Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
światłość prawdziwa
Autor Wiadomość
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #16
 
M. Ink. * napisał(a):Dziękuję za link.
Nie wiedziałem, że omyk i M.Ink to jedna i ta sama osoba :shock: . Czy administracja ma zamiar coś z tym zrobić ?

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
07-10-2009 21:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #17
 
heysel napisał(a):Nie wiedziałem, że omyk i M.Ink to jedna i ta sama osoba
:shock:

omyk? czy Ty jesteś mną, a ja nic o tym nie wiem...? Szczęśliwy

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
07-10-2009 21:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #18
 
Podejrzenie kradzieży tożsamości, trzeba oddać sprawę we właściwe ręce !

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
07-10-2009 21:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #19
 
Spokojnie bo zbaczacie z tematu - nikt tu nie jest niczyim klonem i na tym poprzestańmy Oczko

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
07-10-2009 21:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #20
 
Inky?! Mamy rozdwojenie jaźni!! Ale to Ty jesteś mr Hyde! A ja jestem Sprite xD

A jak chodzi o link... Tak, Heysel, wiem. Różne osoby przedstawiają swoje własne poglądy. Najczęściej niestety plotą ci, którzy ewolucjonizm słabo kojarzą ze szkoły podstawowej, a potem nałykali się ultrakreacjonistycznej, niezgodnej z nauczaniem KK propagandy.

Ostatnio próbowałam polemizować z artykułem pewnego doktora (nie, nie biologii...) zamieszczonym w najnowszym numerze "Miłujcie się" (str. 16). Dostałam bardzo lakoniczną odpowiedź i odesłano mnie do artykułu, który przyznam się, zamknęłam i zapomniałam do niego wrócić Oczko Może jutro, jeśli po ćwiczeniach starczy sił... Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
07-10-2009 21:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #21
 
omyk napisał(a):Inky?! Mamy rozdwojenie jaźni!! Ale to Ty jesteś mr Hyde! A ja jestem Sprite
Annnika napisał(a):nikt tu nie jest niczyim klonem
... a jeśli to prawda...? jeśli rzeczywiście jestem tego nieświadomy, że mam drugą, kobiecą tożsamość...? :shock: lepiej sprawdźmy, czy nie ma uderzających podobieństw:

[Obrazek: 12239059744aa2c148493f5.jpg]
[Obrazek: %C5%82ysy.jpeg]

normalnie, sam już nie wiem... 8)

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
07-10-2009 21:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #22
 
Lepiej od razu się przyznaj, że na tym pierwszym zdjęciu masz perukę.

[ Dodano: Sro 07 Paź, 2009 22:13 ]
omyk napisał(a):a potem nałykali się ultrakreacjonistycznej, niezgodnej z nauczaniem KK propagandy
A możesz mi pokazać jakiś oficjalny dokument potwierdzający taką niezgodność ?

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
07-10-2009 22:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #23
 
M. Ink. * napisał(a):.. a jeśli to prawda...? jeśli rzeczywiście jestem tego nieświadomy, że mam drugą, kobiecą tożsamość...? :shock: lepiej sprawdźmy, czy nie ma uderzających podobieństw:

Ja takowych podobieństw nie widzę, a nawet jako partner nie pasujesz do moderatorki omyk. ;P :hahaha:

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
08-10-2009 06:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #24
 
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):Ja takowych podobieństw nie widzę,
Nie widzisz? - nawet kąt pochylenia głowy jest ten sam, tyle że Omyk jest o wiele ładniejsza. I lepiej opalona.
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):a nawet jako partner nie pasujesz do moderatorki omyk.
Czy ja wiem? Niekoniecznie, ale, ale: co ten wątek ma wspólnego ze światłością i to prawdziwą?

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
08-10-2009 08:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #25
 
sant napisał(a):co ten wątek ma wspólnego ze światłością i to prawdziwą?
3w1, 2w1 ...

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
08-10-2009 12:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #26
 
heysel napisał(a):3w1, 2w1 ...
Nie rozumiem Smutny

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
08-10-2009 13:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #27
 
Nooooł spaaaam!
:spam:

(a ja podobieństwo widzę :shock: oż! Język )

Cytat:A możesz mi pokazać jakiś oficjalny dokument potwierdzający taką niezgodność ?
Stanowisko Rady Naukowej Konferencji Episkopatu Polski z dnia 24.11.2006 roku mówi: "fundamentalistyczny kreacjonizm nie jest zgodny z nauką katolicką".

Całość tu: http://www.episkopat.pl/?a=dokumentyKEP&doc=20061127_0


Sant:
Podobieństwo na fotkach. Noooł :spam: Język

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
09-10-2009 13:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #28
 
Czyżby...per analogiam? 3 tak się ma do 1 - jak 2 do 1? O to chodzi? Omyk!!!??!! [-X
Ale jak to ma się do światłości prawdziwej?

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
09-10-2009 15:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bat_Kol Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 11
Dołączył: Sep 2009
Reputacja: 0
Post: #29
 
Witam
To że "fidelistyczny kreacjonizm" jest niezgodny z nauką ( a nie doktryną ) katolicką można przeboleć. Wiążące są przecież dla wiary katolika doktryny, dogmaty, wypowiedzi ex cathedra a nie jakieś pismo episkopatu. Już inna rzecz, że w tym dokumencie istnieje explicite niezrozumienie biblijnego kreacjonizmu.
Cytat:Ustalają oni wiek ziemi na kilka tysięcy lat oraz uznają istnienie jedynie tej liczby gatunków, które zostały powołane do życia na początku i nie ulegają żadnym zmianom ewolucyjnym
Gdyby to napisał jakiś katolik to pomyślałbym że brakuje mu informacji o poruszanym temacie. Jednak to w dokumencie wyraziła Rada Naukowa także można jedynie posądzić o świadome działanie. Ostatecznie o brak kompetencji nie wiem co gorsze.
Biblijny kreacjonizm nie odrzuca ewolucji - a dokładniej mikro-ewolucji. Wystarczy wejść na jakąkolwiek strone poświęconą "fidelistycznemu kreacjonizmowi", który jest dobrą alternatywą dla "fidelistycznego neodarwinizmu" oraz "fidelistycznego ewolucjonizmu " przedstawionemu przez episkopat.
Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo.Ono było na początku u Boga. Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało. W Nim było życie * ,
a życie było światłością ludzi, a światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła. Pojawił się człowiek posłany przez Boga - Jan mu było na imię. Przyszedł on na świadectwo, aby zaświadczyć o światłości, by wszyscy uwierzyli przez niego.Nie był on światłością, lecz [posłanym], aby zaświadczyć o światłości. Była światłość prawdziwa, która oświeca każdego człowieka, gdy na świat przychodzi. Na świecie było [Słowo], a świat stał się przez Nie, lecz świat * Go nie poznał.

Pozdrawiam

A ja, jak oliwka zielona w domu Boga, zaufałem miłosierdziu Bożemu na wieki.
13-10-2009 12:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #30
 
Bat_Kol napisał(a):Wiążące są przecież dla wiary katolika doktryny, dogmaty, wypowiedzi ex cathedra a nie jakieś pismo episkopatu.
Ano właśnie. Jest to tylko wyrażone zdanie Rady Naukowej Konferencji Episkopatu Polski. Nie jest to oficjalnie obowiązujące w całym Kościele stanowisko. A już część :
Cytat:Z kolei nauki zakładają istnienie rozumnego planu, projektu (design): gdyby rzeczywistość była chaosem, u którego źródeł miałby stać przypadek, nie byłoby ani czego poznawać, ani badać. Kopernik, Galileusz, Newton, Planck prowadzili swoje poszukiwania w przekonaniu, że wiara w stworzenie jest podstawą naukowych badań natury; że w nauce idzie o to, aby czytać z księgi stworzenia; że Bóg dał nam rozum, abyśmy potrafili odcyfrować tę księgę.
to jawne nadużycie i kolejka niedopowiedzeń.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
13-10-2009 13:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów