Ankieta: Co sądzisz o strajku służby zdrowia?
Ma sens.
Wstrzymuję się od głosu.
Krzywdzi pacjentów.Jest więc przestępstwem.
Moim zdaniem bez sensu.
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dobro i zło - o strajku pielęgniarek.
Autor Wiadomość
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #16
 
Bioman napisał(a):O ile wiem, pacjęci podczas takiego strajku nie ucierpia, ponieważ jest garstka lekarzy, którzy czuwają nad nimi. Wszyscy nie strajkują. Lepiej, żeby potraktowano ich na poważnie, bo wkrótce wszyscy lekarze wyjadą, a młodzi ludzie przestaną się interesować studiami medycznymi. Miałem pisać o pielęgniarkach, a wyszlo o lekarzach :mrgreen: .

doładnie nasz rząd ma pretensj ze lekarze wyjeźdzaja ale by tego wszystkiego nie było jak by dostali więcej bo za przeproszeniem czemu taki polityk za wygadywanie głupot w sejmie i obrzeranie się i tuczenie dostaje ponad 10tyś na miesąć to taki lekarz 4 ktory bierze dodatkowe dyzury i wogole to ja się nie dziwie on jest prawie cały czas na naogach tez taki kiedyś sadziłam do puki nie trafuiłam do szpitala oni latąja w powietrzu koło pacjentów a taki polityk tylko sie łasi na kase za noc że pogada głup[oty i wogole.


No i własnie nie wszcyscylekarze strajkuja

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
26-06-2007 08:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
narbukil Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 503
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #17
 
Rachel napisał(a):narbukil, to jest nie realne aby każdego było stać, w obecnych warunkach które panują w Polsce.
Dlatego potrzebny jest przełom jakim będzie prywatyzacja. Zauważ, że wszystkie usługi z sektora prywatnego tanieją, usługodawcy idą klientom na rękę i tak samo by było z lekarzami.
Rachel napisał(a):Więc jak sobie to wyobrażasz w naszych realich prywatyzacje ??
Każdy lekarz jakiego znam ma 5 etatów co najmniej. Prywatyzacja by to ukróciła. Każdy robił by na siebie. Ceny by się z czasem obniżały, bo taki jest mechanizm rynkowy. Poza tym znam wielu symulantów, którzy dostaja renty za nic. Gdy mieli zapłacić za wizytę to by nie kombinowali.

Ogniu, krocz ze mn?!!!
26-06-2007 09:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #18
 
Moim zdaniem to skandal, że pielęgniarki zostały zmuszone do tak desperackich kroków.
Zgadzam się, że to nie ten ani poprzedni rząd jest odpowiedzialny za taką a nie inną sytuację SZ. Jednak, gdy "buzkoreformy" wykazały swoją wdliwośc KTO zrobił COKOLWIEK aby to zmienić? Programy wyobrcze SLD i innych kipiały od pomysłów na uzdrowienie SZ, niestety na tym się skończyło. Nasz obecny rząd idzie jak widzę ściśle wytyczoną przez poprzedników drogą - jest dużo gadania, zebrań, komisji, podkomisji, nadzwyczajnych spotkań - i gówno z tego wychodzi. I nie chodzi tylko o SZ - chodzi o większość spraw ważnych dla narodu. Tymczasem jak za stalinowskich czasów trwa w najlepsze obsadzanie kluczowych stanowisk "swoimi". Jak za czasów SLD a wcześniej PZPR politycy za nasze pieniądze uczestniczą w największej balandze swojego zycia - 4 lata LB. I tylko czasem Giertych palcem pogrozi, Kaczyński coś bąknie - że niby COŚ się robi.
Myślę, że pora na strajk generalny, pora na to, aby policja połączyła się z ludźmi (w końcu im też płaca marnie i traktują jak bydło), przestała chronić szanowne dupska panów polityków - i może wtedy coś by się zmieniło. Tak jak w historii o niemowie, który zaczął gadać czując na szyi ostrze noża...

Rewolucyjny nastrój mi się udzielił, ale gdy oglądam newsy w TV to sam mam ochotę złapać karabin i pruć w tych chamów seriami.
26-06-2007 09:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #19
 
Piękne słowa ale do tego stajku nauczyciele jeszcze powinni dołaczyc.

A w Tv newsów juz nie oglądam od kiedy pani z wosu wystawiął oceny. Bo to tylko na nerwy działa!

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
26-06-2007 09:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #20
 
Nie "pielęgniarki z tego skorzystały" - ale to p. premier chcąc skłócić środowisko medyczne, i pokazać społeczeństwu jak to ci "bogaci, wredni lekarze", są samolubami i nie dbają o średni personel medyczny - zaprosłił do rozmów pielegniarki.
Panie uznały zaproszenie jako wstęp do rozmów, a usłyszału "fora ze dwora" i się zaczęło...zasada bumerangu...
P. premierowi nikt łaskawie nie podpowiedział, że "kto sieje wiatr zbiera burze".
W moim mieście wszystkie przychodnie są sprywatyzowane - nikt nie narzeka, nikt za nic nie płaci, a przynajmniej lekarze są dobrymi fachowcami, bo patałachów prywatne spółki nie potrzebują.
26-06-2007 12:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
narbukil Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 503
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #21
 
alus napisał(a):W moim mieście wszystkie przychodnie są sprywatyzowane - nikt nie narzeka, nikt za nic nie płaci, a przynajmniej lekarze są dobrymi fachowcami, bo patałachów prywatne spółki nie potrzebują.
I właśnie o taką prywatyzację mi chodzi.

Ogniu, krocz ze mn?!!!
26-06-2007 12:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #22
 
A moim zdaniem, za strajkujący lekarzy i pięlegniarki wpierw powinna się wziąc prokuratura, a potem wszystkich zwolnić i poddać obowiązkowej banicji. Z piętnem ponieważ przyczyniają się do agrożenia zycia człowieka, łamiąc pierwszą podstawową treśc prysięgi Hipokratesa: primum non nocere.

[ Dodano: Wto 26 Cze, 2007 14:27 ]
A jak chcą wyjechac forsę tłuc, to dopiero po 15 latach obowiązkowej pracy w kraju, poniewaz ja i miliony polaków tych ludzi wykształciliśmy.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
26-06-2007 14:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #23
 
Ks.Marek, =D>

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
26-06-2007 15:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #24
 
Ks.Marek napisał(a):A moim zdaniem, za strajkujący lekarzy i pięlegniarki wpierw powinna się wziąc prokuratura, a potem wszystkich zwolnić i poddać obowiązkowej banicji. Z piętnem ponieważ przyczyniają się do agrożenia zycia człowieka, łamiąc pierwszą podstawową treśc prysięgi Hipokratesa: primum non nocere.

A jak chcą wyjechac forsę tłuc, to dopiero po 15 latach obowiązkowej pracy w kraju, poniewaz ja i miliony polaków tych ludzi wykształciliśmy.
Tak, a później będą takie oto konsekwencje, że młodzi ludzie nie będą interesować się studiami medycznymi. Bo po co studiujesz sześć lat + lilka lat stażu i zarabiasz tyle ile pomocnik murarza. Nie pszepraszam, ten ostatni wiecej zarabia, choć jest tylko pomocnikiem.

Bioman napisał(a):Co według Was drodzy forumowicze lekarze, pielęgniarki mają zrobić?
a) Wyjechać za granicę?
b) Pracować dalej z taką płacą i być posłusznymi?
c) Prywatyzacja służby zdrowia?
d) Wymyśl coś sam/sama :mrgreen: .
A może dodać jeszcze to Duży uśmiech
e) Zabrać polityką parę tysiaków co zarabiają i dać na służbę zdrowia ?

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
26-06-2007 17:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
narbukil Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 503
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #25
 
Bioman napisał(a):Tak, a później będą takie oto konsekwencje, że młodzi ludzie nie będą interesować się studiami medycznymi. Bo po co studiujesz sześć lat + lilka lat stażu i zarabiasz tyle ile pomocnik murarza. Nie pszepraszam, ten ostatni wiecej zarabia, choć jest tylko pomocnikiem.
Widziałeś kiedyś biednego lekarza? Bo ja nie. Wozą się najlepszymi furami, mieszkają w willach. Nic nie wspominasz ile zarobią na pozostałych kilku etatach.

Ogniu, krocz ze mn?!!!
26-06-2007 17:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #26
 
A kto komu zabrania pracować na kilku etatach?
Widzicie akurat tych, którzy jeżdżą wypasionymi brykam - jaki to stanowi % ogółu lekarzy?
Ja mam kilku znajomych lekarzy i lekarki, którzy pracują na kilka etatów i nie opływają w luksusy.
Nie mówię już o pielęgniarkach.
Ksiądz mając 28 lat łożył na wykształcenie lekarzy i pielęgniarek??????.... śmiechu warte.
Obowiązek banicji - jako remedium padające z ust kapłana????
- "W wolnym społeczeństwie muszą istnieć wartości zabezpieczające najwyższe dobro całego człowieka. Wszelkie przemiany ekonomiczne mają służyć kształtowaniu świata bardziej ludzkiego i sprawiedliwego" Jan Paweł II Sejm, 11.04.1999r.
- "Rozwój i postęp gospodarczy nie może dokonywać się kosztem człowieka i uszczuplania jego podstawowych wymagań. To musi być rozwój, w którym człowiek jest podmiotem, czyli najważniejszym punktem odniesienia. Rozwój i postęp nie może dokonywać się za wszelką cenę! Nim byłby wówczas godny człowieka" Jan Paweł II, Ełk 8. 06.1999r.
Te cytaty dedykuję księdzu - bo premier już zrozumiał, że z ludźmi należy rozmawiać, bo społeczeństwo jest pracodawcą rządzących, nie odwrotnie.
26-06-2007 18:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
narbukil Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 503
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #27
 
alus napisał(a):A kto komu zabrania pracować na kilku etatach?
No to sorry, ale albo robisz na jednym etacie za przyzwoitą pensję, albo na kilku i "morda w kubeł".
alus napisał(a):Widzicie akurat tych, którzy jeżdżą wypasionymi brykam - jaki to stanowi % ogółu lekarzy?
Duży, ilu znasz lekarzy z powołania?
alus napisał(a):Ja mam kilku znajomych lekarzy i lekarki, którzy pracują na kilka etatów i nie opływają w luksusy.
Są też tacy. Ale nikt im nie kazał zostac lekarzami.
alus napisał(a):Ksiądz mając 28 lat łożył na wykształcenie lekarzy i pielęgniarek??????.... śmiechu warte.
A nie? No przecież płaci podatki.

Ogniu, krocz ze mn?!!!
26-06-2007 19:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #28
 
A ile według Ciebie wynosi aktualnie "przyzwoita pensja" lekarza?
Znam lekarzy z powołania i zapewniam Cię, że wbrew temu co piszesz, jest duzo takich.
Pracownicy służby zdrowia od 1945 są systematycznie najsłabiej zarabiającą grupą społeczną.
Gdy p. Kalata wynagradzana z moich podatków, koledze z SO za 3 tygodniowy okres zatrudnienia na stanowisku dyrektorskim w ministerstwie, wypłaciła 23 tys. nagrody, oczywiście oprócz pensji - jakoś nie słychać słów oburzenia.
Gdy chce zmodenizować barek w ministerstwie, koszt 500 tys. - też cisza.
Gdyby tak wskazać ministersto za ministerstwem, bezsensowne wydatki, kawalkady samochodów z ochroną, miliony wydane na CBA, które przez kilka miesięcy może poszczycić się kilkoma pokazowymi aresztowania, + pałac prezydencki (zatrudnienie w porównaniu do prezydentury Kwaśniewskiego wzrosło o 70 osób), koszt na utrzymanie o ok. 20%...to dość łatwo znalazłyby się pieniędze na służbę zdrowia.
"Nikt im nie kazał zostać lekarzem" - po co nam lekarze, tylu bioenergoterapeutów, hiromatów, znachorów swietnie funcjonuje, bez żadnej edukacji i zbiera od naiwnego ludu krocie pieniędzy.
Nie wiem czy wiecie, że średnia wieku pielegniarki pracującej w Polsce, kształtuje się w granicach 44-46 lat.
Młode po studiach w 70% wyjeżdżają do pracy w UE - ciekawe, kto za parę lat bedzie sprawował opiekę nad chorym
W szpitaliku dziecięcym na każdym oddziale rodzice, dziadkowie, sprawują całodobową opiekę nad chorymi dziećmi - bo w dzień na oddziale, gdzie leży 25-30 chorych dzieci, dyżyrują 2-3 pielegniarki, a w nocy jedna.
Czy uważacie to jako normalną sytuację???
Młody kapłan, który nie zna sytuacji z autopsji, może grozić banicją - a ja dyżurowałam na karimacie przy łóżku chorego dziecka i wiem o czym mówię.
A może wiesz ile zarabiają urzędnicy w NFOZ? - po politologii, marketingu, ukończonego w prywatnej marnej uczelni - zarabia 2-3 x tyle co lekarz na stażu po studiach.
A słyszeliście o Wojewódzkich Ośrodkach Monitorowania SZ - piękny budynek, swietnie wypozażony - pytanie co moniturują.
Najśmieszniejsze - tworzyli taki w moim mieście i młodzi ludzie, którzy tam mieli być zatrudnieni nie byli w stanie powiedzieć co będą wykonywać, jakie będą ich kompetencję, ale uposażenie już znali -nie małe.
Cały system jest chory i wymaga reformy, zmian.
26-06-2007 20:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
narbukil Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 503
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #29
 
alus napisał(a):A ile według Ciebie wynosi aktualnie "przyzwoita pensja" lekarza?
Słuchaj każdy by chciał dużo. To zrozumiałe. Ale nie może być tak, że on jest lekarz i jemu trzeba dać. Sorry Gregory. Chcesz mieć dobrą pensję to się staraj. W prywatnej klinice wiem za co płacę. Lekarz mnie przyjmuje z uśmiechem a nie jak chama pańszczyźnianego.
alus napisał(a):"Nikt im nie kazał zostać lekarzem" - po co nam lekarze, tylu bioenergoterapeutów, hiromatów, znachorów swietnie funcjonuje, bez żadnej edukacji i zbiera od naiwnego ludu krocie pieniędzy.
Nie odwracaj kota ogonem. Co ma jedno do drugiego?
alus napisał(a):Nie wiem czy wiecie, że średnia wieku pielegniarki pracującej w Polsce, kształtuje się w granicach 44-46 lat.
Młode po studiach w 70% wyjeżdżają do pracy w UE - ciekawe, kto za parę lat bedzie sprawował opiekę nad chorym
Przyjadą ze wschodu i będą szanować swoją pracę a nie jak te, paniusie co to nie one.
Bywałem w szpitalach i wiem jak jest. Jedna wielka chamówa i kur$@two.
alus napisał(a):A może wiesz ile zarabiają urzędnicy w NFOZ? - po politologii, marketingu, ukończonego w prywatnej marnej uczelni - zarabia 2-3 x tyle co lekarz na stażu po studiach.
Ja bym się zastanowił czy to taka marna uczelnia w tym przypadku.

Ogniu, krocz ze mn?!!!
26-06-2007 21:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #30
 
Większość perywatnych niestety są marne...zapisujesz się, płacisz i studiujesz.
Mój znajomy, który wykłada w państwowej i prywatnej, powiada, że musi cenić tych z prywatnej bo z tego żyje, dlatego nie może za bardzo cisnąć, aby studenci nie pouciekali - i skąd brać kasę? Duży uśmiech
Chyba nie ma żadnego porównania do medycyny.
26-06-2007 21:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów