Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Harry Potter czy to naprawde złe?
Autor Wiadomość
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #16
 
duszyczka napisał(a):ja chciałam się dowiedzieć co jest złe w tej książce???????????
To jest moja opinia i też zasłyszana.
Bioman napisał(a):1. Nie mają one żadnych walorów wychowawczych. [-X
2. Pobudzają zainteresowania do okultyzmu. :diabelek:
3. Za bardzo pobudzają do "latania w obłokach". :aniol:
A tą trzecią, jak ktoś jest stabilny emocjonalnie, to może traktować tak :wink:

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
26-06-2007 17:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
narbukil Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 503
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #17
 
Bioman napisał(a):Nie mają one żadnych walorów wychowawczych.
A czy każda książka musi je mieć? Poczytaj trochę Newerlego to się porzygasz.
Bioman napisał(a):Pobudzają zainteresowania do okultyzmu.
Jasne. Na pewno. Nie macie się czego czepiać.

Ogniu, krocz ze mn?!!!
26-06-2007 17:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #18
 
narbukil napisał(a):
Bioman napisał(a):Nie mają one żadnych walorów wychowawczych.
A czy każda książka musi je mieć?
Ale tu chodzi o dzieci, żeby ksiażki dla nich zawierały jakieś określone walory wychowawcze.
Np. Że jeśli ktoś zrobi coś złego, to spotka go za to kara.
A co do tego Newerlego ...
... Jako dorosły to możesz sobie czytać te dziwne książki. ;P

narbukil napisał(a):
Bioman napisał(a):Pobudzają zainteresowania do okultyzmu.
Jasne. Na pewno. Nie macie się czego czepiać.
No a może mi powiesz, że to są dobre zaintersowania dla dzieci. Potem taki wyrośnie na Harrego Pottera i będzie robił hokus pokus, że jakiś egzorcysta będzie go musiał "odczarować". Duży uśmiech

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
26-06-2007 17:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #19
 
Bioman napisał(a):No a może mi powiesz, że to są dobre zaintersowania dla dzieci. Potem taki wyrośnie na Harrego Pottera i będzie robił hokus pokus, że jakiś egzorcysta będzie go musiał "odczarować". Duży uśmiech

Lol to ja się zgłosze i go odczruje

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
26-06-2007 21:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
narbukil Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 503
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #20
 
Bioman napisał(a):No a może mi powiesz, że to są dobre zaintersowania dla dzieci. Potem taki wyrośnie na Harrego Pottera i będzie robił hokus pokus, że jakiś egzorcysta będzie go musiał "odczarować".
No nie mogę.... najpierw teletubisie teraz harry potter... wy jesteście chorzy...leczcie się.... to jest jakaś mania czy obsesja....

Ogniu, krocz ze mn?!!!
26-06-2007 21:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #21
 
narbukil napisał(a):No nie mogę.... najpierw teletubisie teraz harry potter... wy jesteście chorzy...leczcie się.... to jest jakaś mania czy obsesja....

:-$ Sam się zbadaj ;P Uzasadnij mi czemu zaintersowanie okultyzmem jest dobre u dzieci.
A czy ja coś o teletubisiach - też się z tego :roll2: jak usłyszałem o tym. Wiec nie mów Wy ;P

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
26-06-2007 21:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #22
 
narbukil napisał(a):
Bioman napisał(a):No a może mi powiesz, że to są dobre zaintersowania dla dzieci. Potem taki wyrośnie na Harrego Pottera i będzie robił hokus pokus, że jakiś egzorcysta będzie go musiał "odczarować".
No nie mogę.... najpierw teletubisie teraz harry potter... wy jesteście chorzy...leczcie się.... to jest jakaś mania czy obsesja....


Sorki ale ani o teletubisiach a ni o poterku my nic nie rozgłasnialiśmy

o pottrku kosció

a teletubisie to ta pani z rzadu

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
26-06-2007 22:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #23
 
W. Kulbat napisał(a):Czy słynna saga o Harrym Potterze to szansa na uratowanie wrażliwości i bogactwa wyobraźni dzieci, zubożonej przez komiksy i filmy? [...] W kulminacyjnym punkcie IV tomu przygód Harry Pottera znajduje się satanistyczny rytuał, w którym zostaje zamordowane dziecko, zostaje złożona krwawa ofiara, jest dokonywana profanacja zmarłych i cmentarzy, są miotane bluźnierstwa. Jak podkreśla ks. Niklaus Pfluger, Vordemort - uosobienie szatana jednoczy swojego ducha z ludzkim ciałem i daje samemu sobie nowe życie. Stosowany przez niego rytuał ma charakter bluźnierczy i antytrynitarny. Nie może więc być wątpliwości, że książki o Harrym Potterze propagują pogański, antychrześcijański świat [...] Autorka sagi wyznała dziennikarzowi "The London Times": "Książki te pomagają dzieciom zrozumieć, że słaby, idiotyczny Syn Boży jest żywym dowcipem, który będzie skompromitowany, gdy nadejdzie deszcz ognia"/ cyt, w "Aargauer Zeitung" z 19 X 2000/. Podobno Autorka dementowała te słowa, jednak owo dementi w obliczu wymowy jej dzieła brzmi mało wiarygodnie.

cały tekst, z którego pochodzi fragment znajdziecie tutaj

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
26-06-2007 23:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #24
 
M. Ink. * napisał(a):Nie może więc być wątpliwości, że książki o Harrym Potterze propagują pogański, antychrześcijański świat
To może się nie patyczkujmy i od razu :
- seria "Gothic", w części pierwszej Bezimienny może złożyć przysięgę wierności Beliarowi (błąd tłumaczy, Belial),
- saga "Baldurs Gate", główny bohater, dziecko Baala ma pod koniec możliwość zostania bogiem,
itd.
Artykuł mocno przesadzony w swej wymowie ...

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
26-06-2007 23:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #25
 
heysel napisał(a):Artykuł mocno przesadzony w swej wymowie ...
skoro tak uważasz...

mnie najbardziej zaintrygował ten fragment:

Cytat:Autorka sagi wyznała dziennikarzowi "The London Times":"Książki te pomagają dzieciom zrozumieć, że słaby, idiotyczny Syn Boży jest żywym dowcipem, który będzie skompromitowany, gdy nadejdzie deszcz ognia"/ cyt, w "Aargauer Zeitung" z 19 X 2000/. Podobno Autorka dementowała te słowa, jednak owo dementi w obliczu wymowy jej dzieła brzmi mało wiarygodnie.

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
27-06-2007 00:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #26
 
Ale jest napisane, że te słowa zdementowała. Zatem ich wiarygodność stoi pod znakiem zapytania. A wymowa książek to już sprawa indywidualnego odbioru.
Jak jesteśmy tacy do przodu w atakowaniu tego co niechrześcijańskie to proszę, może jeszcze Sacrifice, przecież była reklamowana przez taki tekścik :
Cytat:Wyobraź sobie czary, którymi zmienisz ziemię pod stopami wroga w pole ciekłem magmy? Wyobraź sobie grę, w której możesz rzucać przerażonych jeńców na ołtarz i poświęcać ich życie dla przyjemności bogów. Wyobraź sobie możliwość kreowania potężnych armii złożonych z przerażających bestii, które możesz kontrolować z każdej odległości.
A jej wymowa jest super niechrześcijańska. I co z tego ?

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
27-06-2007 00:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #27
 
heysel napisał(a):
M. Ink. * napisał(a):Nie może więc być wątpliwości, że książki o Harrym Potterze propagują pogański, antychrześcijański świat
To może się nie patyczkujmy i od razu :
- seria "Gothic", w części pierwszej Bezimienny może złożyć przysięgę wierności Beliarowi (błąd tłumaczy, Belial),
- saga "Baldurs Gate", główny bohater, dziecko Baala ma pod koniec możliwość zostania bogiem,
itd.
Artykuł mocno przesadzony w swej wymowie ...
Jak każdy pisany przez oszołomów.
Gdzie jest w HP "antychrześcijaństwo"? Gdzie? Konkretnie, proszę, podajcie odp cytaty które obrażają chrześcijańskiego boga i jego wyznawców oraz propagują "pogaństwo", no nie mogę jak słyszę takie zdania...

Jeżeli "bezbożna" jest każda książka, gra, filmi w których nie ma ani słowa o bogu - to co nam, sorry - Wam - zostaje do czytania i oglądania....?

@heysel

- "NetHack" - po ukończeniu gry (nie słyszałem o kims kto by tego dokonał - gra jest arcytrudna) bohater zostaje bogiem
- "Morrowind" - dziwne religie, dziwni bogowie - ani chybi propaguje pogaństwo
- "GTA San Andreas" - w grze są kościoły, ale wszytkie pozamykana. Antychrześcijaństwo.
- "Half-Life 2" - <spoiler> w grze ginie ksiądz zjedzony przez zombiaki <koniec spoilera>. Antyklerykalizm i walka z religią.

I tak mozna bez końca..... Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech
27-06-2007 05:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #28
 
Helmutt napisał(a):- "NetHack" - po ukończeniu gry (nie słyszałem o kims kto by tego dokonał - gra jest arcytrudna) bohater zostaje bogiem
- "Morrowind" - dziwne religie, dziwni bogowie - ani chybi propaguje pogaństwo
- "GTA San Andreas" - w grze są kościoły, ale wszytkie pozamykana. Antychrześcijaństwo.
- "Half-Life 2" - <spoiler> w grze ginie ksiądz zjedzony przez zombiaki <koniec spoilera>. Antyklerykalizm i walka z religią.
Kto wie, czy aby przypadkiem nie jesteś w tym momencie prorokiem mimo woli. Przypomnij sobie z Pisma Świętego Kajfasza: lepiej by jeden człowiek zginął, niz cały naród...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
27-06-2007 10:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #29
 
halo halo


co mamy za temat

ale co do tych gier to prawda

no bo się uczepili potterka ale czemu????????????????

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
27-06-2007 11:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #30
 
duszyczka napisał(a):ale co do tych gier to prawda

no bo się uczepili potterka ale czemu????????????????
Film "Zakon feniksa" już niedługo, nowa książka też wielkimi krokami się zbliża... kolejna fala ataków tych "interpretatorów z bożej łaski" przed nami.
Myślę, że winny zostac wydane dla nich specjalne podręczniki "Jak poprawnie interpretować przesłanie książek o Harrym Potterze" Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech
27-06-2007 11:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów