Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowe wymysły prałata Jankowskiego
Autor Wiadomość
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #31
 
Ks Marku, z całym szacunkiem, ale moim zdaniem ks. Jankowski raczej wyznaje zasadę, że "cel uświęca sierodki" skoro liczy się zbieranie kasy (w czym jest naprawdę dobry) jak i to, że był, czy może jest filantropem - nie zwalnia Go jako Prezbitera Chrystusa od głoszenia Ewangeli zgodnej z Magisterium Kościoła. A jak wiemy już nie raz abp. Gosłowski i nie tylko, zwracał mu uwagę na niestosowność postępowania jako kapłana KRzK.

I tym razem też to publicznie uczynił, wyraźając zasmucenie na postawę ks. Jankowskiego.

Jak dla mnie - kasa nie powinna przeslaniać misyjnego charakteru Kościoła.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
10-07-2007 12:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #32
 
Ks.Marek napisał(a):
Helmutt napisał(a):Czytaj to co pisałem i nie generalizuj - w pogardzie mam m.in. głupich, próznych materialistów, co uwielbiają robić wokół siebie wrzawe medialną. I w tym przypadku nie jest ważne, czy jest to ksiądz, ateista, maszynista czy robotnik.
A to ciekawe, ponieważ:
1. Wszelkiego rodzaju środowiska nieprzychylne misji Kościoła z dokładnością producentów szwajcarskich zegarków i niemieckich samochodów punktuja katolików za to, że niby potepiają ludzi za ich czyny, postępując tym samym wbrew Ewangelii
Większośc tych "środowisk nieprzychylnych kościołowi" to awanturnicy, którzy na lansowaniu "antyklerykalizmu" w krajutakim jak Polska liczą na poklask. Vide Kwasniewski przed wyborami prezydenckimi, SLD itp.
Ale głosy takie słychać od zwykłych ludzi, nie związanych z żadnymi kołami, Jankowski daje pewnie "świadectwo" swoim postepowaniem - świadectwo którego nie można przemilczeć.

Cytat:2. Można dać wyraz swemu niezadowoleniu, posługując sie językiem czlowieka kultury i estetyki a nie turpizmu i płytkości.
Trupizmu? A cóż to? Nekrofilem nie jestem Oczko

Cytat:
Helmutt napisał(a):Zasługi Jankowskiego dla ludzi z ówczesnej "Solidarności" są wielkie, nie da się temu zaprzeczyć. Jednak to nie daje mu "mandatu" na takie świrowanie jak obecnie wyczynia.
Owszem, fakt. Wszak cel środków nie uświęca. Ale pisałem ci o tym z tego tytułu, iż wg mnie warto wpierw sobie kontekst historyczno-obyczajowy przynajmniej zakreślić w ogólności, by dopiero po tym móc próbować dokonac jakiejś integralnej wizji całości, z prałatem w tle.
Integralna wizja całości wg Helmutta jest taka - nieprzęcietnej osobowości ksiądz, który dawniej bardzo wiele dobrego uczynił nie tylko dla zawiązku "S" ale i dla pojedynczych ludzi; obecnie robi z siebie skaczącą, malowaną małpę i działa wybitnie na szkodę kościoła którego jest ciągle kapłanem. Tylko tyle i aż tyle.
10-07-2007 12:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lapsi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 51
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #33
 
Wojtek37 napisał(a):jak wiemy już nie raz abp. Gosłowski i nie tylko, zwracał mu uwagę na niestosowność postępowania jako kapłana KRzK.

W sumie nie do mnie to było, ale jak już się odezwałem, to niech tam...

Pozwolę sobie zauważyć taką rzecz:
W Boże Ciało szereg polskich biskupów gosiło kazania podczas Ofiary Mszy Świętej, bądź podczas Procesji Eucharystycznej. Odwołam sie do kilku faktów:
1. Abp Michalik mówił o niezdanym egzaminie z moralności partii rządzących. Chodziło oczywiście o zapis w Ustawie Zasadniczej, dotyczący ochrony życia ludzkiego od poczęcia az po naturalną śmierć. Został abp skrytykowany przez nuncjusza Kowalczyka, któremu wtórował abp Gocłowski, który skąd inąd sam wcześniej, gdzieś w kwietniu/maju br w jakims wywiadzie mowił, iż w sumie na chwile obecną w Konstytucji RP życie ludzkie jest chronione na wystarczającym poziomie.
Natomiast znów skąd inąd wiem, iz prałat Jankowski na polu ochrony życia poczęstego ma tez szereg zasług, choćby poprzez dom samotnej matki...
10-07-2007 13:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #34
 
Helmutt napisał(a):Większośc tych "środowisk nieprzychylnych kościołowi" to awanturnicy, którzy na lansowaniu "antyklerykalizmu" w krajutakim jak Polska liczą na poklask. Vide Kwasniewski przed wyborami prezydenckimi, SLD itp.
Ale głosy takie słychać od zwykłych ludzi, nie związanych z żadnymi kołami, Jankowski daje pewnie "świadectwo" swoim postepowaniem - świadectwo którego nie można przemilczeć.
Myślę, że to chyba zbyt przerysowany obraz. Raczej bym powiedział: owczy pęd ludzi, którzy swą powierzchownośc chcą ustanowić norma społeczną. To chyba jest najwiekszy sukces totalitaryzmu, który doszczętnie zniszczył świat polskiej inteligencji.
Helmutt napisał(a):Trupizmu? A cóż to? Nekrofilem nie jestem
Cyniczne spojrzenie, czy zwykłe przejęzyczenie? Wszak pisałem o Turpizmie
Helmutt napisał(a):Integralna wizja całości wg Helmutta jest taka - nieprzęcietnej osobowości ksiądz, który dawniej bardzo wiele dobrego uczynił nie tylko dla zawiązku "S" ale i dla pojedynczych ludzi; obecnie robi z siebie skaczącą, malowaną małpę i działa wybitnie na szkodę kościoła którego jest ciągle kapłanem. Tylko tyle i aż tyle.
Nie wydaje mi sie, że jest tak jak piszesz. Wg mnie, integralna wizja jest taka: Kościół nie takie rzeczy przeżył, trwa juz ponad 2000 lat. Może i faktycznie, są pewne sprawy, które prałat Jankowski nie do końca przemyślał. Wszystko to jednak, co się wokół niego dzieje mnie osobiście mobilizuje to głebszego spojrzenia na to, co sie dzieje w naszym kraju, jak tez do tego, by nieco wnikliwiej analizować postawy drugiego człowieka, czy to kapłana, czy ateisty, czy zwykłej Goździkowej...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
10-07-2007 13:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #35
 
Ks.Marek napisał(a):
Helmutt napisał(a):Integralna wizja całości wg Helmutta jest taka - nieprzęcietnej osobowości ksiądz, który dawniej bardzo wiele dobrego uczynił nie tylko dla zawiązku "S" ale i dla pojedynczych ludzi; obecnie robi z siebie skaczącą, malowaną małpę i działa wybitnie na szkodę kościoła którego jest ciągle kapłanem. Tylko tyle i aż tyle.
Nie wydaje mi sie, że jest tak jak piszesz. Wg mnie, integralna wizja jest taka: Kościół nie takie rzeczy przeżył, trwa juz ponad 2000 lat. Może i faktycznie, są pewne sprawy, które prałat Jankowski nie do końca przemyślał. Wszystko to jednak, co się wokół niego dzieje mnie osobiście mobilizuje to głebszego spojrzenia na to, co sie dzieje w naszym kraju, jak tez do tego, by nieco wnikliwiej analizować postawy drugiego człowieka, czy to kapłana, czy ateisty, czy zwykłej Goździkowej...
Ale mnie cały czas chodzi o to, że działania ks. Jankowskiego NIE SĄ NAGANNE jeśli są wykonywane przez osobę świecką. W przypadku kapłana - promowanie swoją osobą produktów, że tak powiem "doczesnych" zakrawa na jakieś bałwochwalstwo, w dodatku jest dwuznaczne moralnie. Tak samo brylowanie i obnoszenie się z bogactwem. A ludzie patrzą także przez TAKI pryzmat na kosciół, Jankowski w tej chwili wyświadcza wielką przysługę owym "środowiskom atakuącym kościół", sam nawet nie wie jak wielką.
10-07-2007 13:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #36
 
Helmutt napisał(a):promowanie swoją osobą produktów, że tak powiem "doczesnych" zakrawa na jakieś bałwochwalstwo, w dodatku jest dwuznaczne moralnie.
A co powiesz na przykład na piwo wyrabiane przez Trapistów?
http://www.heweliuszfestiwal.pl/news.php?id=29

Też sa dwuznacznie moralni?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
10-07-2007 13:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kumbaja Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 226
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #37
 
a ten tekst pralata jankowskiego: `brzydkie nie maja szans` odnoszacy sie do kelnerek ktore beda pracowac w klubo kawiarniach powalil mnie na kolana (moze i powinnam byla pomodlic sie za niego). jezeli taki czlowiek jest poslannikiem jezusa to ja dziekuje, ale sam jezus chyba go nie wybral :shock:

`I suggest we learn to love ourselves before it`s made illegal
when will we learn?
when will we change?
just in time tosee it all come down
those left standing will make millions
writing books on the way it should have been`
incubus
10-07-2007 14:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #38
 
Ks.Marek napisał(a):
Helmutt napisał(a):promowanie swoją osobą produktów, że tak powiem "doczesnych" zakrawa na jakieś bałwochwalstwo, w dodatku jest dwuznaczne moralnie.
A co powiesz na przykład na piwo wyrabiane przez Trapistów?
http://www.heweliuszfestiwal.pl/news.php?id=29

Też sa dwuznacznie moralni?
Nie... Po pierwsze z tego co słyszałem, oni to piwo robią od iluś-tam-set lat, jest to jakaś ugruntowana tradycja tego zakonu (benedyktyni chyba też piwo warzyli..?); po drugie - wiedząc conieco o Trapistach twierdzę, że nie jest to robione z chęci zysku, a przynajmniej nie z chęci pomnożenia swojego majątku "dla zbytków" i z jakimiś marektingowymi dziwactwami jak to mozna dostrzec u Jankowskiego.
10-07-2007 14:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #39
 
kumbaja napisał(a):a ten tekst pralata jankowskiego: `brzydkie nie maja szans` odnoszacy sie do kelnerek ktore beda pracowac w klubo kawiarniach powalil mnie na kolana

Mnie także. Co za różnica czy brzydkie czy ładne. Ważne, żeby dobrze pracowały. Chyba, że ks. Jankowskiemu chodzi wyłącznie o dobrą reklamę swoich kawiarni, aby dla klientów kelnerki były miłe dla oka. No cóż, są priorytety i prioryteciki.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
10-07-2007 15:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #40
 
Helmutt napisał(a):po drugie - wiedząc conieco o Trapistach twierdzę, że nie jest to robione z chęci zysku, a przynajmniej nie z chęci pomnożenia swojego majątku "dla zbytków" i z jakimiś marektingowymi dziwactwami jak to mozna dostrzec u Jankowskiego.
A czemu a priori zakładasz, że dla zbytków?
Czyż nie dla zbytków Owsiak bierze dal samego siebie bodaj 15 procent dochodu WOŚP?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
10-07-2007 16:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #41
 
"Bodaj 15% dla siebie" - a wystarczy tylko wejść na stronę WOŚP i sprawdzić bilans, który rok rocznie jest umieszczany w internecie - jasno i wyrażnie widać, że to twierdzenie "wtajemniczonych" jest typowym bzdetem.
"Bodaj", "ponoć", "chyba", "mówili że"...czy warto takie coś powtarzać? - podobnie antyklerykałowie tworzą mity o majątkach kapłanów.
10-07-2007 19:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #42
 
alus napisał(a):a wystarczy tylko wejść na stronę WOŚP i sprawdzić bilans
OK, za radą idąc:
Cytat:Tematem XV Finału po raz drugi było ratowanie życia dzieci poszkodowanych w wypadkach i nauka pierwszej pomocy. Zbiórka, która odbyła się w dniu 14 stycznia 2007 r. zakończyła się wynikiem 9 349 814,65 USD
I co z tego, że mamy podaną jakąs kwotę? Poza tym, tu nie chodzi o jakieś tam spekulacje, lecz o słowa samego Owsiaka, które sam czas jakiś temu słyszałem. Przyznał wówczas, że na swój uzytek przeznacza 15% (tu nie mam zupełnej pewności: 10 lub 15). Oczywiście, żeby nie było, że mam jakiś uraz do WOŚP czy jej twórców: uważam, za Pawłem Apostołem: Nie zawiązesz pyska wołu młucącemu.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
10-07-2007 19:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #43
 
Sprawozdania są na stronie:
http://www.wosp.org.pl/fundacja/
Na cele Przystanku Woostock i utrzymanie fundacji, idą odsetki, gdyż zebrane pieniądze w danym roku są inwestowane - a jeśli dobrze inwestują i uzyskują odsetki w granicach 15%, to nie znaczy, że uszczuplają podstawową zebraną kwotę.
10-07-2007 19:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #44
 
alus napisał(a):Na cele Przystanku Woostock i utrzymanie fundacji, idą odsetki, gdyż zebrane pieniądze w danym roku są inwestowane - a jeśli dobrze inwestują i uzyskują odsetki w granicach 15%, to nie znaczy, że uszczuplają podstawową zebraną kwotę.
Widzisz, róznica miedzy nami polega w tym, iz każde z nas widzi to co chce zobaczyć. Niech będzie na twoim. Nie róbmy tu dryfowania teamtu głównego, OK?.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
10-07-2007 20:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #45
 
Ok - ja kiedyś dość dużo wertowałam ten temat.
Zarobione pieniadze nie lubię wydawać na niepewny cel, dlatego daję albo na datki zbierane przez Kościół, lub wpłacam na konto sprawdzonej instytucji typy AMUN, Swietlica SOS o. pijarów....rzucając na WOSP też musiałam sprawdzić - taki mam charakter Uśmiech

[ Komentarz dodany przez: Ks.Marek: Wto 10 Lip, 2007 21:35 ]
Off topic! Temat dotyczy osoby Księdza Jankowskiego, a nie WOŚP i innych takich "róbta co chceta".
10-07-2007 21:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów