Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Powołanie
Autor Wiadomość
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #16
 
Ks.Marek napisał(a):
Helmutt napisał(a):No to niech niektórzy się "przeniosą" do unitów albo polsko-katolików. Pogodza jedno z drugim.
Zaskakakujesz mnie, negatywnie oczywiście. Przecież nie powiesz mi, że zaspakajają cie półśrodki...
Co masz na mysli? Będa pełnoprawnymi kapłanami i pełnoprawnymi mężami. Gdzie tu półśrodek? Ja nie widzę.
04-07-2007 07:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #17
 
Helmutt napisał(a):Co masz na mysli? Będa pełnoprawnymi kapłanami i pełnoprawnymi mężami. Gdzie tu półśrodek? Ja nie widzę.
Nie można dwum panom służyć - mówi Pismo. Albo służyć Bogu w ludziach, albo ludziom dla Boga i Jego chwały.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
04-07-2007 13:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #18
 
Ks.Marek napisał(a):
Helmutt napisał(a):Co masz na mysli? Będa pełnoprawnymi kapłanami i pełnoprawnymi mężami. Gdzie tu półśrodek? Ja nie widzę.
Nie można dwum panom służyć - mówi Pismo. Albo służyć Bogu w ludziach, albo ludziom dla Boga i Jego chwały.
Ale dla chrześcijanina jest tylko jeden Pan, tak jak mówisz to byłoby bałwochwalstwo :>
Zresztą uściślij bo nie kapuję do reszty. Przecież przed ustaleniem celibatu kapłani mieli rodziny, czy może wtedy źle służyli?
04-07-2007 13:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #19
 
Helmutt napisał(a):Zresztą uściślij bo nie kapuję do reszty. Przecież przed ustaleniem celibatu kapłani mieli rodziny, czy może wtedy źle służyli?
Owszem, stąd też dyscyplina Kościoła wprowadziła celibat duchowieństwa - wpierw dla biskupów, potem zaś, chyba od soboru w Trydencie, powszechna bezżenność dla duchowieństwa każdego szczebla.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
04-07-2007 14:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #20
 
Ks.Marek napisał(a):
Helmutt napisał(a):Zresztą uściślij bo nie kapuję do reszty. Przecież przed ustaleniem celibatu kapłani mieli rodziny, czy może wtedy źle służyli?
Owszem, stąd też dyscyplina Kościoła wprowadziła celibat duchowieństwa - wpierw dla biskupów, potem zaś, chyba od soboru w Trydencie, powszechna bezżenność dla duchowieństwa każdego szczebla.
Ale kończąc ten OT sam przyznasz, że z tą dyscypliną celibatu to drzewiej bywało różnie, różniście.... Uśmiech
04-07-2007 14:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #21
 
Helmutt napisał(a):Ale kończąc ten OT sam przyznasz, że z tą dyscypliną celibatu to drzewiej bywało różnie, różniście....
Dzrewiej to ludzie po dzewach chodzili, a i ożenek powodowany byl raczej siłą, i chucią jegomościa, niźli miłościa romantyczną...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
04-07-2007 14:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #22
 
Ks.Marek napisał(a):
Helmutt napisał(a):Ale kończąc ten OT sam przyznasz, że z tą dyscypliną celibatu to drzewiej bywało różnie, różniście....
Dzrewiej to ludzie po dzewach chodzili, a i ożenek powodowany byl raczej siłą, i chucią jegomościa, niźli miłościa romantyczną...
Dobra, dobra. Czemu sądzisz, że duchowni inni niż katoliccy źle służą bogu?
04-07-2007 14:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #23
 
Helmutt napisał(a):
Ks.Marek napisał(a):
Helmutt napisał(a):Ale kończąc ten OT sam przyznasz, że z tą dyscypliną celibatu to drzewiej bywało różnie, różniście....
Dzrewiej to ludzie po dzewach chodzili, a i ożenek powodowany byl raczej siłą, i chucią jegomościa, niźli miłościa romantyczną...
Dobra, dobra. Czemu sądzisz, że duchowni inni niż katoliccy źle służą bogu?
Czemu dokonujesz falandyzacji moich wypowiedzi? Ja tak wcale nie pisałem.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
04-07-2007 15:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #24
 
Co za rozwój tematu :offtopic:
Helmutt po prostu KK musiał wprowadzić celibat ze względu na sprawy finansowe.
Jakby to miało wyglądać, gdyby ksiądz zarabiał na utrzymanie rodziny, a nie na Kościół.
Dochody KK by spadły - bez obrazy ale to prawda.
Oczywiście wszystko to musi być pięknie uzasadnione czemu celibat ↓
Ks.Marek napisał(a):Nie można dwum panom służyć - mówi Pismo. Albo służyć Bogu w ludziach, albo ludziom dla Boga i Jego chwały.

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
04-07-2007 18:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #25
 
Bioman napisał(a):Helmutt po prostu KK musiał wprowadzić celibat ze względu na sprawy finansowe.
Jakby to miało wyglądać, gdyby ksiądz zarabiał na utrzymanie rodziny, a nie na Kościół.
Dochody KK by spadły - bez obrazy ale to prawda.
Oczywiście wszystko to musi być pięknie uzasadnione czemu celibat ↓
Znów chcesz kijem po tyłku? :mrgreen:
Nie wiesz, to się nie odzywaj. OK?
Owszem, beneficja Kościoła tez weszły w orbitę okołocelibatową. Ale nie stanowiły sedna problemu.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
04-07-2007 18:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #26
 
Ks.Marek napisał(a):Znów chcesz kijem po tyłku? :mrgreen:
Nie wiesz, to się nie odzywaj. OK?
Owszem, beneficja Kościoła tez weszły w orbitę okołocelibatową. Ale nie stanowiły sedna problemu.
A ja słyszałem/czytałem co innego, że beneficja Kościoła stanowiły właśnie sedno problemu Duży uśmiech
Czyli śmiecioli znowu się naczytałem [Obrazek: gazeta.gif]
Zaraz mi pewnie ksiądz da kijem ... [Obrazek: besbol.gif]
Niech ksiądz pozwoli , że sam się ukarzę [Obrazek: glupek2.gif]

Fajnie jakby ktoś zmieścić coś o historii KK w szczególności o celibacie - w jakich okolicznościach i dlaczego. Bo potem takie biomany przychodzą i się dziwicie, że herezje głoszą Duży uśmiech

A na zgodę albo prawie zgodę [Obrazek: piwo.gif]
[Obrazek: peace.gif]

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
04-07-2007 21:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #27
 
Cytat:Fajnie jakby ktoś zmieścić coś o historii KK w szczególności o celibacie
To Ty nic nie wiesz???

Rozmawia dwóch mnichów, młody ze starszym na temat zbiorów znajdujących się w tamtejszej bibliotece.
- Mistrzu, wybacz, że pytam, ale co by się stało gdyby mnich przepisujący księgi się pomylił i jakieś zdanie przepisał błędnie?
- Nie, to niemożliwe, nikt się nie myli.
- No, ale jakby się ktoś pomylił, to co by się stało?
- Mówię ci, że nikt się nie myli, znasz tekst biblii na pamięć? Przyniosę ci jedna z pierwszych kopii i zobaczysz, że nic, a nic nie odbiega od tej z której i ty się uczyłeś...
Mnich poszedł po ów tekst i nie ma go godzinę, dwie, trzy... w końcu młody mnich zniecierpliwił się i poszedł szukać mistrza. Znalazl go w bibliotece siedzącego nad dwoma tekstami biblii (jeden z którego się wszyscy uczyli, a drugi ten jeden z pierwszych kopii najbliższych oryginałowi) i płacze...
- Mistrzu co się stało?!?
- W pierwszym tekście jest napisane "będziesz żył w celi bracie", a w kolejnych kopiach "będziesz żył w celibacie"...

xD xD xD


A tak na serio przeczytaj se:
http://www.kmt.pl/pozycja.asp?ksid=4976
Ponoć dobra.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
04-07-2007 21:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #28
 
Offca napisał(a):A tak na serio przeczytaj se:
http://www.kmt.pl/pozycja.asp?ksid=4976
Ponoć dobra.
Już się szykowałem by zagłębić moje gałki oczne :shock: w literaturze, a tu patrze książka do kupienia. Mam mnóstwo kasy i na pewno se kupię :wink:

A co do kawału ↓
[Obrazek: gites.gif] :lol2: :roll2:

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
04-07-2007 22:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #29
 
Ks.Marek napisał(a):
Helmutt napisał(a):Dobra, dobra. Czemu sądzisz, że duchowni inni niż katoliccy źle służą bogu?
Czemu dokonujesz falandyzacji moich wypowiedzi? Ja tak wcale nie pisałem.
Ale ja to tak rozumiem.
Wiesz, miałem kiedyś do czynienia z protestantami - i powiem Ci, że rzymscy katolicy mogą im wielu rzeczy pozazdrościć... chociażby zaangażowania ich kapłanów w swoją misję, które to zaangażowanie nie koliduje z życiem rodzinnym (ponieważ rodzina też była - w każdym przypadku z jakim się zetknąłem, nie wiem jak jest ogólnie - głęboko zaangażowana w sprawy kościoła, czy tam zboru). Powołanie aż epatowało z tych pastorów, czego nie można powiedzieć o wielu księżach rzymskokatolickich...
05-07-2007 06:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #30
 
Helmutt napisał(a):Powołanie aż epatowało z tych pastorów, czego nie można powiedzieć o wielu księżach rzymskokatolickich...
Mogłabym przekręcić to zdanie i napisać, że powołanie i zaangażowanie naszych rzymskich kapłanów emanuje z nich niemal na wszystkie strony i wielu protestanckich duchownych mogłoby im tego pozazdrościć. Oczywiście wszędzie zdarzają się czarne owce, wśród protestantów również, ale w katolickim kraju tak się o tym nie słyszy, gdyż protestanci to mniejszość. Znam kilku takich naprawdę zaangażowanych księży z "własnego podwórka". Są wspaniałymi duszpasterzami. Jednego takiego moja wspólnota właśnie straciła, więc pod tym względem nie mam czego zazdrościć protestantom. I szczerze mówiąc za nic w świecie nie zamieniłabym się na ich pastorów :krzywy:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
05-07-2007 12:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów