Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak można nauczyć się języka obcego
Autor Wiadomość
kumbaja Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 226
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #16
 
teraz mieszka z nami moja mama to mowie do niej po polsku a do mojego partnera po angielsku i robie za tlumacza i juz mi sie czasami miesza i do mamy zaczynam po angielsku a do partnera po polsku. hehe

`I suggest we learn to love ourselves before it`s made illegal
when will we learn?
when will we change?
just in time tosee it all come down
those left standing will make millions
writing books on the way it should have been`
incubus
09-11-2007 12:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #17
 
Na pytanie z tytułu mogę napisać najpierw: nie każdy ma zdolności językowe.
Nauczyć się niemieckiego nie jest prosto. Bo, jeśli opanujesz te wszystkie zawiłości gramatyczne i pojedziesz do Niemiec, to okaże się,ze zbyt dużo nie umiesz ( nie są to moje doświadczenia, ale koleżanki, która była ode mnie znacznie lepsza w niemcu.)
A tych różnych kolejności, który wyraz po którym i jak to razem, to można się nauczyć metodą skojarzeniową ( np. ta część mowy kojarzy mi się z czymś i kiedy mam ją wstawić w rozmowę, to przypominam sobie to, z czym mi się kojjarzyła) albo np na pamięć ( to trudniej)/
I tak jak inni pisali: ćwiczyć i słabo się zrażać porażkami.

ps.Test z anglika sobie pewnie zrobię, choć na efekty liczyć nie mogę ( nie uczylam się go w szkole żadnej)

[Obrazek: mysz4.gif]
12-11-2007 17:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
moruss Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 45
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #18
 
TO niestety polska mentalnosc ja sie przemoglem po rozmowie z anglikiem ktory uswiadomil mi ze nie ma sensu sie przejmowac bledami jesli sie jest rozumianym.
(nie znaczy to ze trzeba wszystko lekcewazyc i jak sie da to porawiac bledy)
04-12-2007 23:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #19
 
A jest tutaj ktoś, kto zna (uczy[ł] się) rosyjskiego? Mnie od dawna szalenie podoba się ten język i chciałabym się zacząć uczyć, ale czy dam radę tak sama? Nigdy się go nie uczyłam. Jak w ogóle to zrobić?
23-04-2008 23:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Talmid Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 624
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #20
 
Ja się uczę uczyłem rosyjskiego 14 lat, ale ostatnimi laty nie miałem okazji użyawć, więc zapomniałem sporo.

A ten języ wcale nie jest taki łatwy, ma bardzo skomlikowaną gramatykę.
A sama to się raczej żadnego współczesnego języka nie nauczysz. Ale można przez internet z kimś rozmawiać.
Są takie fora miłośników danych języków, albo zmnaleźść jakieś rosyjskie forum i tak szukać rozmówców i nie wydając na kursy niepotrzebnie pieniędzy.

[Obrazek: userbarewangelizacja24.jpg]
Nie wystarczy mieć wartości, trzeba je jeszcze umieć wypromować.
24-04-2008 07:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #21
 
A niektórzy twierdzą, że taki łatwy... Dla mnie nie, bo ja jestem antytalencie językowe.
24-04-2008 08:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #22
 
Bo są osoby z talentem językowym i z talentem innym... Uśmiech
a rosyjski ma te literki nietypowe... Jak je opanujesz, to potem będzie łatwiej ( gramatyki za bardzo nie pamiętam)

[Obrazek: mysz4.gif]
24-04-2008 21:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
czarek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 418
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #23
 
aga napisał(a):ja jestem antytalencie językowe.

Przytulanie aga nawet nie wiesz jak dobrze Cie rozumiem Uśmiech
Ja od przyszłego roku rosyjski na studiach bede miał...

http://www.ewangelizatorzy.pl
24-04-2008 22:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bashca Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 835
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #24
 
W nauce języków obcych najważniejsza jest systematyczność Uśmiech

"Dla niektórych ludzi twoje życie może być jedyną Biblią jaką przeczytają" Uśmiech
/W.J Toms/
09-05-2009 19:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #25
 
I kontakt z językiem, choćby z kaset czy radia Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
11-05-2009 00:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marika Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 62
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #26
 
Ja osobiście uczę się angielskiego od 11 lat, a niemieckiego od 4. Z niemieckiego umiem więcej niż z angielskiego (nawet zdania nie powiem po ang.) Uwielbiam niemiecki i właśnie ten przedmiot będę zdawać na maturze już niedługo. Także uczę się go namiętnie, a też jestem beztalencie językowe, więc wiem, że może taka osoba się nauczyć języka.

Moje sposoby to:
*słownik- kupiłam sobie taki niemiecko polski, polsko-niemiecki z rozmówkami (jest świetny!)
*Skoro jesteś wzrokowcem (ja jestem i tak robię) to możesz co trudniejsze słówka porozwieszać sobie na karteczkach po pokoju (pomaga!)
*Spróbować wykorzystywać dany język w życiu codziennym. Powiedzieć coś po polsku z życia codziennego i zastanowić się jak to będzie brzmiało w konkretnym (rosyjskim czy niemieckim) języku.
*Staraj się nie zniechęcać gramatycznymi zawiłościami

:wink:

"Dowodem na istnienie Boga jest dla mnie to, że nie można dowieść jego nieistnienia."
22-08-2009 00:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
miXUE Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 109
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #27
 
Hmm od 9 lat się uczę angielskiego(w szkole, gimn, teraz liceum), w tym przez 3 lata na dodatkowym. Wprost uwielbiam ten język. Moim zdaniem jest dziecinnie łatwy, ale bardzo użyteczny. Zresztą przez 2 lata grałem w taką grę MMORPG, to tam trzeba było angielski znać. Inaczej nic się nie mogło zrobić, chyba, że miało się kumpla "po fachu".

Z kolei nie mam żadnych predyspozycji do niemieckiego Uśmiech Uczę się 4 lata, ale nic nie umiem powiedziec. Znaczy się porozmawiać bym na pewno nie mógł. Słówka znam, ale ta budowa gramatyczna etc...męczarnia. Tylko jak mam ćwiczenie jakieś z przykładem to da radę Uśmiech Hmm może to dlatego, że moi dziadkowie(nie mieszkam z rodzicami) nigdy...nie mieli dobrego...stosunku do Niemiec. Oczywiście nie winię ich za to - wiele Polaków tak myśli, w końcu Wojny Światowe, rozbiory etc, i może nabrałem od razu dystansu do tego języka i wszystkiego co z Niemcami związane. Chociaż obecnie przemogłem tą niechęc, uważam, że to normalni ludzie, i nie można ich winić za przeszłość. Ale, żeby offtopu nie robic:

Do ang. nie muszę nic się uczyc praktycznie. Tylko przed jakąś pracą klasową biorę cwiczenia do ręki, i wykonuję zadania. Do Niem. muszę mocno się uczyc. Jako, że z Niemca chcę miec zawsze minimum 4kę, a nie mam zdolnosci do tego języka(albo chęci?) to często przez parę godzin siedzę w domu nad podręcznikiem, i staram się przyswoic maksymalną ilosc słów i zrozumiec tą gramatykę...
22-08-2009 14:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marta Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 103
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #28
 
jak się nauczyć? ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. ważna jest regularność w nauce. długie przerwy, w których nie postępuje się z nauką i praktyką są katastrofalne dla nauki języka. prawda jest taka, że jak sie nie cwiczy, to sie zapomina i wychodzi z rytmu. a potem trzeba sobie wszystko na nowo przypominac zeby moc dalej ruszyc.

ja sie zabieram porządnie za angielski, a potem mam zamiar zapisac się na kurs włoskiego 8) Tak a propos: zna ktoś, albo się uczy włoskiego? :wink:
22-08-2009 17:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
magdzik Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 221
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #29
 
Świetnym sposobem jest słuchanie muzyki w danym języku - oczywiście jak ma się juz jakies podstawy. No i często konieczność czytania książek w oryginale, gdy nie ma ich odpowiedników w jezyku polskim, a naprawdę zalezy ci na jej przeczytaniu.

I jeszcze jeden sposób, który ja stosuję - mówienie do siebie ;] Najlepiej wyobrazić sobie, że z kims rozmawiasz - czasem nawet nie wiemy, że drzemią w nas takie umiejętności językowe ;]

Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever.
Lance Armstrong
22-08-2009 17:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marika Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 62
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #30
 
magdzik napisał(a):I jeszcze jeden sposób, który ja stosuję - mówienie do siebie ;] Najlepiej wyobrazić sobie, że z kims rozmawiasz - czasem nawet nie wiemy, że drzemią w nas takie umiejętności językowe ;]
Popieram metoda sprawdzona i przynosi pozytywne rezultaty Uśmiech Czasem zdarza mi się powiedzieć coś do siebie na ulicy po niemiecku np. bo tak jakoś m się nasunie :oops:

"Dowodem na istnienie Boga jest dla mnie to, że nie można dowieść jego nieistnienia."
22-08-2009 19:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów