Ankieta: Czy jesteś patriotą?
Tak.
Nie wiem.
Nie.
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak wskrzesić patriotyzm?
Autor Wiadomość
narbukil Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 503
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #16
 
A co sądzicie o przymusowej służbie wojskowej? Czy to też przejaw patriotyzmu?

Ogniu, krocz ze mn?!!!
09-06-2007 13:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rysiob Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 23
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #17
 
narbukil napisał(a):A co sądzicie o przymusowej służbie wojskowej? Czy to też przejaw patriotyzmu?

Przymusowa służba wojskowa nie jest najwłaściwszą formą aktywności patriotycznej, bo tak naprawdę żołnierzom nie wpaja się miłości do Ojczyzny, lecz tylko 'suche' metody walki. Do wojska powinno iść się z radością, przekonaniem o tym, że coś dobrego dla kraju się zrobi etc. A przymus często rodzi niechęć, więc patriotyzm rodzony z niechęci nie jest ani skuteczny, ani dobry.

"Po prostu tak, przez ?ycie i?? snem..."
09-06-2007 13:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #18
 
Rysiob napisał(a):Do wojska powinno iść się z radością, przekonaniem o tym, że coś dobrego dla kraju się zrobi etc. A przymus często rodzi niechęć, więc patriotyzm rodzony z niechęci nie jest ani skuteczny, ani dobry.
Z jednej strony to fakt. Z drugiej zaś lipa. Bo wg mnie, niegdyś wojsko było "bierzmowaniem" dla chłopaka, który stawał się odpowiedzialnym mężczyzną.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
09-06-2007 15:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #19
 
Mnie akurat do wojska nie wzięli.Przynajmniej nie byłem sytuacją zmuszony do skłamania.
A książeczkę wojskową mam.

Mój patriotyzm miał mieć inny charakter,bo tak zdecydował los.Służyć Ojczyźnie można też w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży.W Młodzieży Wszechpolskiej i jakiejś partii prawicowej także.
09-06-2007 16:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
narbukil Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 503
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #20
 
Ks.Marek napisał(a):Z jednej strony to fakt. Z drugiej zaś lipa. Bo wg mnie, niegdyś wojsko było "bierzmowaniem" dla chłopaka, który stawał się odpowiedzialnym mężczyzną.
Wojsko to lipa. Zawsze mnie rozwalały takie teksty "staniesz się mężczyzną". Z tego co mi kumole opowiadali to koszmar. Raz akurat w dniu przyjazdu kumpla do jednostki, czterech chłopakow wylądowało w szpitalu z peknietymi czaszkami.
SEBASTIANO napisał(a):Mnie akurat do wojska nie wzięli.Przynajmniej nie byłem sytuacją zmuszony do skłamania.
A książeczkę wojskową mam.
To się ciesz.

Ogniu, krocz ze mn?!!!
09-06-2007 17:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #21
 
narbukil napisał(a):Z tego co mi kumole opowiadali to koszmar. Raz akurat w dniu przyjazdu kumpla do jednostki, czterech chłopakow wylądowało w szpitalu z peknietymi czaszkami.
SEBASTIANO napisał/a:
Kiedyś wyglądało to nieco inaczej, aczkolwiek wszędzie trafiały się takie przypadki. Jeszcze jakiś czas temu wojsko nie było wcale tak negatywnie postrzegane.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
09-06-2007 18:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
narbukil Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 503
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #22
 
Wojsko to strata czasu. Ale niestety mam kategorię A Smutny

Ogniu, krocz ze mn?!!!
09-06-2007 18:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #23
 
Dla Ciebie może i strata. Niektórzy jednak poświęcają wojsku całe swoje życie i swoją karierę.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
09-06-2007 18:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #24
 
Współczuję.Jeszcze jak pomyślę o fali w wojsku to szok.Do wojska trzeba mieć talent.
09-06-2007 18:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
narbukil Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 503
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #25
 
Offca napisał(a):Dla Ciebie może i strata. Niektórzy jednak poświęcają wojsku całe swoje życie i swoją karierę.
No są tacy wariaci co się w tym lubują. Znam kilku.
SEBASTIANO napisał(a):Współczuję.Jeszcze jak pomyślę o fali w wojsku to szok.Do wojska trzeba mieć talent.
Wojsko to poprostu kretynizm i forma niewolnictwa.

Ogniu, krocz ze mn?!!!
09-06-2007 18:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #26
 
A ja właśnie dowiedziałam się, że dwóch moich uczniów z klasy trzeciej technikum chce po maturze iść do wojska zawodowego - oczywiście na studia Oczko - jeden do Marynarki, a drugi do lotnictwa.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
09-06-2007 19:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #27
 
Annnika napisał(a):Marynarki,
nie wiem czemu, ale do marynaki to mam duży szacunek :mrgreen:

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
09-06-2007 19:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #28
 
SEBASTIANO napisał(a):Kto ty jesteś?
Polak mały....
typowa psychomanipulacja, albo wprost. pranie mózgu.

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
09-06-2007 21:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #29
 
no fakt, bo ja nie jestem Polakiem tylko Polką :diabelek:
a tak poważnie, to ja się bardziej czuje się kociewianką [no i jeszcze tata mi w genach przekazał upodobanie Kaszub Duży uśmiech bo on jest Kaszubem :mrgreen: ] , aniżeli mocno związana z całą ojczyzną Polską.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
09-06-2007 21:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #30
 
A to moja szarża:
[Obrazek: 10kapitan.gif]

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
09-06-2007 22:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów