Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jezus nie mógł być Żydem
Autor Wiadomość
Rasta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 443
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #1
Jezus nie mógł być Żydem
Tak sobie pomyslalem, ze Jezus nie mogl byc Zydem. Bo jego Ojce byl Bog. A nie mozna powiedziec, ze Bog byl Zydem Język

<>< <>< <>< <>< <>< <>< <>< <>< <><
12-12-2004 20:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
O rany! #-o Aleś powiedział teraz! Przecież Jezus urodził się w państwie żydowskim, więc chyba na ziemi normalną rzeczą jest, że określono Jego pochodzenie jako żydowskie. Podejrzewam również, że chowając się w tym państwie, nim zaczął Swoją publiczną działalność, w pewien sposób przejmował również zachowanie żydowskie - tradycje, obyczaje itp...
Był człowiekiem, więc obowiązywało go wszystko to co ludzi, nawet jeśli chodzi o pochodzenie.
Też się mówi, że naszą prawdziwą ojczyzną i domem jest niebo, że pochodzimy od Boga Ojca tak samo jak Jezus, więc nie rozumiem nad czym się tu zastanawiać. Żydzi, Grecy, Polacy, Prawosławni itp to bez znaczenia.

[ Dodano: Nie 12 Gru 2004 22:01 ]
Już pomijając fakt, że Bóg jest Bogiem, więc Go do żadnych społeczności raczej nie zaliczymy...

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
12-12-2004 22:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #3
 
Niebezpieczna teza! :?

W taki sposób można podważyć człowieczeństwo Jezusa, a wtedy całe Objawienie to była by pomyłka. Skoro celem wcielenia jest przebóstwienie i wyniesienie Jezusa do chwały jest także wyniesieniem naszej godności do niewyobrażalnych przedtem rzeczywistości, to Jezus był prawdziwym człowiekiem i należał do konkretnego narodu. Jednocześnie w czym niby to miało by przeszkadzać w jego powszechnej misji? Jako Żyd zbawił wszystkich, dlatego "Nie ma już Żyda ani poganina, nie ma już niewolnika ani człowieka wolnego, nie ma już mężczyzny ani kobiety, wszyscy bowiem jesteście kimś jednym w Chrystusie Jezusie (Ga 3,28)! Duży uśmiech

To co napisłem jest przedmiotem naszej wiary! Bo czy możemy zrozumieć działanie Boga?! :-k

Zatem Rasta Magisterium Kościoła przedstawia nam to wyraźnie w oparciu o Pismo św. oczywiście: Jezus został zrodzony pod Prawem jako Żyd, człowiek i jednocześnie Bóg aby nas wykupić spod niewoli Prawa.....

Swoją droga polecam artykuł na naszej stronie: http://www.ewangelizacja.sulechow.net/in...9&Itemid=2

Tam co nie co na ten temat jest! :wink:

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
12-12-2004 22:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #4
 
A poza tym, Jezus sam się przyznał, że jest żydem. "Czy Ty jesteś Królem żydowskim?" Jezus odpowiedział "Tak". Jezusa nawet obrzezano wg tradycji żydowskiej.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
12-12-2004 22:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rasta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 443
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #5
 
@GRegoriano-> obiecuje przeczytac artykol i skomentowac.
@Offca-> mogł być królem Żydowskim nie bedac nim bezposrednio

<>< <>< <>< <>< <>< <>< <>< <>< <><
12-12-2004 22:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #6
 
Jak mam to stwierdzenie zrozumieć? :shock: I jak Ty je rozumiesz?

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
12-12-2004 22:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #7
 
Rasta napisał(a):mogł być królem Żydowskim nie bedac nim bezposrednio

To trochę brzmi jak mógł być człowiekiem jednocześnie nim nie będąc.... Przynależność do danej grupy ludzi -> narodowej, etnicznej to nie tylko kwestia semantyki, słownictwa czy nazewnictwa. Jednocześnie to przynależność do określonej kultury, zwyczajów i pewne charakterystyczne cechy, które są wpajane w procesie dojrzewania. Zresztą kosmopolityzm czyli wyznawanie, że nie należę do żadnego kraju to właśnie tylko semantyka, natomiast rzeczywistość jest taka, iż jestem Polakiem, Żydem bądź kimś innym. Gdyby Jezus nie był Żydem to kim? Nadczłowiekiem? Może kosmitą? Trochę zażartowałem, ale paradoksalnie można sobie tak mówić na podstawie takich stwierdzeń...

:arrow: "Nie ma już Żyda ani poganina, nie ma już niewolnika ani człowieka wolnego, nie ma już mężczyzny ani kobiety, wszyscy bowiem jesteście kimś jednym w Chrystusie Jezusie (Ga 3,2)

To jest zdanie św. Pawła. W sumie to mógłbym powiedzieć, że on również nie jest Żydem skoro mówi: nie ma już Żyda.....

Trzeba dobrze zrozumieć jedną prawdę: cel wcielenia to nasze przebóstwienie!!!!! Żeby to wytłumaczyć należy powiedzieć sobie czym jest przebóstwienie?

napisane w: Katechizm Kościoła Katolickiego napisał(a):221 Święty Jan pójdzie jeszcze dalej, gdy zaświadczy: "Bóg jest miłością" (1 J 4, 8. 16): miłość jest samą istotą Boga. Posyłając w pełni czasów swojego jedynego Syna i Ducha miłości, Bóg objawia swoją najbardziej wewnętrzną tajemnicę: jest wieczną wymianą miłości - Ojcem, Synem i Duchem Świętym, a nas przeznaczył do udziału w tej wymianie.

Zatem przebóstwienie to wejście w wewnętrzne życie Boga!!!!! Jezus Chrystus umierając, zmartwychwstając a następnie wchodzą do chwały Boga, będąc jednocześnie człowiekiem wyniósł nasze człowieczeństwo do wnętrza Boga.... /niepojęte/. Jeśli zatem Jezus byłby jakimś człowiekim nie wiadomo skąd to nim by nie był..... Jednak On był człowiekiem w pełnym słowa znaczeniu tak jak my oprócz grzechu: jadł, ręakmi pracował, lękał się i był Żydem tak jak ja jestem Polakiem.... :roll:

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
13-12-2004 10:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #8
 
Jezus, jak podaje chociazby ewangelia Janowa, uczestniczyl w świetach zydowskich, pielgrzymowal z Maryją i Józefem do Jerozolimy... swietowal pasche, uczestniczyl w swiecie namiotow, a to sa przeciez swieta żydowskie... zostal obrzezany (jak to juz ktos wczesniej wspominał), wiec zostal ofiarowany jak to bylo w zwyczaju zydowskim, ze kazdy pierworodny syn byl przeznaczony dla Pana.

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
07-01-2005 01:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aslan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #9
 
Rasta napisał(a):Tak sobie pomyslalem, ze Jezus nie mogl byc Zydem. Bo jego Ojce byl Bog. A nie mozna powiedziec, ze Bog byl Zydem Język

taki smaczek: jak już rozmawiamy, to dodam, że judaizm dziedziczymy po matce Duży uśmiech

Wydoby? mnie z do?u zag?ady
i z ka?u?y b?ota,
a stopy moje postawi? na skale
i umocni? moje kroki.
I w?o?y? w moje usta ?piew nowy,
pie?? dla naszego Boga.
Ps. 40
12-12-2005 22:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #10
 
Cytat:taki smaczek: jak już rozmawiamy, to dodam, że judaizm dziedziczymy po matce
W wersji oryginalnej tak jest (było), tylko że teraz to się trochę zmieniło i w zależności od "odłamu" uznaje się pochodzenie od matki lub od ojca.

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
13-12-2005 02:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aslan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #11
 
ale Jezus żył 2 tys lat temu, więc cóż za problem? był Żydem.

Wydoby? mnie z do?u zag?ady
i z ka?u?y b?ota,
a stopy moje postawi? na skale
i umocni? moje kroki.
I w?o?y? w moje usta ?piew nowy,
pie?? dla naszego Boga.
Ps. 40
13-12-2005 18:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #12
 
Aslan napisał(a):ale Jezus żył 2 tys lat temu, więc cóż za problem? był Żydem.
oczywiście, tego nie neguję, tylko tak zwyczajnie informuje jak sprawa wyglada teraz Uśmiech

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
13-12-2005 19:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
NO Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 216
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #13
 
A jakie to ma znaczenie ?????????????????????????????????????????????????????????

Niech ?yje gen Wojtek J.
15-12-2005 11:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #14
 
To oczywiste, że był Polakiem!!! Synem królwej Polski jest było nie było!!!
15-12-2005 11:45
Odpowiedz cytując ten post
NO Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 216
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #15
 
Taaak, już to gdzieś słyszałem... Któryś z rodzimych "ufologów" tak twierdził... A św. Józef był Gruzinem. Natomiast Nazaret to znane śląskie miasto.

Niech ?yje gen Wojtek J.
15-12-2005 15:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów