Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CO CHCESZ ZMIENIĆ W SWOIM KOŚCIELE???
Autor Wiadomość
Gosia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 247
Dołączył: Apr 2008
Reputacja: 0
Post: #16
 
Ks.Marek napisał(a):tobie polecam reformację przeprowadzić rozpoczynając od siebie samego.
> dokładnie. Może pytanie powinno brzmieć: CO POWINIENEM W SOBIE ZMIENIĆ? Co mogło by wyglądać lepiej. Czego jest za dużo? Czego za mało.
Jak wygląda moje uczestnictwo w życiu PARAFII, WSPÓLNOTY? (jeśli taka występuje) etc, etc..

"Czemu widzisz drzazgę w oku swego brata, a nie dostrzegasz belki we własnym oku?"

Pozdrawiam Uśmiech

Bóg jest wielki - kocha? Go ma?o to nie kocha? Go wcale.
05-07-2008 10:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #17
 
Ciekawe jak wypadamy w zestawieniu z protestantami i prawosławnymi. Załóżmy, że w tych wyznaniach jest tyle i tyle wierzących. Sęk w tym by wiedzieć ile procent z tej liczby stanowią autentyczni chrześcijanie i gdzie ten udział procentowy jest największy. Prawdziwych chrześcijan poznaje się po owocach, gdyż wywiad nie ukazałby faktycznego stanu, bo łatwo powiedzieć "jestem chrześcijaninem" niż potwierdzić to czynem.

My - świeccy jesteśmy też Kościołem, Katolickim Kościołem. Co zmienić w Kościele ? Chyba tylko podejście nas tj. wiernych świeckich do wiary, moralności, modlitwy i zasad chrześcijańskich, by przychodzący Pan zastał nas ludźmi prawymi i świętymi.

A gdyby Paruzja nastąpiła akurat dzisiaj, to jak byśmy się zachowali, co byśmy mieli na swoją obronę, czy może balibyśmy się spojrzeć ku niebu i drżelibyśmy z powodu naszej małej wiary i naszych niedoskonałości. A Paruzja nastąpi w czasie którego nie znamy, bo Pismo Święte jest zgodne w tej kwestii.

I to są fakty, a nie straszenie. Nie myślmy, że czuję się taki pewny siebie, bo też nie wiem, czy okażę się godny, czy my wszyscy - ochrzczeni okażemy się godni. Nasza jedyna nadzieja w miłosierdziu Pańskim.
05-07-2008 11:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
seven-day's Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 74
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #18
 
Polonium napisał(a):Ciekawe jak wypadamy w zestawieniu z protestantami

Odpowiedź jest w sumie dość prosta; w naszym społeczeństwie ogromna część protestantów to nawróceni katolicy, a wiadomo - nowa grupa to nowy zapał itp. więc procent praktykujących protestantów jest z pewnością wyższy niż katolików. Za to np. w krajach skandynawskich protestanci to przeważnie chrześcijanie nominalni czyli tzw. "wierzący-niapraktykujący".

G?ówna ró?nica mi?dzy Bogiem a historykami polega na tym, ?e Bóg nie mo?e zmienia? przesz?o?ci.
05-07-2008 12:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gosia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 247
Dołączył: Apr 2008
Reputacja: 0
Post: #19
 
seven-day's napisał(a):tzw. "wierzący-niapraktykujący"
> dla mnie nie ma czegoś takiego jak wierzący niepraktykujący - albo wierzysz i praktykujesz, albo nie. Nie ma półśrodków. (to tak na marginesie Uśmiech )

Bóg jest wielki - kocha? Go ma?o to nie kocha? Go wcale.
05-07-2008 14:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
hailee Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 126
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #20
 
Gosia napisał(a):
seven-day's napisał(a):tzw. "wierzący-niapraktykujący"
> dla mnie nie ma czegoś takiego jak wierzący niepraktykujący - albo wierzysz i praktykujesz, albo nie. Nie ma półśrodków. (to tak na marginesie Uśmiech )

a no to dla Ciebie. Ogólnie w katolicyzmie nie ma. Natomiast w innych religiach.... jest Język

"Dla wielkich czynów niewiele pomaga zbytnia przezorność i zimna odwaga. Zapał, nie mędrkowanie odnosi zwycięstwo." Język
05-07-2008 15:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zbylut Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 19
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #21
 
Chciałbym żeby religijność mojego kościoła i Kościoła była otwarta, czyli Chystusowa. Żeby zawsze skierowana była na Boga.
05-07-2008 17:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
seven-day's Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 74
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #22
 
Oczywiście z chrześcijańskiego punktu widzenia "wierzący-niepraktykujący" to oksymoron. Dlatego umieściłem to w cudzysłowie.

G?ówna ró?nica mi?dzy Bogiem a historykami polega na tym, ?e Bóg nie mo?e zmienia? przesz?o?ci.
05-07-2008 18:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #23
 
seven-day's napisał :
Cytat:w naszym społeczeństwie ogromna część protestantów to nawróceni katolicy

I don't understand. Przecież za przejście z katolicyzmu na protestantyzm grozi ekskomunika "late sententiae". Zakładam, że masz na myśli tych, którzy po owym "nawróceniu" przestali chodzić na msze do Kościoła Katolickiego, a chodzą sobie do zboru. Ale protestanci mają zupełnie inną dogmatykę i odrzucają dogmaty katolickie. To dla nas nie do przyjęcia. Nam katolikom odpowiada kult Maryi i transsubstancjacja i to uznajemy.

A jak seven day's wyjaśnisz, że część protestantów przechodzi do nas - katolików i przyjmują Chrzest katolicki, a u nas protestanci przechodzący na katolicyzm też są uważani za nawróconych ?

U Was protestantów jest konsubstancjacja , nie czcicie Maryi i nie trwacie w łączności ze Stolicą Apostolską i to utrudnia nam dialog ekumeniczny z Wami. Czy nie możemy się od razu pojednać. Wystarczy,że zaakceptujecie transsubstancjację i kult Maryi i podpiszecie Unię ze Stolicą Apostolską i będziemy jak bracia, a Wy nie będziecie już "braćmi odłączonymi". Czy to takie trudne ?
05-07-2008 19:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #24
 
Polonium napisał(a):będziemy jak bracia, a Wy nie będziecie już "braćmi odłączonymi
Tylo co jest bardziej akcentowane : bracia czy odłączeni....
A po kolejne, to koniec OT Uśmiech i wróćmy do głównego wątka.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
05-07-2008 22:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #25
 
Sorry,że wyszedłem tu z dialogiem ekumenicznym. Wątek akurat dotyczy, co chciałbym zmienić ? Tylko po co pisać w kółko o tym samym. Wiadomo, że zmienić należy jedynie podejście do wiary (wiara głęboka i niezłomna), do dni świętych i postnych (uszanowanie ich sakralnego charakteru) i podejście do dawania świadectwa wierze, by to świadectwo właściwie dawać. I czeka nas także wyzbycie się śmieci z naszego umysłu i duszy, a tymi śmieciami jest lubowanie się w przesądach i okultyzmie, co nie jest bynajmniej nowością, jednak dopiero teraz to zło wychodzi na jaw w społeczeństwie.

Chodzi zatem o stanie się autentycznym chrześcijaninem, co już Święty Paweł podkreśla w swoich listach a Kościół głosi po całej ziemi.
06-07-2008 11:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nordlys Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 509
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #26
 
Chcę, aby mój Kościół był pełen Wiary, Nadziei i Miłości, tak aby każdy, do niego przychodzący, znalazł to po co do Niego przyszedł, i pozostał w Nim.
Szczególnie tu, na obczyźnie, jest to ważne, aby Polacy mieli mądrych księży, którzy swoją postawą nie zniechęcą do przychodzenia do kościoła.

[Obrazek: 023096454b2384f3m.jpg] http://pl.youtube.com/watch?v=ccaNFnjGfp...re=related S.N.E. http://www.bogurodzica.ox.pl
14-09-2008 01:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
smokeustachy Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 385
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #27
 
nordlys napisał(a):Chcę, aby mój Kościół był pełen Wiary, Nadziei i Miłości, tak aby każdy, do niego przychodzący, znalazł to po co do Niego przyszedł, i pozostał w Nim.
Szczególnie tu, na obczyźnie, jest to ważne, aby Polacy mieli mądrych księży, którzy swoją postawą nie zniechęcą do przychodzenia do kościoła.
a mądrzy świeccy też by się przydali...
niemniej problem jest

"Nigdy nie drwij z żywego smoka, Bilbo głupcze"
Wirtualna Soplandia: http://soplandia.prv.pl
[Obrazek: soplandia.gif]
15-09-2008 13:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #28
 
Mnie ogólnie się podoba w moim Kościele, a resztę dodam jak będę miała natchnienie :mrgreen:
16-09-2008 21:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nordlys Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 509
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #29
 
smokeustachy napisał(a):a mądrzy świeccy też by się przydali...
Zgadza się, ale tu takich mądrych z chęcią zmiany stanu faktycznego nie ma. Tzn. jest wielu, ale ta mądrość z zapałem trwa ok. paru tygodni po przyjeździe-do momentu ustalenia istnienia "muru". Twierdzą, że nie będą, jak to się krótko mówi, "walczyć z wiatrakami"/"wychylać się". Jeszcze chodzą do kościoła(co niektórzy wytrwalsi), ale już deklarują, że kolejne "nietypowe" (jak na warunki polskiego katolicyzmu w Polsce) zdarzenia mogą być powodem "odprawiania" przez nich "mszy indywidualnej" w naturze.
W końcu Stwórcę najłatwiej dojrzeć w pięknie przyrody.

U nas w Polsce bardzo podobają mi się śpiewy zespołów z udziałem instrumentów. Choć ostatnio usłyszałam (ze ździwieniem), że nie wszystkim te śpiewy odpowiadają.

[Obrazek: 023096454b2384f3m.jpg] http://pl.youtube.com/watch?v=ccaNFnjGfp...re=related S.N.E. http://www.bogurodzica.ox.pl
17-09-2008 00:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #30
 
nordlys napisał(a):U nas w Polsce bardzo podobają mi się śpiewy zespołów z udziałem instrumentów. Choć ostatnio usłyszałam (ze ździwieniem), że nie wszystkim te śpiewy odpowiadają.
Mi nie przeszkadzają. Ale i tak organy są lepsze :mrgreen:

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
17-09-2008 01:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów