Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Najnowsze trendy w wychowaniu...
Autor Wiadomość
Anonymous
Unregistered

 
Post: #166
 
No każdy :^o. Taka ludzka natura :| . Ale mnie ciekawi dlaczego??? Pewna nauka, (nie wiem jak się nazywa), chyba teodycea (czy jakoś tak) głosi, że jeżeli człowiek nie miałby wolności, to świat nie byłby tak interesujący, chociaż nie byłoby zła :-k .
Uprzedzam wyzwiska od ignorantów, tylko nakreśliłem problem ;P
27-04-2008 08:59
Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #167
 
Po prostu - życie.
żaden podręcznik ani najlepsza dobra wola mogą nie pomóc jeżeli ktoś stanie w trudnej sytuacji życiowej w której trzeba wybierać idąc "w ciemno".
Jedynie może moralność i silne morale.

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
27-04-2008 09:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #168
 
O kurcze relebele Duży uśmiech To ja sie normalnie i legalnie pogubię, jak mi przyjdzie wybierać, zwłaszcza w ciemno #-o

ddv napisał(a):quot;]Jedynie może moralność i silne morale.

No to wpadłem ](*,)

A tak na serio to się zgadzam ddv, aczkolwiek nie do końca :-k
27-04-2008 09:40
Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #169
 
Zauważam w twoich wypowiedziach wewnętrzną sprzeczność.
BeLzEbUb napisał(a):Jedyną moją radością są genialne piosnki zespołu Vader jak również Hunter jak również wielu innych, bo prawdopodobieństwo, że dożyję do końca utworu, jest dość wysokie
W tym momencie objawiłeś swoje pragnienia: 1. szczęścia, 2. nadziei, 3. życia.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
27-04-2008 09:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #170
 
Po prostu - Belzebub pragnie tego co każdy - wybrał tylko niewłaściwą stronę najwyraźniej Smutny

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
27-04-2008 09:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #171
 
BeLzEbUb napisał(a):No każdy :^o. Taka ludzka natura :| . Ale mnie ciekawi dlaczego??? Pewna nauka, (nie wiem jak się nazywa), chyba teodycea (czy jakoś tak) głosi, że jeżeli człowiek nie miałby wolności, to świat nie byłby tak interesujący, chociaż nie byłoby zła :-k .
Uprzedzam wyzwiska od ignorantów, tylko nakreśliłem problem ;P

Nie tylko Filozofia Boga (teodycea) mówi o wolności i jej afirmacji, jednocześnie odrzucając determinizm. Choć wszystko zalezy od antropologii, jaką dana filozofia jako system przyjmuje. Inna teodycea jest w wykonaniu Spinozy, inna u Leibnitza a jeszcze inna u np Bergsona.

Dziś właśnie w kontekście wychowania, bierze zdaje się górę pogląd, zakłądający determinizm...
Ale kłam determinizmowi zadaje np Bułhakow w Mistrzu i Małgorzacie.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
27-04-2008 11:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #172
 
nieania napisał(a):BeLzEbUb napisał/a:
Jedyną moją radością są genialne piosnki zespołu Vader jak również Hunter jak również wielu innych, bo prawdopodobieństwo, że dożyję do końca utworu, jest dość wysokie
W tym momencie objawiłeś swoje pragnienia: 1. szczęścia, 2. nadziei, 3. życia.

Raczej pragnienie tego, żeby objawił mi się aniołek (w którego nie wierze), i przy akompaniamencie patetycznych jak u Bacha, grzmotach organowych, powiedział mi ile jeszcze będę żyć, żebym zastanowił się co mi się opłaca o co nie :-k

Ks.Marek napisał(a):Choć wszystko zalezy od antropologii, jaką dana filozofia jako system przyjmuje

Miałem na myśli Leibniza. Literówka Wojowniku Mocy Duży uśmiech . To miłe że nie tylko mi sie to zdarza :-k
27-04-2008 12:09
Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #173
 
chyba robi się :offtopic: może by coś z tym zrobić. :patrzy: nowy temat?

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
27-04-2008 13:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #174
 
nieania, bo nie wiele z tego rozumiesz :diabelek: Taki dżołk :diabelek:

W kwestii wychowania najskuteczniejsze jest wychowanie bezstresowe :-k .
Wtedy nasza latorośl robi co chce, kończy najczęściej wcześnie i marnie, a rodzice mają czas na spokojną emeryturę :-k
27-04-2008 16:21
Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #175
 
BeLzEbUb, nie o to mi chodziło... ale zszedłeś na temat. Ja jako przyszła matka mam zamiar kochać swoje dzieci. I w związku z tym moja metoda wychowawcza nie będzie wychowaniem bezstresowym. Nie krzywdzi się tych, których się kocha.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
27-04-2008 16:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #176
 
A tak btw, to zastanawia mnie, kwestia nastolatków. Otóż rodzice zostawili mi na dwa dni moją drogą :hahaha: , kochaną :hahaha:, 15 siostrzyczkę.
I teraz konkluzja: od 14-17 wieku nastoletnich ludzi powinno sie trzymać w klatce :-k. Dla ich własnego bezpieczeństwa :zmieszany:
27-04-2008 17:45
Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #177
 
małe co nie co o wychowaniu: http://www.youtube.com/watch?v=Ls8pzbHIT...re=related Uśmiech

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
27-04-2008 20:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #178
 
Jak można robić dzieciom, tego typu ujęcia???
To jest amoralne :evil:
Nie zmienia faktu tego to, że jest to fotomontaż i tylko głupi żart:evil:
To, że one nie mają świadomości, nie oznacza, że można się z nich od tak wyśmiewać :evil:
Zdenerwowałem się nie ludzko :evil:
27-04-2008 21:24
Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #179
 
A więc widzisz jak ważne jest odpowiednie wychowywanie dzieci, które w innym przypadku moga wyrosnąć na ludzi wyśmiewających dzieci

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
27-04-2008 21:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów