Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowe wymysły prałata Jankowskiego
Autor Wiadomość
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #106
 
Ja mam 42 lata i widziałem takie rzeczy że........ szkoda gadać, ale ja nie o tym. Uważam, że każdy ma prawo do grzechu i slabości, jesteśmy przecież tylko "naczyniami glinianymi" i Jezus pochyla się nawet nad najgorszymi, ale w Piśmie stoi...

1Kor 8:9 Bw
"Baczcie jednak, aby ta wolność wasza nie stała się zgorszeniem dla słabych."

1Kor 10:32 BT
"Nie bądźcie zgorszeniem ani dla Żydów, ani dla Greków, ani dla Kościoła Bożego,"


Tak czy inaczej raczej nie potępiam, ani nie jestem za bardzo zgorszony postawą Ojca dyrektora, on taki już jest, i tyle. Ja odpowiem przed Bogiem za swoje winy, a On za swoje. Jeśli zaś nie zgadzam się z Nim, to mogę się tylko modlić o światło Ducha Świętego dla Niego, by nie gorszył słabszych w wierze.

Zresztą nie ja Go będę sądził , lecz Bóg

Rz 2:3 BT
"Czy myślisz, człowiecze, co osądzasz tych, którzy się dopuszczają takich czynów, a sam czynisz to samo, że ty unikniesz potępienia Bożego?"


Konkluzja z tego jest taka, skoro uważam się za lepszego od Niego, to tym bardziej uderzam w ton pychy, bo jak ktoś powiedział "gorszy się zawsze gorszy" chrzescijanin powinien być pełen miłosierdzia jak Jezus dla każdego. [/list]

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
19-07-2007 15:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #107
 
Nie uważam się za lepszą i nie żądam kary - ale jak doceniam dobro, świętość, to nie jestem ślepa na błędy, zgorszenie.
Jezus jest pełen miłosierdzia dla każdego - ale zawsze napomina "Idź i więcej nie grzesz".
Wiadomo, że Bóg będzie sądził innych - nikt tu nie sadzi, czy w/w kapłanów czeka niebo, czyściec, czy piekło....niemniej: "Gdy brat twój zgrzeszy......Jesli i tych nie usłucha donieś Kościołowi. A jeśli nawet Kościoła nie usłucha....."(Mt 18, 15-17).
Nie wszystko jest krytykanctwem z zazdrości, zawiści, nienawiści - choć łatwiej argumentując w ten sposób odeprzeć zarzuty - ale to Jezus mówił o "braterskim upomnieniu".
19-07-2007 17:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #108
 
Jest mowa o upomnieniu braterskim,ale były też słowa upomnienia odnośnie handlarzy w świątyni jerozolimskiej,mocne słowa skierowane do Piotra,do nieposłusznych miast,do faryzeuszy i uczonych czy chociażby przeklęcie drzewa figowego.Ale więcej było miłości,przebaczenia i cudów.Chrystus uczył więc miłości nawet do wrogów, ale nie uczył pobłażliwości dla zła.Jednak nie potępił nikogo w swoich słowach.Piętnował raczej pewne błędne postawy i zachowania.
19-07-2007 18:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #109
 
Sebastian - czy my kogoś potępiamy? - czy tylko wskazujemy na błędy.
Nikt nie dał nam prawa potępiać, ale napominać należy.
Gdybym nie należała do Kościoła, to takie postawy jak w/w kapłanów, byłyby mi zupełnie obojętne, albo stałyby się obiektem kpin.
19-07-2007 20:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #110
 
alus napisał(a):Nikt nie dał nam prawa potępiać, ale napominać należy.
Alus, kto stoi, niech baczy aby nie upadł.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
19-07-2007 22:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów