Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
nasza-klasa.pl
Autor Wiadomość
rafalafar Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 111
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #1
nasza-klasa.pl
http://www.nasza-klasa.pl
07-06-2007 19:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sylwia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 64
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #2
 
Fajne to,ale akurat z moich szkół nigdzie nikogo znajomego.

[Obrazek: 11698037913006ao0.jpg]
08-06-2007 18:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
marszal222 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 141
Dołączył: Nov 2007
Reputacja: 0
Post: #3
 
a może by tak linki:

[Obrazek: 3-glitery_pl-marszal222-1726.jpg]
16-01-2008 17:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
PS Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 912
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #4
 
wg mnie za mało zabezpieczeń prywatności. z jednej strony fajne, bo starych znajomych mozna znaleźć, a z drugiej strony tyle zachodu o prywatność, ustawy itd, a tu jeden portal ogałaca chyba nie do końca świadomych zagrożeń użytkowników
16-01-2008 18:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #5
 
PS napisał(a):wg mnie za mało zabezpieczeń prywatności.
A konkretnie? Jakie masz na myśli zabezpieczenia?

Ja bardzo sceptycznie na początku podchodziłam do tego portalu, a teraz jak mnie wciągnęło, to się czasami oderwać nie mogę Uśmiech Już kilka razy przeżyłam wielkie zdziwienie, kiedy się dowiedziałam, że ktoś z dawnych znajomych mi osób jest gdzieś w zakonie, albo lata samolotami :mrgreen: O niektórych ludziach można się ciekawych i nowych rzeczy dowiedzieć, naprawdę Uśmiech

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
16-01-2008 21:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
marszal222 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 141
Dołączył: Nov 2007
Reputacja: 0
Post: #6
 
Ja dzięki nasza-klasa.pl zamiast znajomych z klasy znaleźć do znalazłem rodzinę co kontaktu z nimi nie utrzymywałem. i do tam że nawet nie wiedziałem że do rodzina moia Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech

[Obrazek: 3-glitery_pl-marszal222-1726.jpg]
16-01-2008 21:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
PS Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 912
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #7
 
Offca napisał(a):
PS napisał(a):wg mnie za mało zabezpieczeń prywatności.
A konkretnie? Jakie masz na myśli zabezpieczenia?
- afera z ujawnieniem daych osób związanych z bezpieczeństwem państaw jakis miesiac temu, http://di.com.pl/news/18689,1.html , http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?k...caid=15277
-brak połączenia szyfrowanego
ogólnie brak uświadomienia użytkowników, że dane które udostępniają mogą być użyte nie tylko przez kumpli, choc moze się martwię na wyrost
16-01-2008 23:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tamciulam Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 561
Dołączył: Sep 2007
Reputacja: 0
Post: #8
 
jak dla mnie to nasza-klasa to fajna sprawa Uśmiech

...tyLko b?d?, b?d? i daJ Lepszego ?wiata nadzieJe... tyLko chcieJ, chcieJ, chcieJ mi?o?ci? swoJ? dzieLi? si?...
[Obrazek: serce.jpg]
16-01-2008 23:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
Ja to nie wpisywałam się. ;P

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
17-01-2008 01:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #10
 
Świetny portal. Dzięki niemu odnalazłem i odnowiłem kontakty z mnóstwem osób z moich starzych szkół, które już "spisałem na straty", organizujemy zjazd klasowy z Technikum, jednym słowem ktoś miał bardzo dobry pomysł.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
17-01-2008 10:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #11
 
Znalezione ↓ w ShoutBox'ie. Patrzcie, patrzcie, duchowni "atakują" portal nasza-klasa Duży uśmiech
wiadomosci.onet.pl napisał(a):Księża ewangelizują w serwisie nasza-klasa

"Metro": Popularność serwisu Nasza-Klasa postanowili wykorzystać duchowni. Publikują swoje zdjęcia, udzielają się na forach i wymieniają mailami, a przy okazji - ewangelizują.

W najpopularniejszym w Polsce serwisie społecznościowym zarejestrowało się już ponad 6 mln użytkowników. Wśród nich coraz łatwiej znaleźć księdza. Niektórzy szukają tu kolegów z seminarium, ale coraz więcej rejestruje się po to, by... ewangelizować.

- Trudno się temu dziwić. Wszędzie, gdzie są ludzie, tam też i my powinniśmy pójść, by im pomagać - tłumaczy ks. Wojciech Grzesiak, wikariusz w parafii św. Stanisława B. i M. w Bytomiu. Jest jednym z ponad 80 absolwentów Wyższego Seminarium Duchownego w Katowicach, którzy już zarejestrowali się w Naszej-Klasie. - Tylko z mojego rocznika naliczyłem osiem osób - mówi. W sumie w portalu jest już kilkuset duchownych. Wszyscy oni widzą w nim duży potencjał: - Po tym, jak trzy tygodnie temu umieściłem profil w Naszej-Klasie, zgłasza się do mnie coraz więcej osób z prośbami o różnego rodzaju rady duchowe. To nie tylko znajomi ze szkolnych ław, których nie widziałem wiele lat, ale często zupełnie nieznani mi ludzie - opowiada ks. Eugeniusz Burzyk, pracownik kurii bielsko-żywieckiej.

Z jakimi problemami użytkownicy Naszej-Klasy zwracają się do zarejestrowanych tam duchownych? Jak mówi ks. Burzyk, często są to prośby o praktyczne wskazówki - gdzie odbywają się rekolekcje czy gdzie najlepiej udać się na kościelne spotkania dla małżeństw. Ale nie tylko. - Internauci czują wyraźny głód obecności księdza i nie brakuje też trudnych pytań dotyczących indywidualnych życiowych problemów. W takich wypadkach kapłan zobowiązany jest jednak do dyskrecji - mówi ks. Burzyk.

Otwarty na takie trudne zwierzenia jest o. Adam, jeden z ponad trzydziestu jezuitów, którzy też zapisali się do Naszej- Klasy. - Dopiero co zgłosił się do mnie przez portal znajomy z liceum, który żyje obecnie w związku niesakramentalnym. To dla niego duży problem, więc podałem maila i zaczęliśmy korespondować - opowiada. Jak mówi, zwraca uwagę, by w takich sytuacjach udzielać porad duchowych poza forum Naszej-Klasy, bo te są dostępne dla innych. - W niektórych trudnych przypadkach wiem, że nie obędzie się też bez bezpośredniego spotkania. Wtedy zapraszam do swojej parafii - opowiada gazecie "Metro".
Fajna sprawa, znalazłem księży z mojej parafii :mrgreen:
Teraz przynajmniej wiem jak wyglądają Oczko Duży uśmiech

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
22-01-2008 16:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
marszal222 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 141
Dołączył: Nov 2007
Reputacja: 0
Post: #12
 
Do się nazywa "Nowoczesne metody ewangelizacji" wszędzie można ewangelizować. Nawet na stronie nasza-klasa.pl a nawet fotka.pl.

[Obrazek: 3-glitery_pl-marszal222-1726.jpg]
22-01-2008 21:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #13
 
Bioman, dzięki za artykuł. Super sprawa Uśmiech
22-01-2008 21:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #14
 
Nasza-Klasa.pl - pobierz sobie dane milionów Polaków
Cytat:Już miałem tej notatki nie publikować ale artykuł z Gazeta.pl pt.: "GIODO: Dane osobowe w nasza-klasa.pl są bezpieczne" mnie rozbroił. "Ze wstępnych analiz wynika, że na portalu dane chronione są na bardzo wysokim poziomie". Zapewne przepisy danych osobowych nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Więc do dzieła...
16 stycznia w Faktach i innych programach telewizyjnych obejrzeliśmy informację o tym, że Nasza-Klasa ma zostać skontrolowana przez GIODO. Jeden z właścicieli Naszej-Klasy zapewniał że dane są bezpieczne, umieszczone i chronione w super nowoczesnej, poznańskiej serwerowni (w podziemiach Starego Browaru) - tylko co ma piernik do wiatraka ??
Dane 7 mln (prawie 8 mln) użytkowników, niestety każdy może sobie pobrać na swój własny komputer przy pomocy np. VPS za 5 $. Dane takie jak imię, nazwisko (często również rodowe), ukończona szkoła, zdjęcia, czasem numer telefonu i gg, nie są ukryte. Wątpię czy policja dysponuje lepszą bazą danych.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
24-01-2008 14:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #15
 
Każdy ma swiadomo sc tego, jakie dane zamieszcza na portalu.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
24-01-2008 17:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów