Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ojciec Tadeusz Rydzyk mówi swoim studentom...
Autor Wiadomość
Andr2ej Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 365
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #1
Ojciec Tadeusz Rydzyk mówi swoim studentom...
Co sądzicie o ostatnich wydarzeniach związanych z wypowiedziami Ojca Tadeusza Rydzyka ?
http://serwisy.gazeta.pl/wideo/44,80733,4301500.html

Bóg jest mi?o?ci?

Je?eli z?o nie jest napi?tnowane rozzuchwala si?.
10-07-2007 02:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #2
 
Słowa Rydzyka nie są niczymnowym, bo ze znieważania innych ten facet słynie.
Żenuje fakt, że w Polsce sa równi, równiejsi i nietykalni.
Za tzw "obrazę głowy państwa" polska policja ścigała w całej Polsce jakiegoś menela (który potem został najsłynniejszym menelem w kraju).
Rydzykowi za takie słowa najprawdopodobniej włos z głowy nie spadnie (chyba, że w sposób naturalny, hłe, hłe). Cóż, polska rzeczywistość... Zwykły zakonnik ma więcej do powiedzenia od chociażby prezydenta.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
10-07-2007 06:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
Cytat:Słowa Rydzyka nie są niczym nowym
Z tym - i tylko tym - akurat się zgodzę

A co do reszty: uważam, że T. Rydzyk powinien ponieść pełne konsekwencje (w granicach prawa) swojej wypowiedzi. Może to go nauczy trzymać język za zębami, bo to co mi uchodzi - jemu już nie ujdzie. Nie uwłaczając.

Oczko

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
10-07-2007 09:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #4
 
http://wiadomosci.onet.pl/1576817,11,1,0...,item.html
Nihil novi....
Co to za pop**** kraj w którym szata duchowna wystarczy aby uczynic bezkarnym niejednego łobuza?

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
24-07-2007 06:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
Tu nie chodzi o bezkarność,ale o odpowiedzialność przed własnym sumieniem.Tu padły ostre słowa,ale nie popełniono herezji i nie nawoływano do niej.Ale o antyświadectwie wiary możemy mówić.Są bowiem przykazania miłości.Nienawiść i złość nie przystoi chrześcijaninowi nawet wobec osób przezeń nie lubianych.Mamy być"światłem" i "solą" jak mówił papież w Toronto.Zresztą jeszcze za czasów Chrystusa te słowa padły.
24-07-2007 12:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Leszek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 277
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #6
 
W końcu okazało się, po publikacji listu prowincjała redemptorystów, że ich środowisko przeniknięte jest "mentalnością Rydzykową".
24-07-2007 15:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rysiob Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 23
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #7
 
Mówię Wam, za trzy miesiące Rydzyk stanie się bladym wspomnieniem i cieniem dawnego "dyrektora". Kaczyński przyjął jego przeprosiny, ale B16 nie będzie siedział bezczynnie, bo przecież Polacy mają dla niego wielkie znaczenie. A jak naród będzie widział w księżach takie wywyższanie się i bezwzględną pychę, to KK straci wiele. Z resztą ślepo zapatrzone w o. Tadeusza mohery i tak mogą wywołać schizmę, bo one będą przy "pokrzywdzonym przez imperialne służby RP o. Rydzyku" i nastawią się krytycznie wobec każdego, kto źle powie coś o ich idolu. :?

"Po prostu tak, przez ?ycie i?? snem..."
24-07-2007 17:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
marszal222 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 141
Dołączył: Nov 2007
Reputacja: 0
Post: #8
 
Cytat:Telefon do RM:
- Najdroższy Ojcze Dyrektorze! Jesteśmy z tobą. Jak by ktoś chciał na ciebie rękę podnieść, to ja nie wiem co bym mu zrobiła... Najdroższy i uwielbiony ojcze! Ty jesteś dla mnie więcej jak Bóg... Sto razy więcej jak Bóg... Ukochany ojcze, oni wszyscy będą musieli z tego kiedyś zdać świadectwo. Przed Bogiem i przed tobą, bo ty będziesz siedział na jego prawicy.

[Obrazek: 3-glitery_pl-marszal222-1726.jpg]
09-01-2008 14:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #9
 
Rysiob napisał(a):Mówię Wam, za trzy miesiące Rydzyk stanie się bladym wspomnieniem i cieniem dawnego "dyrektora". Kaczyński przyjął jego przeprosiny, ale B16 nie będzie siedział bezczynnie, bo przecież Polacy mają dla niego wielkie znaczenie. A jak naród będzie widział w księżach takie wywyższanie się i bezwzględną pychę, to KK straci wiele. Z resztą ślepo zapatrzone w o. Tadeusza mohery i tak mogą wywołać schizmę, bo one będą przy "pokrzywdzonym przez imperialne służby RP o. Rydzyku" i nastawią się krytycznie wobec każdego, kto źle powie coś o ich idolu. :?
3 miesiące to może za mało, ale za rok na pewno. Ojciec Rydzyk należy do tych nielicznych acz bardzo "głośnych" kapłanów, którzy z wizerunku księdza robią zwykły cyrk. KE go nie ruszy bo wielu biskupów, szczególnie tych starszych ma zbieżne z nim przekonania. Natomiast myślę, że Watykan milczał nie będzie, już zaczyna się coś dziać, nastąpiła zmiana na stanowisku prowincjała Redemptorystów, fanatycznego zwolennika ojca Rydzyka - o. Klafkę zastąpił o. Bożek - podobno już nie tak przychylny temu co o. Rydzyk wyrabia.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
09-01-2008 15:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów