Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Modna choroba
Autor Wiadomość
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Modna choroba
Czy rzeczywiscie anoreksja czy bulimia są "modne"?


"Modna" choroba

Anoreksja - choroba duszy i ciała - tej strony nie polecam osobom które są bardzo wrażliwe, bo sa tam umieszczone zdjęcia osob które są bardzo mocno chude...praktycznie kości. Smutny

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
10-06-2007 21:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sylwia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 64
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #2
 
Modne?Nie.
To choroba jak kazda inna.Dotyka bardzo duzo osob,które nie moga sobie poradzic se swoim cialem.Napewno wielki wpływ maja te wszytskie pokazy z chudymi modelkami.
Tylko niewiem dlaczego wszyscy chca zawsze sie upodobniac do kogos innego.Kazdy jest jedyny i wyjatkowy.

[Obrazek: 11698037913006ao0.jpg]
10-06-2007 22:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
A czemu uważasz ze powodem sa tylko chude modelki ?

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
10-06-2007 22:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
MaLvA Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 141
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #4
 
ja myśle że to pomału staje się modą....

pro-ana

Cytat: #1 Musisz znienawidzić jedzenie i pokochać głód.

#2 waga
Waga nigdy nie kłamie, co więcej - to ona jest odzwierciedleniem twoich sukcesów i porażek każdego dnia. Waż się każdego dnia, najlepiej na czczo i o tej samej porze. Jeśli wskazówka wagi podskoczy w górę, zrezygnuj tego dnia z kolacji. Oczywiście wahania o 1-2 kg są w tzw. normie. To skutek przejściowego zatrzymania wody w organizmie.

#3 wymiary
Mierzymy się co tydzień lub dwa. Biust, talia, biodra.

#4 cele
Wyznacz sobie realne cele i dąż do nich. Nie zapominaj o nagrodach, to ważne.

#5 kalorie
Kalorie są jednym z najważniejszych punktów diety, powinnaś kontrolować ilość spożytych/spalonych w ciągu dnia kalorii. Najlepiej wszystko zapisuj, będą Ci do tego potrzebne tabelki kaloryczne i zwykły zeszyt...

#6 thinspiracje
To mogą być zdjęcia, fragmenty piosenek, dosłownie cokolwiek, co mogłoby Cię zmotywować w dążeniu do celu.

#7 lustro
„Spójrz w lustro i powiedz sobie, że jesteś gruba. Nie wierz w to, co mówią inni. Oglądaj zdjęcia chudych dziewczyn i zostań taka jak one. Nie myśl o jedzeniu, nie jedz. Jedzenie sprawi, że utyjesz. Każde jedzenie tuczy. Pij dużo wody. Przymierzaj ubrania o dwa numery za małe, zmotywuje Cię to do niejedzenia, by do nich schudnąć. I nie płacz. Płacz pokazuje, że nie masz nad sobą kontroli”.

#8 w dążeniu do ideału...
Miej zawsze doskonały makijaż, idealną fryzurę, dokładnie wysprzątany pokój, najlepsze notatki, oceny i tak dalej. W ogóle staraj się być najlepsza we wszystkim co robisz. Kontrola nad sobą pomoże Ci to osiągnąć.

#9 bransoletki
To nasz symbol, nieoficjalny znak rozpoznawczy dla wtajemniczonych. Kolor czerwony oznacza anoreksję, fioletowy - bulimię. Jeśli kiedykolwiek spotkasz drugą taką osobę, popatrz jej prosto w oczy i uśmiechnij się.

#10 nasza tajemnica
Nie mów nikomu...

http://www.blaskprawdy.fora.pl/
11-06-2007 15:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
Ciekawy tekst.
ogólnie zmierza ku temu aby pokazać że nalezy być ideałem w każdym calu. Prawdopodobnie osobie takiej cięzko później zrezygnować z tego, np. jesli podejmie terapie.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
11-06-2007 17:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
MaLvA Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 141
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #6
 
kiedyś nawet obejrzałam program o takich dziewczynach (pro-ana) i co mnie najbardziej zaszokowało... jedna z nich ukończyła kierunek, który ja studiuję tj. żywienie człowieka :zmieszany: i mając duża wiedzę i świadomość jak się odżywiać, by i być zdrowym i ewentualnie utrzymać dobrą figurę, 'świadomie' się wyniszcza :| akurat jej nie byłam w stanie zrozumieć... co innego jak ktoś nie ma świadomości, że nic nie jedząć co prawda schudnie, ale nie pozbędzie się tkanki tłuszczowej i będzei miał wagę poniżej normy, a poziom tłuszczu powyżej...
a w internecie aż roi się od blogów 'pro-ana', osób 'wspierających' się w dążeniu do nikąd...

http://www.blaskprawdy.fora.pl/
11-06-2007 18:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
posiadanie wiedzy nie jest jednoznaczne z tym że człowiek to rozumie, przyjmuje do wiadomości. Można wiedzieć ze skoczenie na główke może szkodzić uszkodzeniem kręgosłupa a i tak sa osoby które ryzykują, myślą że ich to napewno nie dotyczny.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
11-06-2007 19:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sylwia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 64
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #8
 
rachel napisał(a):A czemu uważasz ze powodem sa tylko chude modelki ?
Bardzo prosze o nie przekrecanie mocih słowek.Ja nie napisalam "tylko".Ja napisałam:
"Napewno wielki wpływ maja te wszytskie pokazy".To jest jedna z przyczyn.

[Obrazek: 11698037913006ao0.jpg]
11-06-2007 20:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
Nie uczyniłam tego specjalnie.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
11-06-2007 20:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sylwia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 64
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #10
 
rachel napisał(a):Nie uczyniłam tego specjalnie.
Ok.Nic sie nie stało.MI sie tez czasami zdarza. Język Język

[Obrazek: 11698037913006ao0.jpg]
11-06-2007 20:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
marsee Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 44
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #11
 
nie znam tego problemu od strony "modnej choroby" - jak to nazwała autorka wątku, ale od strony życiowej tragedii bliskiej mi osoby
mam prośbę - czy macie pomysły, jak wspierać, co mówić jej w ciężkich chwilach? jest oczywiście leczenie już od dawna i lekarze opiekują się stale, ale to jest choroba, która będzie się ciągnęła całe życie (są znane przyczyny już). wiem, że tekst w stylu "szczuplutka jesteś" nie pomaga osobie chorej. jedno co robię to modlitwa no i rozmowy o miłości Boga, o byciu cennym i pięknym dla Niego.
Czy może jest na forum ktoś, kto się zna? Bardzo proszę o wskazówki.
20-02-2009 14:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #12
 
Mnie się zdaje, że niektóre choroby są "modne", a człowiek może być do choroby tak przywiązany i do korzyści, jakie z niej czerpie, iż wcale może nie chcieć wyzdrowieć Uśmiech
20-02-2009 14:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
marsee Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 44
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #13
 
aga napisał(a):Mnie się zdaje, że niektóre choroby są "modne", a człowiek może być do choroby tak przywiązany i do korzyści, jakie z niej czerpie, iż wcale może nie chcieć wyzdrowieć Uśmiech
ale w tej sytuacji, którą znam, tak nie jest
nie jestem lekarzami tej osoby, ale chciałabym wiedzieć, co mogłabym mówić, żeby podnieść na duchu w momentach nawrotów i kryzysów
20-02-2009 14:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nadinn Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 370
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #14
 
A nie zatanowiliscie sie ze ta niby modna choroba, przeksztalca sie w chorobe normalna?
Glupota wielka jest glodzic sie, tylko dlatego aby zostac modelka. Nic nie mialabym przeciwko, aby glodzic sie np. niedlugo Wielki Post, ciekawa jestem czy ktoras z was
glodzila by sie dla Chrystusa?
20-02-2009 14:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
marsee Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 44
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #15
 
no a ja właśnie mówię o przypadkach, gdy ktoś nie głodzi się by zostać modelką, bo tak dalece nienawidzi siebie, że nie pokazałby się przed kamerą
20-02-2009 14:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów