Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Modna choroba
Autor Wiadomość
klapciu Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 464
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #16
 
Ja mam koleżankę w klasie która wpadła w anoreksje tylko dlatego, że nie wyszło jej z facetem... myślała, że on lubi chude więc zaczęła się odchudzać... a on dał jej nadzieje, wiele jej obiecał i potem porzucił i związał się z inną... koleżanka załamała się i chudnie z dnia na dzień.. nie leczy, się mogę jej przekonać, że powinna coś z tym zrobić Smutny

"Szczescie mozna znalezc w najmniejszym ziarnku pustynnego piasku"

Madry mysli, co mówi
Glupi mówi, co mysli

[Obrazek: 51ae3b6768.png]
20-02-2009 15:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #17
 
Faceci wcale nie lubią chudych kobiet. Jak sama schudłam (nie że się odchudzałam) to zauważyłam, że chude kobiety są zwyczajnie brzydkie. Ale to jest choroba, która siedzi w głowie niestety, kiedy człowiek tak myśli wbrew zdrowemu rozsądkowi.

marsee napisał(a):no a ja właśnie mówię o przypadkach, gdy ktoś nie głodzi się by zostać modelką, bo tak dalece nienawidzi siebie, że nie pokazałby się przed kamerą

Kobieta nie głodzi się po to, by zostać modelką, ale głodzi się ponieważ nie akceptuje siebie i swojego ciała. Raczej polecić dziewczynie terapię, by podniosła poczucie własnej wartości. Gdyby wiedziała, jak jest piękna nie głodziłaby się na pewno.
20-02-2009 15:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #18
 
marsee, nie jest łatwo pomóc osobie,która się głodzi z nienawiści do siebie. Napewno cenne, to jest że jesteś i wspierasz. Takiej osobie, jest potrzebna terapia. Przyznam szczerze, że nie jest łatwo wspierać. Możecie jej pomagać poprzez przynoszenie np. jakiś zestawów wiatmin, czegoś na poprawę apetytu. Może to uznać za drastyczne, ale jednak. Pomimo tej nienawiści, musi sobie uświadomić, że jest potrzebna dla innych, zauważyć że jest piękna, wartościowa. Przecież to jest powolne samobójstwo. Jak co zapraszam na gg, coś więcej mogę powiedzieć.

nadinn napisał(a):ciekawa jestem czy ktoras z was
glodzila by sie dla Chrystusa
Chciałam podjąć się postu, ale nie mam zgody kierownika i ks nie zmieni zdania.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
21-02-2009 19:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #19
 
"modna choroba' - bo dużo osób choruje.
Te osoby naprawde nie wiedzą, jak wyglądaja. trzeba im uświadomić...To trudne.
Mężczyznom nie pdobają sie chudziny...(zresztą spytajcie facetów - lubią szczupłe, ale nie lubia chudzin)
Jak wspierać? Trudna sprawa.
To choroba duszy, więc trzeba pokazywać,ze osoba jest tym, kim ma być.że nie jest nikim. że ma wartość. (Książki mozna poczytać,zeby się wczuć w temat).
Zaszokowało mnie, gdy czytałam ten cytat z pierwszej strony... straszne...

Gdyby taka anorektyczka chciała podjąć się terapii i miałaby taka możliwość, to byłoby dobrze.Jednak - łatwo pisać takie mądrości...zwłaszcza komuś kto stoi z boku sprawy...

[Obrazek: mysz4.gif]
28-02-2009 15:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #20
 
Rachel napisał(a):
nadinn napisał(a):ciekawa jestem czy ktoras z was
glodzila by sie dla Chrystusa
Chciałam podjąć się postu, ale nie mam zgody kierownika i ks nie zmieni zdania.

Bo to absurd jakiś.
28-02-2009 17:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #21
 
aga napisał(a):Bo to absurd jakiś.
:coo:


Myszkunia, osoby najbliższe, najczęściej są bezradne i nie wiedzą jak pomóc. A wiadomo, że nie każdy chce się podjąć leczenia.
Np. raz leżąc w szpitalu, i wrzucili na ten oddział anorektyków [chyba ich było 3 czy 4] i te osoby próbowały uciec ze szpitala. Po ty incydencie zamykali nasz oddział na noc. Te osoby, bardzo się boją, ale przede wszystki siebie.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
28-02-2009 17:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #22
 
Ja pisałam na temat tej osoby,która chce sie leczyć. Myślę,ze w taki sposób, jak napisałam, można odbrobinkę wesprzeć jej chęci.
a ze trudno, to czytałam kiedyś o tym...

[Obrazek: mysz4.gif]
28-02-2009 18:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #23
 
Myszkunia, oczywiście, że tak. Bez ciągłego przypominania o chorobie. Lepiej aby skupiła sie na czymś innym aniżeli myśleniu o pozbyciu się kolejnych kilogramów. Osoby które chorują na to, mają częściej mechanizm odcięcia się od ludzi. więc proponuję, wyjście do innych z pomocą np. do świetlicy w Caritasie.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
28-02-2009 19:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
marsee Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 44
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #24
 
dzięki za porady Rachel
cóż, witaminy odpadają, ta osoba się leczy i to już długo, odżywia się teraz, wygląda też normalnie - nie ma zagrożenia życia
ale niestety męczy się, bo choroba siedzi w głowie, szereg myśli, żeby się wykończyć... myślę, że trzeba tutaj wspierać - nie tekstami 'jesteś śliczna, szczupła" itp., ale mówiąc o wartości drugiej osoby, o pięknie przez to, ze jest stworzona przez Boga, tam trzeba nieść nadzieję... i mówić, ze własne wykończenie i choroba nie rozwiążą problemów, które ją wywołały. choć nie jest to łatwe, ale tutaj jest to pole aby nie wchodzić w kompetencje lekarza
gdyby były jakieś pomysły, to czekam Uśmiech
28-02-2009 21:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #25
 
marsee napisał(a):gdyby były jakieś pomysły, to czekam
Spowiedź, Eucharystia... modlitwa również.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
28-02-2009 22:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #26
 
Rachel napisał(a):
aga napisał(a):Bo to absurd jakiś.
:coo:

Głodzenie się dla jakiejkolwiek idei jest absurdem, dla Jezusa - także. Czym innym jest post.

Głodzenie się samo w sobie jest czymś negatywnym i nienormalnym, bo jak sama nazwa wskazuje jest wyrządzaniem sobie krzywdy.
Oprócz bulimii i anoreksji występują inne zaburzenia odżywiania, których powodem jest autodestrukcja, niezależnie od tego, czy ktoś sobie tę motywację uświadamia czy też nie. Sądzę, że trzeba znaleźć źródło problemu, żeby z niego wyjść, a więc zastanowić się, co sprawiło, że człowiek - świadomie lub nieświadomie uznał, że musi siebie niszczyć.
10-03-2009 23:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
to Ja :) Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 515
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #27
 
aga napisał(a):Ale to jest choroba, która siedzi w głowie niestety, kiedy człowiek tak myśli wbrew zdrowemu rozsądkowi.
dokładnie, nie zapomnę do końca życia pewnego zdjęcia...dziewczyna stoi bokiem przed lustrem...widać jej prawy bok... przegląda się...widać niesamowitą, przerażającą chudość, sterczące żebra....a w lustrze odbicie dziewczyny ale jest to odbicie jakie widzi ONA i jest w tym lustrzanym odbiciu....dość pulchna dziewczyna!!!!
16-03-2009 20:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #28
 
W szpitalu, w którym byłam niedawno, leczą się także osoby z zaburzeniami odżywiania. Bulimia czy anoreksja często towarzyszą innym zaburzeniom (psychicznym). Spotkałam osoby chore i one bardzo cierpią z tego powodu, rozumieją, że to, co robią, jest absurdalne, ale, jak już powiedziałam, są chore i nie mogą się powstrzymać od autodestrukcji. W pewnym momencie to się dzieje niejako wbrew woli pacjentki. Pół biedy, gdy dziewczyna wie, że jest chora, ale są też takie, które zaprzeczają oczywistym faktom. Wszyscy na zewnątrz widzą chorobę, a ona upiera się, że nie wie dlaczego jest chuda!
21-05-2010 19:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów