 a 1965 urodzila:
To ile ona żyła? 200 lat? :hm:


buhehee znaczy sie nie 1965 tylko 1765. Duży uśmiech

`I suggest we learn to love ourselves before it`s made illegal
when will we learn?
when will we change?
just in time tosee it all come down
those left standing will make millions
writing books on the way it should have been`
incubus
12-06-2007 12:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sylwia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 64
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #26
 
Ks.Marek napisał(a):
Sylwia napisał(a):Jezeli dwa lub 3,to trzeba to przyjac.
A jak 23?
Nie.Troszeczke mnie nie zrozumieliscie.ja nie chce miec dzieci do "oporu".Po prostu ja nie moge powiedziec,ze chce miec jedno dziecko tyle i koniec.zBo gdy zdarzy sie,ze bede miała drugie,to napewno przyjme je z miłoscia.Przeciez nie powiem,ze chcialam miec tylko jedno,a tamte niech sobie pojdzie.To nie odemnie zalezy.
No i tyle.A tak naprawde,to wątpię,ze bede miala meza,a w zwiazku z tym dzieci. :| :|

[Obrazek: 11698037913006ao0.jpg]
12-06-2007 13:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #27
 
Sylwia napisał(a):No i tyle.A tak naprawde,to wątpię,ze bede miala meza,a w zwiazku z tym dzieci. :| :|
Eeeee tam, przesadzasz na pewno.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
12-06-2007 15:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #28
 
Ja to chętnie bym zaadoptowała. Tylko jako osoba samotna Uśmiech Ciekawe czy tak można.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
12-06-2007 16:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sylwia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 64
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #29
 
rachel napisał(a):Ja to chętnie bym zaadoptowała. Tylko jako osoba samotna Uśmiech Ciekawe czy tak można.
Ja jakis czas temu sie tym interesowałam i cos było,ze samotne kobiety miały dzieci adoptowane.Lecz niewiem nic wiecej na jakich zasadach to.

[Obrazek: 11698037913006ao0.jpg]
12-06-2007 16:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #30
 
Może ktoś wie na jakich zasadach można zaadoptować dziecko ?

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
12-06-2007 16:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów