Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
bogaty młodzieniec
Autor Wiadomość
mnich Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 36
Dołączył: Sep 2007
Reputacja: 0
Post: #46
 
Tak się zastanawiam, gdyby dzisiaj Jezus przyszedł na ziemię i udał się z wizytą do papieża. Wszedłby na salony, cmoknął papieża w rękę (pierścień) i powiedziałby:
"Niech Kościół sprzeda wszystko co ma i pójdzie za Mną."
Papież chyba by Go wyśmiał, popukał by się po czole i wezwał karetkę z psychiatryka.

Ot właśnie to jest współczesny "bogaty młodzieniec."

pozdro!
03-01-2008 15:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #47
 
mnich napisał(a):cmoknął papieża w rękę (pierścień
tego raczej by nie zrobił.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
04-01-2008 22:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mnich Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 36
Dołączył: Sep 2007
Reputacja: 0
Post: #48
 
Cytat: tego raczej by nie zrobił

no nie zrobił by...ponieważ przyjdzie jako Król sądzić świat.Gdyby jednak przyszedł jak 2000 lat temu to tak by uczynił,ponieważ jak wtedy tak i teraz szanuje On obyczaje ludzkie.
Tym bardziej,że ten gest jest oddaniem szacunku właśnie Jemu.

Chciałem trochę ożywić rozmowę, dlatego ten ostatni post.
Sam zresztą jestem zwolennikiem ubóstwa i życzyłbym sobie, aby i Kościół takim był.No, ale to już inny temat.

Życzę wielu łask Pana naszego.Amen.
05-01-2008 16:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #49
 
Mt 19:22 Bg "A gdy młodzieniec te słowa usłyszał, odszedł smutny; albowiem wiele miał majętności."

można dodać,że człowiek jest smutny gdy grzech mieszka w jego sercu,lub gdy pokusa odwodzi go od Jedynego,jak to widać w tym fragmencie:

Rdz 4:5 BT „na Kaina zaś i na jego ofiarę nie chciał patrzeć. Smuciło to Kaina bardzo i chodził z ponurą twarzą.”

Rdz 4:6-7 Br „Wtedy zapytał Jahwe Kaina: Dlaczego jesteś taki smutny i chodzisz ze spuszczoną głową?(7) Gdybyś postępował sprawiedliwie, nie miałbyś powodu chodzić ze spuszczoną głową. [Pamiętaj] jednak: Jeśli nie będziesz postępował uczciwie, to grzech zaraz pojawi się u bramy [twojego domu] i będzie czyhał na ciebie. A to przecież ty masz nad nim panować.”

ps.ks.Marek:nie jestem z Nazaretu a nazarejczyk-chrześcijanin;tak na chrześcijan jeszcze dzisiaj mówią Żydzi;
chrześcijanin / chrześcijanka נוצרי / נוצריה נוֹצְרִי / נוֹצרִיָה rz.m. nocri / nocrija

proszę zauważyć jak wielu na tym forum,łącznie z księdzem :offtopic: ale tylko do mnie od czasu do czasu ks.cosik ma,myślę,że to jakiś demonik ks.podpuszcza na mnie :evil:
06-01-2008 13:27
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów