Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Najnowsze trendy w wychowaniu...
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #16
 
Offca napisał(a):
Cytat:Bo i te instytucje tak walczą z pedofilia jak ja z kościołem Uśmiech
Mnie się to z czym innym skojarzyło w sam raz Oczko Może to jest w tym wypadku tak, jak z niektórymi firmami, które się zajmują oprogramowaniem antywirusowym, przy okazji stwarzając wirusy? :hm:
jaki z tego wniosek?
Wg mnie taki, że podlegamy nieustannej mega manipulacji. To tak, że wpada ktoś i wznieca zamet, po czym ucieka, mowiąc sobie: teraz niech sie głupcy biją, a ja im powybieram, jak ten lisek, kury z kurnika :twisted:

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
12-07-2007 15:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #17
 
Ks.Marek napisał(a):jaki z tego wniosek?
Taki, że ci co walczą z pedofilią sami są... pedofilami? 8-[

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
12-07-2007 16:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #18
 
Offca napisał(a):
Ks.Marek napisał(a):jaki z tego wniosek?
Taki, że ci co walczą z pedofilią sami są... pedofilami? 8-[
Nie wykluczam i takiej konfiguracji. Jednak bardziej mi chodzi o indyferentyzm moralny czy etyczny.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
12-07-2007 16:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #19
 
Ks.Marek napisał(a):bardziej mi chodzi o indyferentyzm moralny czy etyczny.
A przekładajac na język polski? ;P

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
12-07-2007 16:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #20
 
Offca napisał(a):
Ks.Marek napisał(a):bardziej mi chodzi o indyferentyzm moralny czy etyczny.
A przekładajac na język polski? ;P
Otóż chodzi o taki stan rzeczy, kiedy jest czowiek/grupa ludzi, którym zbędne sa prawa moralna czy etyczne. Wtedy rzucając hasła, czy zdarzenia im totalnie obojętne, moga ugrac swoje cele, korzystając z ogólnego zamieszania. Wies, na zasadzie: gdzie 2 sie bije, tam 3 korzysta.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
12-07-2007 16:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kumbaja Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 226
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #21
 
Ks.Marek napisał(a):
kumbaja napisał(a):
Ks.Marek napisał(a):
kumbaja napisał(a):to mnie zszokowalo bardziej niz mysz ktora pare minut temu przeleciala mi przez kuchnie. skad sie to wzielo?
Libertynizm cię szokuje? A ja myslałem, że wszystko się w świecie ogniskuje na seksualności..., na płciowości na wolności. Mam do ciebie prośbę: wytłumacz/uzasadnij mi, że to, o czym napisane było w artykule jest złe. Powiedz przy okazji to za pomoca takich argumentów, które tu jeszcze nie padły. Bądź sobą! Bądź oryginalna. Please... :wink:

ksiadz ma o mnie chyba zleksza bledne mniemanie. to ze nie zgadzam sie z wszystkimi naukami kk nie znaczy ze nie mam w sobie za grosz moralnosci Duży uśmiech
Prosze o rzeczywiste i pelne ustosunkowanie się do mej prośby. Wszak nie mozna dwom panom służyć...

sek w tym ze nie do konca kapuje o co ksiedzy chodzi. czemu ksiadz mnie pyta a nie np offce ktora podobne ma zdanie na ten temat co ja. czy musze byc katolikiem zeby uwazac ze to co napisane zostalo w tym artykule podchodzi pod pedofilie? nie sadze. kazdy zdrowy na umysle czlowiek tak stwierdzi, muzulmanin, katolik, hindus itd Uśmiech

`I suggest we learn to love ourselves before it`s made illegal
when will we learn?
when will we change?
just in time tosee it all come down
those left standing will make millions
writing books on the way it should have been`
incubus
12-07-2007 16:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #22
 
Czyli ktoś wydaje takie broszurki tylko dlatego, że ma w tym jakiś biznes? :/

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
12-07-2007 16:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #23
 
kumbaja napisał(a):sek w tym ze nie do konca kapuje o co ksiedzy chodzi. czemu ksiadz mnie pyta a nie np offce ktora podobne ma zdanie na ten temat co ja. czy musze byc katolikiem zeby uwazac ze to co napisane zostalo w tym artykule podchodzi pod pedofilie? nie sadze. kazdy zdrowy na umysle czlowiek tak stwierdzi, muzulmanin, katolik, hindus itd
To może prościej: czemu astrologia jest dobra, a owe "zabawy rodziców" z ich dziećmi są wg ciebie złe?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
12-07-2007 16:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kumbaja Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 226
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #24
 
Ks.Marek napisał(a):
kumbaja napisał(a):sek w tym ze nie do konca kapuje o co ksiedzy chodzi. czemu ksiadz mnie pyta a nie np offce ktora podobne ma zdanie na ten temat co ja. czy musze byc katolikiem zeby uwazac ze to co napisane zostalo w tym artykule podchodzi pod pedofilie? nie sadze. kazdy zdrowy na umysle czlowiek tak stwierdzi, muzulmanin, katolik, hindus itd
To może prościej: czemu astrologia jest dobra, a owe "zabawy rodziców" z ich dziećmi są wg ciebie złe?

astrologia nikogo nie krzywdzi, nie ma nic z magia wspolnego. a takie zabawy rodzicow moga sie na dziecku zle odbic bo te najmlodsze lata sa najwazniejsze dla dziecka. wogole nie wyobrazam sobie np bawic sie w ten sposob z moim synkiem.

`I suggest we learn to love ourselves before it`s made illegal
when will we learn?
when will we change?
just in time tosee it all come down
those left standing will make millions
writing books on the way it should have been`
incubus
12-07-2007 18:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #25
 
kumbaja napisał(a):astrologia nikogo nie krzywdzi, nie ma nic z magia wspolnego. a takie zabawy rodzicow moga sie na dziecku zle odbic bo te najmlodsze lata sa najwazniejsze dla dziecka. wogole nie wyobrazam sobie np bawic sie w ten sposob z moim synkiem.
Really? Poszukaj sobie coś na temat Thomasa Parkera.

[ Dodano: Czw 12 Lip, 2007 18:46 ]
kumbaja napisał(a):co mnie jakis thomas parker oblazi? ja tylko pisze o tym co ja na ten temat uwazam, jak sie to komus nie podoba to juz jego problem
Ale ty jesteś tylko zbiorem pedzących molekuł, sądząc po twoim podejściu do tematu astrologii Duży uśmiech Więc co mnie obchodzi, że Parker cię nie obchodzi? Może jednak powinien...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
12-07-2007 18:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Black_Soap Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 86
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #26
 
Hehe teraz z całym szacunkiem ale ksiądz pierniczy jak potłuczony. To że coś jest zabronione przez KK ma zerowe znaczenie dopóki jest dozwolone przez prawo. To religia musi się dostosować do prawa nie na odwrót. Na szczęście żyjemy w świeckim państwie i pomimo próby dojścia KK do władzy szanse na to są marne (chociaż Rydzykowi nawet wychodzi). A wracając do broszury to cóż, pedofilia jest zabroniona w Niemczech również więc trzeba by zobaczyć co się z tym "profesorem" stanie. Pozdrawiam

Poparcie dla LPR zmala?o tak bardzo ?e nale?y przesta? si? z ich zwolenników ?mia?, uzna? za mniejszo?? intelektualn? i zacz?? stosowa? zasad? ka?dy inny wszyscy równi.
13-07-2007 14:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #27
 
Black_Soap napisał(a):To że coś jest zabronione przez KK ma zerowe znaczenie dopóki jest dozwolone przez prawo.
Dla ciebie byc może i tak. Ale nie dla chrześcijanina.
Black_Soap napisał(a):To religia musi się dostosować do prawa nie na odwrót.
Niestety, dla ciebie oczywiście: religia jest źródłem prawa :mrgreen:

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
13-07-2007 14:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #28
 
Black_Soap napisał(a):. To że coś jest zabronione przez KK ma zerowe znaczenie dopóki jest dozwolone przez prawo. To religia musi się dostosować do prawa nie na odwrót.
Moralność stoi ponad wszelkim prawem.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
13-07-2007 14:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #29
 
Offca napisał(a):
Black_Soap napisał(a):. To że coś jest zabronione przez KK ma zerowe znaczenie dopóki jest dozwolone przez prawo. To religia musi się dostosować do prawa nie na odwrót.
Moralność stoi ponad wszelkim prawem.
Otóż to, ważne spostrzeżenie.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
13-07-2007 14:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Black_Soap Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 86
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #30
 
Ks.Marek napisał(a):
Black_Soap napisał(a):To że coś jest zabronione przez KK ma zerowe znaczenie dopóki jest dozwolone przez prawo.
Dla ciebie byc może i tak. Ale nie dla chrześcijanina.
Black_Soap napisał(a):To religia musi się dostosować do prawa nie na odwrót.
Niestety, dla ciebie oczywiście: religia jest źródłem prawa :mrgreen:

Hehe widzi ksiądz, źródłem prawa póki co jest Konstytucja RP oraz kodeks karny, biblii nie wliczyli. A co do prawa to OK zgadzam się. Jeżeli ktoś chce sobie narzucać dodatkowe granice to jest wyłącznie jego sprawa, demokrację mamy Oczko Ale chodzi mi o to że nie wolno wam potępiać wyborów innych którzy mają te granice dosadnie mówiąc w nosie. Demokracja to taki fajny wynalazek dzięki któremu mogę sobie wierzyć w swój czajnik i nic innym do tego.

Edit erm z całym szacunkiem droga Offco ale moralność w dzisiejszym świecie to abstrakcyjne zjawisko zarówno wśród osób świeckich jak i kościoła.

Poparcie dla LPR zmala?o tak bardzo ?e nale?y przesta? si? z ich zwolenników ?mia?, uzna? za mniejszo?? intelektualn? i zacz?? stosowa? zasad? ka?dy inny wszyscy równi.
13-07-2007 15:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów