Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jezus nie mógł być Żydem
Autor Wiadomość
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #16
Re: Jezus nie mógł być Żydem
Rasta napisał(a):Tak sobie pomyslalem, ze Jezus nie mogl byc Zydem. Bo jego Ojce byl Bog. A nie mozna powiedziec, ze Bog byl Zydem Język

Jezus był 100% dzieckiem Izraela. którego Bóg w Swojej Mądrości wybrał jako Naród Wybrany. Więc w Swym człowieczeństwie jak najbardziej był Żydem.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
15-12-2005 16:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lewiatan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 437
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #17
 
Jezus był żydem i to dotego ortodoksyjnym
20-12-2005 15:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aslan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #18
 
No nie wiem, czy takim ortodoksyjnym- w tym wypadku na pewno pobożni Żydzi nie ukrzyżowaliby Go, ani nie szkalowali na każdym kroku. również nie łamałby szabatu i nie wypędziłby kupców ze świątyni. nie piętnowałby na każdym kroku obłudy faruzeuszow... listę można ciągnąć.

Wydoby? mnie z do?u zag?ady
i z ka?u?y b?ota,
a stopy moje postawi? na skale
i umocni? moje kroki.
I w?o?y? w moje usta ?piew nowy,
pie?? dla naszego Boga.
Ps. 40
20-12-2005 16:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lewiatan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 437
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #19
 
oparty na ortodoksji, wierny doktrynie, trzymający się ściśle wyznawanych zasad, zwłaszcza religijnych; prawowierny

to jest wytłumaczenie słowa ortodoksyjny zatm jezus był w 100% ortodoksem i dotego żydem niewidze sensu dalszej dyskusji
20-12-2005 17:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #20
 
ale o czym kurde tu rozmyślac ?
jezus był żydem ha więcej był semickim fetyszem który co chwilę nadstawia twarz
ponadto on nie umarł za mnie czy za ciebie, tylko po to by syjonu wiara nas zabiła
Prawdziwym bogiem jest twoje sumienie a nie żydowski mesjasz broczacy we własnej krwi
bo jaki to bóg co każe nadstawić drugi policzek ? :twisted:
20-12-2005 18:37
Odpowiedz cytując ten post
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #21
 
honor85 napisał(a):bo jaki to bóg co każe nadstawić drugi policzek ?
miłościwy i wybaczający :mrgreen:

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
20-12-2005 18:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #22
 
mi się tam wydaje że po prostu słaby
naprawdę uważacie że jest to własciwa droga ? Jeżeli tak , to
sądze ze macie papke w głowie. Jak mozna od początku postawić się w roli ofiary?
Poza tym ta religia nie należy do naszej kultury.
Podstępem wkradła się do naszych obyczajów i wyparła pradawną wiarę naszych dziadów.
20-12-2005 19:33
Odpowiedz cytując ten post
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #23
 
honor85 napisał(a):Poza tym ta religia nie należy do naszej kultury.
Podstępem wkradła się do naszych obyczajów i wyparła pradawną wiarę naszych dziadów.

Może jasniej jaka jest prawda ta naszych dziadów ?

I powiedz jakim to cudem wiara która "stwarza" te słabe ofiary mogła przetrwać jak te ofiary przetrwały i jak myślisz co nas tych "słabeuszy" w tym pociąga , że poprostu nie wygineliśmy (my chrześcijanie)zaraz w pierwszych wiekach ???

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
20-12-2005 19:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #24
 
Cichociemny napisał(a):I powiedz jakim to cudem wiara która "stwarza" te słabe ofiary mogła przetrwać jak te ofiary przetrwały i jak myślisz co nas tych "słabeuszy" w tym pociąga , że poprostu nie wygineliśmy (my chrześcijanie)zaraz w pierwszych wiekach ???



Po prostu chrześcjanie z ofiar przekształcili się w oprawców. Ot i cała tajemnica.
20-12-2005 20:04
Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #25
Re: Jezus nie mógł być Żydem
Rasta napisał(a):Tak sobie pomyslalem, ze Jezus nie mogl byc Zydem. Bo jego Ojce byl Bog. A nie mozna powiedziec, ze Bog byl Zydem Język

A co powiesz na roroctwa inspirowane Duchem Bożym, iż z Narodu Wybranego , ma wyjść Mesjasz, Pan?.

Czyżby Bóg się pomylił?.

Rz 1:3 BT
"[Jest to Ewangelia] o Jego Synu - pochodzącym według ciała z rodu Dawida,"


To pewnie Józef w/g Ciebie był Marsjaninem ?., lecz skoro Biblia mówi..... [-X

Łk 1:27 BT
"do Dziewicy poślubionej mężowi, imieniem Józef, z rodu Dawida; a Dziewicy było na imię Maryja."


To chyba już rozwiązaliśmy tę kwestię, co?.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
20-12-2005 20:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #26
 
semper_malus napisał(a):Po prostu chrześcjanie z ofiar przekształcili się w oprawców. Ot i cała tajemnica.

oprawce w imie wiary nie można nazwać chrześcijaninem tak jak nie mozna nazwać gościa ze schabowym w zębach wegetarianinem chocby zawzięcie tak twierdił .

Dla ambitnych - dykteryjka .

Był sobie kiedyś generał jechał on sobie przez las i rozdarł nieszczęśliwie mundur.
Wraca zły do swojej jednostki , zwołuje apel i pyta zebranych żołnierzy
- Czy jest tu jaki krawiec
Z szeregu występuje jeden wystraszony młodziań.
-Ja jestem Krawiec.
-To ty zeszyjesz mi mundur
-Ale ja nie potrafie .
-Jak to krawiec a nie potrafi szyć co z ciebie za krawiec ?
-Ale ja się nazywam Krawiec , Zenek Krawiec ale krawcem nie jestem.

:-k czy wszystko jasne :hm:

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
20-12-2005 20:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aslan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #27
 
honor85 napisał(a):Podstępem wkradła się do naszych obyczajów i wyparła pradawną wiarę naszych dziadów.

wiarę w umorusanych błotem i krwią brodatych i grubych, sprośnych i mściwych pseudobożków....? przy całym szacunku dla Historii Polski.
widzisz, dla mnie bardziej zasadna jest wiara w Boga- Człowieka, który oddał swoje życie za mnie, w dodatku tylu ludzi już przelało krew za Niego, a zarazem wiara, która daje mi radość, a nie mgliste poczucie niespełnienia.

honor85 napisał(a):Jeżeli tak , to
sądze ze macie papke w głowie. Jak mozna od początku postawić się w roli ofiary?
taaak... już widzę dalszy rozwój dyskusji- nie jedną już taką widziałem. neopoganie będą się upierać przy zasadności i tradycyjnym wymiarze swoich kultów, udowadniać (oby nie obrażać), że wiara chrześcijańska to wymysł, spisek dziejów...
a chrześcijanie śmiać się w duchu ( Duchu? Oczko ) i coraz to nowe argumenty rzucać.
mimo wszystko pozdrawiam.

Wydoby? mnie z do?u zag?ady
i z ka?u?y b?ota,
a stopy moje postawi? na skale
i umocni? moje kroki.
I w?o?y? w moje usta ?piew nowy,
pie?? dla naszego Boga.
Ps. 40
20-12-2005 22:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lewiatan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 437
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #28
 
A wasza dyskusja co ma do tego czy jezus buł zydem czy nie
??????????????
21-12-2005 10:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #29
 
Aslan napisał(a):wiarę w umorusanych błotem i krwią brodatych i grubych, sprośnych i mściwych pseudobożków....? przy całym szacunku dla Historii Polski.


to podpada pod obrazę religijnych uczuć rodzimowierców. Jest niezgodne z regulaminem. Przy całym szacunku dla (bez)krwawej historii chrześcjaństwa.
21-12-2005 13:16
Odpowiedz cytując ten post
Aslan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #30
 
co tu było obrazą? kto protestuje? może tylko przeproszę za tych 'sprośnych'. przepraszam. Duży uśmiech

Wydoby? mnie z do?u zag?ady
i z ka?u?y b?ota,
a stopy moje postawi? na skale
i umocni? moje kroki.
I w?o?y? w moje usta ?piew nowy,
pie?? dla naszego Boga.
Ps. 40
21-12-2005 20:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów