Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
jakie relacje są ok ?
Autor Wiadomość
Mirek Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 35
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #16
 
Nie rozumiem tego...Po prostu wszelka hierarchia w milosci jest dla mnie hipokryzja.Sa rozne rodzaje milosci,ale nie potrafilbym powiedziec,kogo kocham bardziej,babcie,ktora mnie wychowala,rodzicow,czy kogos z kim jestem.
04-05-2008 11:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #17
 
Mirek napisał(a):Po prostu wszelka hierarchia w milosci jest dla mnie hipokryzja
To widac w twoich wypowiedziach. Nie przyjmujesz żadnej hierarchii, tylko wszystko ustawiasz pod siebie.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
04-05-2008 11:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #18
 
Mirek napisał(a):Nie rozumiem tego...Po prostu wszelka hierarchia w milosci jest dla mnie hipokryzja.Sa rozne rodzaje milosci,ale nie potrafilbym powiedziec,kogo kocham bardziej,babcie,ktora mnie wychowala,rodzicow,czy kogos z kim jestem.

Rzeczywiście nie rozumiesz. Nie kocha się wcale bardziej, ale kocha się każdego w inny sposób. Ani mniej, ani bardziej. Na ogół bliższa jest relacja dziecka z rodzicem niż z babcią, inna jest z kolei relacja do przyjaciela, którego można nawet kochać, ale to zupełnie co innego.
04-05-2008 11:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mirek Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 35
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #19
 
Ks.Marek napisał(a):
Mirek napisał(a):Po prostu wszelka hierarchia w milosci jest dla mnie hipokryzja
To widac w twoich wypowiedziach. Nie przyjmujesz żadnej hierarchii, tylko wszystko ustawiasz pod siebie.
Bo ja nie rozumiem,po co mi hierarchia,lista "kogo kocham najbardziej".Kocha sie roznie.Nie wiem czemu mi Ksiadz zarzuca,ze jestem egoista.Stwierdzenie,iz nie potrafie powiedziec "kocham babcie bardziej od mamy",jest dowodem egoizmu?
aga napisał(a):Rzeczywiście nie rozumiesz. Nie kocha się wcale bardziej, ale kocha się każdego w inny sposób. Ani mniej, ani bardziej. Na ogół bliższa jest relacja dziecka z rodzicem niż z babcią, inna jest z kolei relacja do przyjaciela, którego można nawet kochać, ale to zupełnie co innego.
Zauwazylas,ze piszemy dokladnie to samo?
Rozumiem zestawienia "jaka milosc oddzialowuje na jaka",co mialo miejsce powyzej.Nie rozumiem natomiast samej hierarchii.
04-05-2008 11:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #20
 
Istotnie piszemy to samo, ale z Twoich wypowiedzi wynika, że nie rozumiesz tego, co mamy na myśli. Nie widzę powodu, by po raz drugi pisać to samo.
04-05-2008 11:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mirek Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 35
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #21
 
A ja nie rozumiem,czemu ty twierdzisz,ze ja czegos nie rozumiem Duży uśmiech
Chyba nam sie cos pokielbasilo..
04-05-2008 11:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #22
 
frodo napisał(a):ojciec czwórki dzieci w tym chyba dwoje było niepełnosprawnych. Pamiętam jak użył kontrowersyjnego stwierdzenie, że "miłość do dzieci jest u niego na pierwszym miejscu i ona pozwala mu kochać żonę".

U niego pewne kwestie mogły się przeobrazić ze względu na upośledzenie dzieci, miałam okazję takie "mutacje" obserwować.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
04-05-2008 17:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gradzia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 583
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #23
 
Mirek napisał(a):Nie rozumiem tego...Po prostu wszelka hierarchia w milosci jest dla mnie hipokryzja.Sa rozne rodzaje milosci,ale nie potrafilbym powiedziec,kogo kocham bardziej,babcie,ktora mnie wychowala,rodzicow,czy kogos z kim jestem.
no chyba jednak cześciej myslisz o swojej dziewczynie niż o babci. I za kim byś tęsknił bardziej gdybyś wyjechał?? Za tą osoba z którą byłeś zżyty bardziej. zażyłośc to element skladowy milości.

[Obrazek: 86fd3ae5f8.png]

[Obrazek: 5d9508f04a.png]

Tam gdzie niezgoda na siebie, Ty Boże wkraczasz ze swoim uzdrowieniem
07-05-2008 15:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #24
 
Mirek napisał(a):Bo ja nie rozumiem,po co mi hierarchia,lista "kogo kocham najbardziej".
Człowiek powołany jest do posiadania siebie w dawaniu siebie.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
07-05-2008 23:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #25
 
Ks.Marek napisał(a):Człowiek powołany jest do posiadania siebie w dawaniu siebie.

:-k Przyznam szczerze, że niektóre Księdza wypowiedzi brzmią dla mnie totalnie abstrakcyjnie...
09-05-2008 01:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #26
 
aga napisał(a):
Ks.Marek napisał(a):Człowiek powołany jest do posiadania siebie w dawaniu siebie.

:-k Przyznam szczerze, że niektóre Księdza wypowiedzi brzmią dla mnie totalnie abstrakcyjnie...

Jeszcze raz, po polskiemu:

Tyle masz siebie, ile dajesz innym: Bogu i bliźniemu.
Człowiek nie stworzony został dla siebie, lecz dla relacji: Z Bogiem i z bliźnim. Patrz na Chrystusa: dał siebie ludziom - od początku do końca.
Zobacz Jana Pawła II: Totus Tuus (Zawierzenie siebie Matce Bożej, al etez Kościołowi: Maryja- Matka Kościoła)
Totus Tuus Poloniae Populus

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
10-05-2008 23:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #27
 
No, w końcu zaczynamy się rozumieć, Księże Duży uśmiech
12-05-2008 21:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów