Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak można nauczyć języka miganego?
Autor Wiadomość
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Jak można nauczyć języka miganego?
Ten problem kieruję raczej do pedagogów oraz osób, którzy maja kontakty z osobami niesłyszącym lub niedosłyszącymi. Ale miło bedzie na pewno, jeśli sie wypowiedzą osoby, które mają jakiś interesujący pomysł.
Chodzi mi o metody, sposoby, jakimi można nauczyć dorosłą osobę z dużym niedosłuchem języka migowego czy miganego. Chodzi o kilka podstawowych słów, aby ułatwqić porozumienie.
I w ogóle czy ktoś z was ma dostęp do materiałow z językiem migowym?
A do słowniczka języka migowego?
Alfabet mi niepotrzebny.
Jak się najlepiej uczyć takiego języka?
I w ogóle może macie jakieś uwagi, pomysły ...
Albo linki do stron...

[Obrazek: mysz4.gif]
21-06-2007 21:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
Myszkunia, jest sporo książek o nauce migowego, ale nie jestem w stanie w tym momencie podać Ci dokładnych tytułów i autorów. Wpadnij może na mój wydział, będziesz mogła pogadać ze specjalistami Oczko

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
21-06-2007 21:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
Są programy , które umożliwiają nauke języka migowego. ja na kompie cos takiego. ale nie cały .
Myszkunia wpisz w google : język migowy i napewno znajdziesz.
A jak co to można droga pisemną się skontaktowac z taką osobą Uśmiech jak już innej opcji nie ma. Najlepiej się uczyć jak się zna taką osobę. moją kumpele uczyła osoba niedosłysząca, i kumpela juz wspaniale się porozumiewa. na naszej uczelni jest troszke takich osob.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
21-06-2007 22:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
czarek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 418
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
Ja miałem słownik multimedialny z wszystkimi słowami oraz alfabetem na kompie, ale gdzieś mi sie zapodział :/

http://www.ewangelizatorzy.pl
21-06-2007 22:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
czarek, taki słownik mozna w necie znaleźć. tylko wada jest taka że oni nie udestępniają całego bezpłatnie.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
21-06-2007 22:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jagoda Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 73
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #6
 
taki slowinik można dostać w duszpasterstwie głuchych w Gliwicach - wysyłają płytke z nagranym słownikiem
wiecej info
http://www.effatha.lap.pl

"Jest droga nieznana co ?yciem sie zwie raz tylko przebiegniesz ja szybko i wi?cej nie wrócisz, ju? nie..."
22-06-2007 08:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
Offca napisał(a):Wpadnij może na mój wydział, będziesz mogła pogadać ze specjalistami
możliwości brak, niestety...
Rachel napisał(a):wpisz w google : język migowy
to było pierwsze, co zrobiłam, ale wyniki wyszukiwania mnie nie usatysfakcjonowały.
Rachel napisał(a):Najlepiej się uczyć jak się zna taką osobę. moją kumpele uczyła osoba niedosłysząca
właśnie coś takiego zamierzalam zrobić. Z tym ,że "moja" osoba nie pamięta wielu wyrazów... Dawno nie miała do czynienia z tym językiem, co utrudnia sprawę.
czarek napisał(a):sie zapodział
Smutny ;(
DZIĘKUJĘ ZA TE WSZYSTKIE RADY.
Jeśli ktoś jeszcze coś dobrego na ten temat, to poczytam chętnie.
Bo jak sama się poduczę, to zamierzam uczyć niedosłyszącego ( ale innego niż ten, o którym wspomniałam, a który nie zna jezyka wcale), a metod nie znam.

[ Dodano: Sob 23 Cze, 2007 20:10 ]
jagoda napisał(a):taki slowinik można dostać w duszpasterstwie głuchych w Gliwicach - wysyłają płytke z nagranym słownikiem
wiecej info
http://www.effatha.lap.pl
a czy to na pewno przyślą i czy zapłacę za to? i w ogóle czy Ty takie coś zamawiałaś?

[Obrazek: mysz4.gif]
23-06-2007 20:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #8
 
Myszkunia, moge przesłać Ci program ten co ja mam , tylko zaznaczam że on nie jest kompletny. Jak co odezwij się na PW

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
23-06-2007 20:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jagoda Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 73
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #9
 
jeśli chcesz to wyślę ci ta płytke którą mam od nich - jest tam słownik litorgiczny, medyczny, słownik ogólny oraz kurs 1-go stopnia Uśmiech

"Jest droga nieznana co ?yciem sie zwie raz tylko przebiegniesz ja szybko i wi?cej nie wrócisz, ju? nie..."
23-06-2007 21:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #10
 
Myszkunia, a dzwoniłaś od Julki? Mówiła, że może Ci w tej dziedzinie pomóc co nie co.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
23-06-2007 21:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #11
 
Jak już mówiłam Myszkuni, mam podręcznik z którego uczyłam się tego języka, więc jak sie spotkamy w wakacje, to moge ją udostępnić. Bardzo podstawowe rzeczy, słownictwo... no i możemy powtórzyć alfabet, którego uczyłam cie w akademiku.

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
26-06-2007 13:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #12
 
Cytat:którego uczyłam cie w akademiku.
_________________
to trenuje sobie troche. by mi zalezalo na ksiazce.
na pw sie odezwe.
MERCI!!!!!!!!!!!!!!!!

[Obrazek: mysz4.gif]
28-06-2007 22:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów