Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowe wymysły prałata Jankowskiego
Autor Wiadomość
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #1
Nowe wymysły prałata Jankowskiego
Z całym szacunkiem... Ten człowiek MUSI się leczyć :shock:

http://wiadomosci.onet.pl/1565498,11,item.html

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
05-07-2007 02:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #2
 
Cóż, kiedyś nazwałem prałata Jankowskiego "Michałem Wiśniewskim kościoła w Polsce". I coś w tym jest, może wyglądem Heniek go nie przypomina ale mentalnością i pomysłami....
A najbardziej przeraża fakt, że mnóstwo ludzi nadal widzi w nim ideał kapłana...

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
05-07-2007 06:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #3
 
Helmutt napisał(a):Cóż, kiedyś nazwałem prałata Jankowskiego "Michałem Wiśniewskim kościoła w Polsce". I coś w tym jest, może wyglądem Heniek go nie przypomina ale mentalnością i pomysłami....
A najbardziej przeraża fakt, że mnóstwo ludzi nadal widzi w nim ideał kapłana...

Kapłanem będzie aż do śmierci, ale to co robi to porażka dla Kościoła. Moim zdaniem trzeba się za "Tego narcyza" dużo modlić, by swoim wizerunkiem nie przesłaniał Jezusa, i Jego Kościoła Świętego.[/list]

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
05-07-2007 10:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #4
 
Wojtek37 napisał(a):
Helmutt napisał(a):Cóż, kiedyś nazwałem prałata Jankowskiego "Michałem Wiśniewskim kościoła w Polsce". I coś w tym jest, może wyglądem Heniek go nie przypomina ale mentalnością i pomysłami....
A najbardziej przeraża fakt, że mnóstwo ludzi nadal widzi w nim ideał kapłana...

Kapłanem będzie aż do śmierci, ale to co robi to porażka dla Kościoła. Moim zdaniem trzeba się za "Tego narcyza" dużo modlić, by swoim wizerunkiem nie przesłaniał Jezusa, i Jego Kościoła Świętego.
Na razie swoim wizerunkiem "upiększa" etykiety napojów wyskokowych, co bardziej mu się jak widac opłaca, niż "przesłanianie Jezusa i kościoła świętego". A modlitwa tu nie pomoże - chyba tylko leczenie na oddziale zamkniętym.
A co jest najsmieszniejsze w całej sprawie - że NIC MU NIKT NIE ZROBI, Episkopat jak zwykle nabierze wody w usta, będzie kręcił, podniosą się pewnie jakieś pojedyncze głosy krytyki ze strony biskupów, ale zostaną zignorowane przez ogół. Który to już raz, wyskoki Jankowskiego czy Rydzyka spotykają się z obojętnością "góry" kościoła? Na czym im zależy? Na pewno nie na dobrym wizerunku kościoła, jak pokazuje rzeczywistość.
05-07-2007 11:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #5
 
"Na czym im zależy?" - tzw. wizerunek Kościoła tworzą wszyscy wierni.
Indywidua typu o. Rydzyk, ks. Jankowski, nie tworza wizerunku - w kazdej społeczności znadzie się tego typu ludzi.
Episkopat nic nie zrobi, bo w sprawie o. Rydzyka jest mocno podzielony, a ks. Jankowski, to chory człowiek, którym manipulują i wykorzystują "zwolennicy" (jakiś cwany były ministrant).
Cóż można zrobić w takim wypadku? - odizolować na siłę?
Przykre i żenujące było słuchać rozmowy red. Olejnik z księdzem w programie "Kropka nad i" Smutny .
05-07-2007 13:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #6
 
alus napisał(a):"Na czym im zależy?" - tzw. wizerunek Kościoła tworzą wszyscy wierni.
Indywidua typu o. Rydzyk, ks. Jankowski, nie tworza wizerunku - w kazdej społeczności znadzie się tego typu ludzi.
Tworzą wizerunek. Tworzą taki, jakby to nazwać - taki "wrzód" na ciele kościoła. Ich jest mało, ale przez ich pryzmat się patrzy na kościół. Niestety.

Cytat:Episkopat nic nie zrobi, bo w sprawie o. Rydzyka jest mocno podzielony,
A podobno panuje w kościele jedność i spójność..... :diabelek: Dziwić się, że kościół działa tak jak działa.... :/

Cytat:a ks. Jankowski, to chory człowiek, którym manipulują i wykorzystują "zwolennicy" (jakiś cwany były ministrant).
Cóż można zrobić w takim wypadku? - odizolować na siłę?
Ukarać. Proste. Jeśli w dobrej firmie (wybaczcie porównanie) pracownik szkodzi wizerunkowi firmy lub interesom firmy - wylatuje. Kościół i tak ma zszrganą opinię przez takich pojedynczych rozrabiaczy, na których "nie było bata".

Zobacz jak to jest u świadków jehowy - podpadasz - wylatujesz z hukiem. I oni sa bardzo zdyscyplinowani u nich jest jednomyślność i porządek (organizacyjny, nie doktrynalny).
05-07-2007 13:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #7
 
Helmutt napisał(a):Zobacz jak to jest u świadków jehowy - podpadasz - wylatujesz z hukiem.
Prawie jak na naszym forum xD xD xD

A co do Jankowskiego czy Rydzyka również mam zdanie, że czas się za nich zabrać. Skoro Episkopat nie wie co z tym fantem zrobić, niech papież podejmie w końcu jakieś konkretne działania, sankcje, czy nie wiem co tam jeszcze. Koniec i kropka. Bez gadania.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
05-07-2007 13:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #8
 
Offca napisał(a):A co do Jankowskiego czy Rydzyka również mam zdanie, że czas się za nich zabrać. Skoro Episkopat nie wie co z tym fantem zrobić, niech papież podejmie w końcu jakieś konkretne działania, sankcje, czy nie wiem co tam jeszcze. Koniec i kropka. Bez gadania.
Dokładnie o to mi chodzi. W końcu i Heniek i Tadek nie stoja na równi z Benedyktem, mają nad sobą przełożonych, ci przełożeni też maja przełożonych, do licha przecież w kościele jest jakas hierarchia. Dlaczego pozwala się na to, żeby jeden łobuz obrażał każdego kto "nie jest z nim", a drugi obwieszał się świecidełkami jak klaun i reklamował wino? Czy to tez nalezy do misji kościoła?
05-07-2007 13:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #9
 
Helmutt napisał(a):Czy to tez nalezy do misji kościoła?
Z tego co wiem, nie :mrgreen:
Najgorsze jest właśnie to, że obaj są osobami publicznymi, którzy w mediach pojawiąją się właściwie co i rusz. No i dzięki temu w "jakim stylu" się pojawiają, psują wizerunek całego Kościoła. Wiadomo, że ludzie najczęściej patrzą stereotypami... :/

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
05-07-2007 14:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #10
 
Nie zapominajcie tylko, że ci kapłani mają rzesze wyznawców - trudno przewidzieć jaka będzie ich reakcja na ewentualne odsunięcie czy ukaranie tych kapłanów.
Myślę, że KEP mając to na uwadze, czeka na "naturalne" rozwiązanie problemu - obaj kapłani to ludzie wiekowi, chorzy (cukrzycy).....w 2 tys. historii Kościoła, kilka lat można przeczekać.
05-07-2007 14:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #11
 
alus napisał(a):Nie zapominajcie tylko, że ci kapłani mają rzesze wyznawców - trudno przewidzieć jaka będzie ich reakcja na ewentualne odsunięcie czy ukaranie tych kapłanów.
Myślę, że KEP mając to na uwadze, czeka na "naturalne" rozwiązanie problemu - obaj kapłani to ludzie wiekowi, chorzy (cukrzycy).....w 2 tys. historii Kościoła, kilka lat można przeczekać.
Kapłani maja rzesze "wyznawców"? A Episkopat się na to tak spokojnie patrzy? To ja już nic nie rozumiem... :shock: :shock:

Ale nawiasem mówiąc takie "dawanie na przeczekanie" to do niczego dobrego nie prowadzi, z czasem to zrozumieją. Ale może być za późno.
05-07-2007 14:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #12
 
alus napisał(a):Nie zapominajcie tylko, że ci kapłani mają rzesze wyznawców - trudno przewidzieć jaka będzie ich reakcja na ewentualne odsunięcie czy ukaranie tych kapłanów.
Sorry, a kto tu ma największą władzę w Kościele na Ziemi? Papież czy jakaś garstka moherowych beretów? No wybacz. Skoro się deklarują jako praktykujący katolicy, to po pierwsze i przede wszystkim powinni słuchać papieża i respektować jego decyzje jakie by nie były wobec Rydzyka i Jankowskiego. Jeśli nie, to sio! Wielu jest powołanych, ale niewielu wybranych, czy tak?

alus napisał(a):Myślę, że KEP mając to na uwadze, czeka na "naturalne" rozwiązanie problemu - obaj kapłani to ludzie wiekowi, chorzy (cukrzycy).....w 2 tys. historii Kościoła, kilka lat można przeczekać.
Tak sobie można czekać jeszcze -dzieścia lat. Nie ma na to czasu. Żeby gorszy bajzel zrobili? O nie. W ich wieku to już chyba ku lepszemu iść nie może... :roll:

[ Dodano: Czw 05 Lip, 2007 14:27 ]
Zresztą, co ja mówię. Może i może iść ku lepszemu, ale chyba trzeba im w tym po prostu dopomóc, bo sami z siebie jakoś poprawy do tej pory nie wykazali i się na to specjalnie nie zanosi.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
05-07-2007 14:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #13
 
Nie zbadane są wyroki Boże - może "ku lepszemu" a może na "łono Abrahama"?
05-07-2007 14:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #14
 
Widziałem reportaż w "Faktach" o tym co planuje ks. prałat. Widać, że dobry z niego biznesmen. No co mu już tak zazdrościcie tej pomysłowości i umiejętności robienia kasy Duży uśmiech .
Dobrze zapamiętałem jedną rzecz. Reporter zapytał się księdza skąd czerpie te wszystkie pomysły, a on odpowiedział, że z Ducha Świętego :shock: . Jak można na taką wypowiedź zareagować :? .

Wczoraj powiedziałem cosik o Giertychu, a teraz powiem to samo o prałacie:
Niezbadane są mądrości ks. prałata Jankowskiego Duży uśmiech .
Nie wiadomo jakie owoce przyniosą te jego pomysły.


Cytat:Ksiądz Jankowski potwierdził też chęć nakłonienia Mela Gibsona do wyprodukowania filmu biograficznego na temat jego osoby. Zaznaczył, że aktor i reżyser "jest bardzo wierzący. - Ja bym chciał być taki wierzący jak pan Gibson" - dodał.
Jestem ciekaw czy Mel Gibson nakręci o nim film? Duży uśmiech Całkiem możliwe, bo przecież coś ich łączy - wspólne poglądy na temat Żydów (słyszałem w "Faktach" wypowiedzi jednego i drugiego i nie były one miłe).

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
05-07-2007 15:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #15
 
Ciekawe co na to KEP.
http://info.wiara.pl/index.php?grupa=4&art=1183481849
Chyba jak zwykle zalegnie cisza.....
05-07-2007 16:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów