Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
nasza-klasa.pl
Autor Wiadomość
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #91
 
A nie jest to internetowe kłamstewko jak nie czytając deklaruję, że przeczytałem? Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
23-07-2010 14:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bashca Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 835
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #92
 
o rety Gosiu , nie dajmy się zwariować Uśmiech to jak teraz, powinnam spowiadac sie z tego że nie przeczytałam regulaminu na nk.pl? :ks: ksiądz chyba spadł by z krzesła gdyby to usłyszał :mrgreen:
a Ty Gosiu przeczytałaś calutki regulamin na nk.pl od początku do końca? łącznie z fb i pocztą mailową. O kontach bankowych nie wspominając Duży uśmiech

"Dla niektórych ludzi twoje życie może być jedyną Biblią jaką przeczytają" Uśmiech
/W.J Toms/
25-07-2010 01:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #93
 
pewnie nie, i dlatego ją ruszyło sumienie :wink:

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
25-07-2010 09:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #94
 
To zależy co rozumiesz pod słowem "przeczytałam". Przeleciałam go wzrokiem, starając się wyłapać sprawy, które mogłyby mi nie odpowiadać, więc nie zaakceptowałam "w ciemno".

[ Dodano: Nie 25 Lip, 2010 14:06 ]
Oj Basia, a czy ja mówię, że spowiadać się? Uśmiech Po prostu nie klikać bezmyślnie że czytałam, jeśli tego nie robiłam. Jak serwis prosi jedynie o akceptację, to możesz zaakceptować w ciemno (z Twoim ryzykiem), a jak prosi o zapoznanie się, albo oświadczenie, że przeczytałaś, to wypada przynajmniej zerknąć, nie?

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
25-07-2010 14:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kasiek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 54
Dołączył: Jan 2010
Reputacja: 0
Post: #95
 
przeczytanie "nowego regulaminu" to jedno a drugie to, że analizując jakikolwiek akt prawny nie mozemy pozostać "zieloni" w temacie ustawy do której się odwołuje, regulamin przeczytałam, z ustawą o prawach autorskich jestem zaznajomiona.
A i tak nasza klasa mnie zaczyna drażnić. robi się z tego straszne targowisko próżności.

Wierzę, że droga, którą idę,
Jest Panie jedną z Twoich dróg.
Zamykam oczy, żeby widzieć,
Otwieram serce na Twój cud.
Do Ciebie wołam w trudną chwilę
Ufam Ci kiedy ziemia drży,
25-07-2010 16:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #96
 
Ja jestem zbyt leniwa, żeby czytać regulamin Język
25-07-2010 20:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kasiek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 54
Dołączył: Jan 2010
Reputacja: 0
Post: #97
 
A tak naprawdę nie powinno się robić, może jestem nienormalna, ale na studiach przeszliśmy błyskawiczny kurs oduczający podpisywania czegoś czego nie przeczytaliśmy, kiedy nie wiemy co podpisujemu.

Wprawdzie przedsiębiorcy korzystający ze wzorców umownych są kontrolowaniu, oraz te wzorce muszą być zgodne z prawem, a także chronić słabszego w obrocie konsumenta, chodzi bardziej o nawyk wiem co podpisuję, wiem w co pakuję swoją osobę sygnując to własnym nazwiskiem.

Wierzę, że droga, którą idę,
Jest Panie jedną z Twoich dróg.
Zamykam oczy, żeby widzieć,
Otwieram serce na Twój cud.
Do Ciebie wołam w trudną chwilę
Ufam Ci kiedy ziemia drży,
26-07-2010 11:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #98
 
No wiesz, nasza-klasa to nie jest ważny akt prawny, żeby się człowiekowi chciało regulamin czytać.
26-07-2010 22:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #99
 
nie, dopóki nie wykorzystają twojego wizerunku do czego nie chcesz :krzywy:

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
27-07-2010 08:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kasiek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 54
Dołączył: Jan 2010
Reputacja: 0
Post: #100
 
Chodzi o sam nawyk czyta, a poza tym, no właśnie nie jest aktem powszechnie obowiązującym, ale obowiązuje uzytkowników.
Zresztą nie ma się co łudzić nie jest wazna ranga aktu prawnego ilu Polaków Konstytucję czytało. A ta ich chyba obowiązuje oraz stoi dosyć wysoko :wink:

Wierzę, że droga, którą idę,
Jest Panie jedną z Twoich dróg.
Zamykam oczy, żeby widzieć,
Otwieram serce na Twój cud.
Do Ciebie wołam w trudną chwilę
Ufam Ci kiedy ziemia drży,
27-07-2010 10:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sdms Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 310
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #101
 
bashca napisał(a):aha, jak w sumie tylko zdjecie glowne, to nie ma tragedii. mojego i tak nie wybiorą bo moja twarz zdecydowanie nie nadaje się rządną z reklam :mrgreen:
Weź pod uwagę, że wizerunek w reklamie nie musi mieć charakteru promocyjnego, a wręcz może mieć charakter prześmiewczy, szyderczy.


Jak pisałem na SB największą bolączką na nk jest w tej chwili trudność z usunięciem konta. Już ze 2 lata temu był poruszany problem tego, że NK nie kasuje danych użytkowników, to znaczy nawet po kilku latach można się zalogować na swoje konto i zobaczyć tam swoje dane. Jest to oczywiście jawne łamanie prawa, ale GIODO chyba sporo kasy od nk otrzymał skoro broniąc jej powołuje się na funkcje, które w serwisie nigdy nie istniały. Warto też wziąć pod uwagę, że dane osób, które nie zaakceptowały nowego regulaminu są przetwarzane bezprawnie, gdyż wcześniej wyrażona zgoda obejmowała tylko i wyłącznie serwis nasza-klasa.pl, tymczasem od blisko roku dane nieprawnie były wykorzystywane w serwisie sledzik.pl, a od jakiegoś czasu nieprawnie są wykorzystywane w serwisie nk.pl
03-08-2010 16:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nino Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 28
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 0
Post: #102
 
Wyrażę dość radykalny pogląd na temat nk.

Z tego co widzę temat ten został napisany dość dawno temu, wtedy to portal nk był użytkowany głównie przez osoby dorosłe które rejestrowały się tam z myślą odszukania konkretnego znajomego i odnowienia z nim kontaktu. Spełniało to z początku swoją funkcję i rzeczywiście wiele osób chwaliło to sobie.

Teraz chyba każdy wie co można tam znaleźć, zrobiono z tego coś na kształt fotki.pl (fotka.pl = portal w którym młodzi ludzie chwalą się swoimi zdjęciami - bardzo często przekraczając granice dobrego smaku. Pełno tam zdjęć dziewczyn które chyba nie lubią nosić ubrań Uśmiech. Zresztą kto chce niech sam przejrzy kilka losowo wybranych profilów Uśmiech)
Nasza klasa wyraźnie poszła w tę stronę i coraz częściej można znaleźć tam wierne kopie profilów z fotka.pl. Czy nikogo nie bulwersują nagie zdjęcia na portalu do którego mają dostęp dzieci ? - to tylko jedna z negatywnych cech nk.

Drugą sprawą wartą podkreślenia jest jest cel pokazywanych tam fotek. Masa ludzi wrzuca tam zdjęcia swoich nowo nabytych aut, zdjęcia z wakacji we Włoszech czy Hiszpanii, nowy dom, komputer, telewizor a nawet super kosiarka. W sumie można by zmienić nazwę tego portalu na ChwalimySię.pl - im więcej tym lepiej niech nam zazdroszczą. Proszę popatrzyć na niektóre profile gdzie widnieje liczba znajomych 2500, 4600, 7900... czemu to służy ?

Trzecia kwestia to prywatność (omówili ją wyżej inni) oraz coraz to narastająca komercja - wysyłanie jakiś prezencików wirtualnych itp itd. oczywiście wszystko płatne.

Tak jak zaznaczyłem na wstępie jest to dość radykalny pogląd, są tam oczywiście zarejestrowane osoby korzystające z tego we właściwy sposób które nie spędzają tam całych dni logując się co 5min oraz nie wrzucają zdjęć z własnej toalety - niestety to chyba mniejszość. Zwykłem używać wobec tego portalu określenia "generator grzechu" co jak co ale zazdrość, pycha i erotyczne zdjęcia wiodą tam prym.

Ciach , Filmik i opis jak go znaleźć usunięty ze wzgledu na treści których nie powinno się promować na forum Katolickim
aleksab


Pozdrawiam Nino
13-09-2010 21:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #103
 
No cóż Nino, tak to już jest. Są wzloty i upadki. NK widać idzie w tym drugim kierunku. Na swoją zgubę. Jeśli się działa w negatywny sposób to nic dobrego z tego nie wyjdzie i przyjdzie koniec na takie miejsca, gdyż zło zawsze przegrywa z dobrem. Oby to dobro jak najczęściej wygrywało. :aniol:

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
22-09-2010 08:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów