Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wierzcie w cuda?
Autor Wiadomość
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #16
 
Nie wierzę w to, że Bóg posłał Bennego Hinna. Czy ów "charakterystyczny dla niego sposób kierowania uwielbiebiem" wygląda tak:
http://www.youtube.com/watch?v=a54iqEr1flQ&feature=fvst
(radzę WYŁĄCZYĆ głośniki.)
http://www.youtube.com/watch?v=sthm3vH6i...playnext=1

To ma być Boże działanie? To raczej demoniczny zamęt, rodzący wiele bardzo złych owoców w życiu uczestników tych spędów.

Cytat:Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i działać będą wielkie znaki i cuda, by w błąd wprowadzić, jeśli to możliwe, także wybranych. Oto wam przepowiedziałem.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
17-07-2009 17:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jonasz 33 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 394
Dołączył: Oct 2007
Reputacja: 0
Post: #17
 
Omyk wierzysz w to co jest na youtube, nie można oceniać na podstawie tylko jakiegoś filmiku, a zresztą nie nam oceniać człowieka zostaw to Bogu [-X

A Jaabes wołał do Boga Izraela tymi słowy: Obyś mi prawdziwie błogosławił i poszerzył moje granice, oby ręka Twoja była ze mną i obyś zachował mnie od złego, aby mnie ból nie dotknął. I Bóg spełnił jego prośbę 1Krn 4;10
17-07-2009 22:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #18
 
Co za bzdury !! Jakie cuda cud to miał owy pastor 30 tys ludzi ile to rubli będzie a może dolarów. Niezły biznes na naiwności ludzkiej.
18-07-2009 06:24
Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #19
 
Hmmm sorki za formę, ale początkowo jakby w ogóle nie przyjmowało mojego posta, więc próbowałam znowu, i znowu... Oczko Jeśli ktoś z moderacji znajdzie chwilkę, to prosiłabym o uczłowieczenie mojego powyższego posta ;p

Jonasz! Roztropność nie jest jeszcze ocenianiem człowieka! Ja nie oceniam pana Hinna jako osoby, stwierdzam jedynie, że absolutnie nie wierzę w jego rzekome posłanie. Jeśli doświadczyłeś działania Ducha Świętego, to będziesz wiedział czemu. Co więcej, kiedyś wchodziłam na stronę internetową Benny'ego Hinna i to, co na niej znalazłam zrodziło we mnie wówczas przekonanie, że te sprawki nie od Boga pochodzą. Wczoraj próbowałam znaleźć tę stronę i te treści, które - jak pamiętam - nie zrobiły na mnie dobrego wrażenia, ale strona została zmieniona. Ja wchodziłam kiedyś na taką z żółtą oprawą graficzną.

Co do filmów - nie "wierzę" filmowi akurat z tego powodu, że jest na youtube, to przecież jasne?! Co ma serwer do prawdziwości nagrania? #-o Tak naprawdę tu nie ma nic do "wierzenia", po prostu widzę swoje. Czy uważasz, że ten fim został spreparowany? Czyż nie przedstawia właśnie owego "charakterystycznego dla niego sposobu prowadzenia 'uwielbienia'"? Czy człowiek, którego widzimy na filmie nie jest Benny'm Hinnem?

Ty mówisz o ocenianiu ludzi, a św. Jan pisze:
"Umiłowani,
nie dowierzajcie każdemu duchowi,
ale badajcie duchy, czy są z Boga,
gdyż wielu fałszywych proroków
pojawiło się na świecie."
Ty swoje, a św. Paweł: "Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie!"

Jonaszu, kogo mam bardziej słuchać? Ciebie, czy Słowa Bożego? Uśmiech Myślę, że trzeba nam bardziej słuchać Boga, niż ludzi.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
18-07-2009 21:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jonasz 33 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 394
Dołączył: Oct 2007
Reputacja: 0
Post: #20
 
A czy ja napisałem że masz mnie słuchać?
Nie wiem czy filmiki są spreparowane, czy nie ? Napisałem tylko że nie nam osądzać, zostawmy to Bogu, dla mnie też Benny Hinn jest raczej karierowiczem, który poszedł w złą stronę , al eto są moje prywatne poglądy, więc jeszcze raz powtórzę nie nam osądzać, zrobi to Bóg, :papa:

A Jaabes wołał do Boga Izraela tymi słowy: Obyś mi prawdziwie błogosławił i poszerzył moje granice, oby ręka Twoja była ze mną i obyś zachował mnie od złego, aby mnie ból nie dotknął. I Bóg spełnił jego prośbę 1Krn 4;10
18-07-2009 23:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #21
 
Okej, czemu więc "reklamujesz" coś, czego nie jesteś pewien, albo - co gorsza - co ma "pozory zła" (podstawy, by tego unikać)?

Być może to nie była z Twojej strony reklama/zachęta, ale w takim razie chyba zabrakło rozsądnego komentarza... Pamiętaj, że jako chrześcijanie bierzemy duchową odpowiedzialność za owoce tego, co polecamy... Jeśli ktoś z forumowiczów idąc za naszą zachętą wdepnie w bagno, to niestety ponosimy za to część winy...

Nie chcę, żebyś czuł się urażony - jeśli Cię uraziłam, to przepraszam! Chcę jedynie, żebyśmy zachowywali świętą mądrość, która pochodzi od Boga, byli roztropni jak węże, a nieskazitelni jak gołębice. Pokój z Tobą!

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
18-07-2009 23:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kredka198 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #22
 
-odpowiedz na pytanie tamtu :tak wierze w cuda

"uśmiechaj się także do Boga z miłością przyjmując Jego wole" - Św. Franciszek z Asyżu

"Just because a pregnancy may be unwanted doesn't mean that the baby is!"

"...I will walk on the water and You will catch my if I fall.."
19-07-2009 13:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ernestyn Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 3
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #23
 
(ciach!!)
26-08-2009 09:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów