Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
nasza-klasa.pl
Autor Wiadomość
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #61
 
Szkoda, że tylko na naszej-klasie można kogoś zaprosić...
17-05-2009 17:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sdms Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 310
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #62
 
Oczywiście nasza-klasa przestała istnieć. W tej chwili jest to nk.pl - portal dla idiotów Oczko

Zmiana nastąpiła kilka dni temu, ale portal konsekwentnie w tym kierunku dążył. Wraz ze zmianą nazwy nastąpiła też zmiana Regulaminu. Dla użytkowników przygotowano specjalny skrypt do akceptacji Regulaminu. Wszystko ładnie, kolorowo. NK cytuje mnóstwo pochwał zanim przejdzie do konkretnego momentu akceptacji, gdzie użytkownik już z rozpędu klika "potwierdź", bo już ma dość tego czytania ;] Zanim jednak się ten regulamin postanowi zaakceptować wypadałoby zapoznać się choćby z tym, na co się użytkownik tutaj zgadza. A zgadza się między innymi na:

1. Jeszcze więcej reklam, ale tym razem pozwala firmie wysyłać reklamy na adres e-mail oraz przy pomocy poczty wewnętrznej.
2. Na umieszczanie swojego wizerunku i danych w celu promowania (reklamy) usług i produktów firmy oraz jej kontrahentów.
3. Na bycie śledzonym :]


Inna sprawa, że NK kilka miesięcy temu dopuściła się złamania ustawy o ochronie danych osobowych poprzez umieszczenie danych osobowych użytkowników w nowym serwisie pod nazwą sledzik.pl Fakt, że kompetentne władze (GIODO, UKE) nie dopatrują się naruszeń powołując się na funkcje, które w portalu nie istnieją sugeruje, że organy rządzące mają sporo profitów ze strony portalu. Inna sprawa, że przy wprowadzaniu usługi NK uparcie łamała swój regulamin nie reagując na prawne żądania użytkowników.

Sporo zastrzeżeń można mieć też do sposobu w jaki firma traktuje użytkowników. Wszystko to sprawia, że właściciele portalu sprawiają wrażenie chciwych i mających użytkowników "gdzieś" tak długo jak długo portal przynosi duże zyski.
28-06-2010 12:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #63
 
Ja tam nie zaglądam, męczą mnie swoimi e-mailami. Strata czasu jak dla mnie.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
28-06-2010 12:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Razen Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: May 2010
Reputacja: 0
Post: #64
 
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):Ja tam nie zaglądam, męczą mnie swoimi e-mailami. Strata czasu jak dla mnie.
Zgadzam się - po za tym jak widzę ten lans i popisy w profilach to szlag mnie trafia Oczko

[Obrazek: much-ado-about-nothing.jpg]
28-06-2010 12:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
PS Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 912
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #65
 
Ja się nie zgodziłem na nowy regulamin. Za jakieś 3 tygodnie konto mi wygaśnie chlip chlip
28-06-2010 19:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aleksab Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 530
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #66
 
Ja się zgodziłam , ze względu na to ze dzięki temu mogę mieć kontakt z moimi znajomymi z którymi czasem jest trudno ten kontakt utrzymać ponieważ sa porozrzucani po całej Polsce lub byłam z nimi kiedyś na jakiś rekolekcjach

"Światłość Chrystusa musi być głoszona, musi dotrzeć do wszystkich, aby przez Ewangelię światło padło na życie ludzi, aby zrozumieli jego sens i umieli je przeżywać w nadziei, która rodzi pokój i głęboką radość."

X Franciszek Blachnicki

"Życie to ostry miecz, na którym Bóg napisał: Walcz, Kochaj, Cierp "
28-06-2010 20:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sdms Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 310
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #67
 
aleksab napisał(a):Ja się zgodziłam , ze względu na to ze dzięki temu mogę mieć kontakt z moimi znajomymi z którymi czasem jest trudno ten kontakt utrzymać ponieważ sa porozrzucani po całej Polsce lub byłam z nimi kiedyś na jakiś rekolekcjach
W sumie kiepski argument, bo kontakt zawsze można mieć inną drogą, np. poprzez e-mail. Natomiast zgadzanie się w takim celu na mnóstwo reklam, czy na wykorzystanie własnego wizerunku w reklamach raczej mija się z celem.

Ale to wolny kraj. Zawsze możemy wykorzystując tę wolność z niej samej rezygnować Uśmiech
01-07-2010 12:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anariel Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 159
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #68
 
Nie przemyślałam kwestii i potwierdziłam... Potem chciałam cofnąć zgodzę, a oni poinformowali mnie, że to oznacza usunięcie konta. W tym momencie nie miałam już wątpliwości, żegnaj nk.
01-07-2010 12:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Paulincia89-16 Offline
Dziecina Boża
****

Liczba postów: 301
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #69
 
A zastanawia mnie kwestia nieletnich użytkowników nk którzy zgodzili się z regulaminem przecież potrzeba ich zgody.
Chwilowo jestem na nk z powodów kontkaktowo wyjazdowych ale po wakacjach zapewne już mnie tam nie będzie.

[Obrazek: 19741350394a7b16dd0a31b.gif]
01-07-2010 14:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aleksab Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 530
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #70
 
sdms napisał(a):W sumie kiepski argument, bo kontakt zawsze można mieć inną drogą, np. poprzez e-mail. Natomiast zgadzanie się w takim celu na mnóstwo reklam, czy na wykorzystanie własnego wizerunku w reklamach raczej mija się z celem.

Tylko ze ja potrzebuje czegoś ze zdjęciem.
Za dużo tych ludków :mrgreen:

"Światłość Chrystusa musi być głoszona, musi dotrzeć do wszystkich, aby przez Ewangelię światło padło na życie ludzi, aby zrozumieli jego sens i umieli je przeżywać w nadziei, która rodzi pokój i głęboką radość."

X Franciszek Blachnicki

"Życie to ostry miecz, na którym Bóg napisał: Walcz, Kochaj, Cierp "
01-07-2010 14:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sdms Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 310
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #71
 
Paulincia89-16 napisał(a):A zastanawia mnie kwestia nieletnich użytkowników nk którzy zgodzili się z regulaminem przecież potrzeba ich zgody.
Oczywiście zgodnie z prawem wymagana jest zgoda rodziców, ale w tym kraju niewielu ludzi (szczególnie w internecie) przejmuje się prawem. Moja styczność z NK wykazała, że nawet GIODO czy UKE potrafią wykazać niewinność NK powołując się na funkcje, które w serwisie nie istnieją...
01-07-2010 14:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kasiek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 54
Dołączył: Jan 2010
Reputacja: 0
Post: #72
 
coraz częściej rozważam usunięcie nk na rzecz facebooka, który lepiej się sprawdza i nie ma tylu śmieci co nasza klasa. Chodzi mi rzecz jasna o śłedziki, nie-śledziki, dziwne zmiany regulaminu. etc.

Wierzę, że droga, którą idę,
Jest Panie jedną z Twoich dróg.
Zamykam oczy, żeby widzieć,
Otwieram serce na Twój cud.
Do Ciebie wołam w trudną chwilę
Ufam Ci kiedy ziemia drży,
01-07-2010 16:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #73
 
ja wywalam nk - tzn obiecali sami mnie usunac w ciagu 30 dni. a co fajnego w facebooku?

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
01-07-2010 16:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kasiek Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 54
Dołączył: Jan 2010
Reputacja: 0
Post: #74
 
Trzeba samemu spróbować Oczko na początku założyłam od niechcenia a teraz bardzo lubię posiedzieć sobie Oczko

Wierzę, że droga, którą idę,
Jest Panie jedną z Twoich dróg.
Zamykam oczy, żeby widzieć,
Otwieram serce na Twój cud.
Do Ciebie wołam w trudną chwilę
Ufam Ci kiedy ziemia drży,
01-07-2010 16:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #75
 
Ale po co wywalać? Prześledźcie regulamin: jak chodzi o wizerunek, zgodziliście się (lub nie) na wykorzystanie jedynie waszego GŁÓWNEGO ZDJĘCIA. Wywalcie główne i tyle. Jaki problem?

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
01-07-2010 16:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów