Ankieta: Co sądzisz o strajku służby zdrowia?
Ma sens.
Wstrzymuję się od głosu.
Krzywdzi pacjentów.Jest więc przestępstwem.
Moim zdaniem bez sensu.
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dobro i zło - o strajku pielęgniarek.
Autor Wiadomość
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Dobro i zło - o strajku pielęgniarek.
Minusy strajku.

Strajk pielęgniarek i służby zdrowia jest przestępstwem,gdy na jego skutek cierpią pacjenci.Kodeks Karny zabrania narażania innych ludzi (tu pacjentów) na utratę życia i zdrowia.Za to naprawdę grozi więzienie.

Strajk nie może być formą walki z rządem ani miejscem manifestacji wrogości wobec Rządu.

Jak dobrze strajkować?

Prymat osoby nad rzeczą należy uwzględnić.Podwyżki nie są najwyższym dobrem.Najwyższym dobrem jest życie i zdrowie pacjentów.Jeśli pielęgniarka lub lekarz przez podjęty strajk narazi na szwank życie lub zdrowie pacjenta,a jest katolikiem to jasne jest,że popełnia grzech ciężki.

Jeśli ktoś chce strajkować to mądrze,a nie "po trupach" do celu.Cel nie uświęca środków,jeśli te środki są złe.Optowałem za strajkiem włoskim,bo nie krzywdził pacjentów.
25-06-2007 18:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #2
 
Sorki ale jak by tobie mało płacili to jakbys postąpiła?

Bo napewno przyłaączył byś sie do strajku.

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
25-06-2007 19:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
duszyczka, a jak byś źle się poczuła, a brak opieki to jak byś postąpiła??

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
25-06-2007 20:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #4
 
Ale tam gdzie ja byłam w szpitalu i gdzie chodze do lekarza nie ma strajku Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
25-06-2007 21:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
czarek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 418
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
duszyczka napisał(a):Ale tam gdzie ja byłam w szpitalu i gdzie chodze do lekarza nie ma strajku
Troche egoistycznie myślisz... :?

http://www.ewangelizatorzy.pl
25-06-2007 22:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
też tak uważam. Bo u nas to ludzie odczuli to ... Smutny teraz nie wiem jak jest, bo nie dowiadywałam się.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
25-06-2007 22:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #7
 
O ile wiem, pacjęci podczas takiego strajku nie ucierpia, ponieważ jest garstka lekarzy, którzy czuwają nad nimi. Wszyscy nie strajkują. Lepiej, żeby potraktowano ich na poważnie, bo wkrótce wszyscy lekarze wyjadą, a młodzi ludzie przestaną się interesować studiami medycznymi. Miałem pisać o pielęgniarkach, a wyszlo o lekarzach :mrgreen: .

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
25-06-2007 22:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #8
 
Bioman, bo strajk rozpoczeli lekarze, a pielęgniarki skorzystały z sytuacji i się podłączyły.
Prywatnie przyjmują jest ok. ale państwowo jest lipa

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
25-06-2007 22:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
czarek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 418
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
Ja na zdrowie nie narzekam... I Chwała Panu!!Ale przez to trudno mi wyobrazić sobie, jak się czują Ci, którym zamykają drzwi szpitali przed nosem :? Co prawda życie ludzkie nie jest podobno narażone, ale zdrowie już raczej tak Smutny

http://www.ewangelizatorzy.pl
25-06-2007 22:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #10
 
Osobiście mam nadzieje że minie im to w miare szybko.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
25-06-2007 22:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #11
 
czarek napisał(a):Ale przez to trudno mi wyobrazić sobie, jak się czują Ci, którym zamykają drzwi szpitali przed nosem
A widziałeś taki przypadek? Szpitali nie zamykają, zmniejsza się tylko liczba lekarzy na stanowiskach dyżurnych. W nagłych krytycznych sytuacjach pomoc zawsze się znjadzie.

Co według Was drodzy forumowicze lekarze, pielęgniarki mają zrobić?
a) Wyjechać za granicę?
b) Pracować dalej z taką płacą i być posłusznymi?
c) Prywatyzacja służby zdrowia?
d) Wymyśl coś sam/sama :mrgreen: .

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
25-06-2007 22:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
czarek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 418
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #12
 
Bioman napisał(a):A widziałeś taki przypadek? Szpitali nie zamykają, zmniejsza się tylko liczba lekarzy na stanowiskach dyżurnych. W nagłych krytycznych sytuacjach pomoc zawsze się znjadzie.
Nie zrozumieliśmy się :wink: Wiem, że w "krytycznych" sytuacjach pomoc zostanie udzielona... Uśmiech Ale, kiedy życie nie jest zagrożone to pomocy nie udzielają, prawda??

http://www.ewangelizatorzy.pl
25-06-2007 22:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #13
 
Bioman, wiem po sobie jak to jest, doskonale wiem że nie moge zbytnio liczyć na ich pomoc, jedynie że bym byla w bardzo krytycznej stanie. A przecież nie wiadomo co w ich mniemaniu jest stanem krytycznym :? Całkowita prywatyzacja nic nie pomoże moim zdamiem , bo nie każdy jest zdolny chodzić prywatnie. A co chodzi o płace to moim zdaniem nie nastąpi rewolucja bo doskonale wiemy jaka jest sytuacja co chodzi o płace w Polsce. a jak wszyscy by wyjechali za granice to my zostajemy bez wykwalfikowanej kadry.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
26-06-2007 00:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
narbukil Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 503
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #14
 
Całkowita prywatyzacja jest najlepszym wyjściem. Usługi lekarskie nie będą wtedy drogie, a ci, których nie stać bardziej się będą starać aby ich było stać.

Ogniu, krocz ze mn?!!!
26-06-2007 06:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #15
 
narbukil, to jest nie realne aby każdego było stać, w obecnych warunkach które panują w Polsce. wizyta w prywatnych kosztuje jednorazowo z 50 do 60 zł. jeżeli lekarz ma narzucony cennik z ośrodka, a jak ma prywatny gabinet to ceny nawet sięgają 100zł. Ludzie w pierwszej kolejności odkładaja na jedzenie, opłaty prądu itd. a kwestie zdrowia odkładają na szary koniec, bo jak nie ma kasy to po co iśc, jeśli nie wykupi sie leków. wiec jak bedzie prywatyzacja ludzie mogłą zrezygnować całkiem , bo na wizyte nie bedzie pieniedzy a tym bardziej na leki. Duża grupa społeczeństwa zanim zakupi leki to pyta o cene , a jak jest wysoka to często rezygnuje z leczenia, bo jest za bardzo kosztowne. Więc jak sobie to wyobrażasz w naszych realich prywatyzacje :| ??

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
26-06-2007 08:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów