Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pan Bóg na ławie oskarżonych
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Pan Bóg na ławie oskarżonych
wiadomości.wp.pl napisał(a):Sąd w Rumunii odrzucił pozew 40-letniego więźnia przeciwko... Bogu za niedotrzymanie umowy - podała prasa rumuńska.
Mircea Pavel, odsiadujący w więzieniu karę 20 lat pozbawienia wolności za morderstwo, oskarżył Boga o "zdradę, złamanie zaufania i korupcję". Twierdzi, że podczas chrztu zawarł z Bogiem umowę, na podstawie której "oskarżony" miał chronić go przed złem.

Sąd odrzucił oskarżenie Pavla przeciw "Bogu, zamieszkałemu w Niebie i reprezentowanemu w Rumunii przez Kościół Prawosławny". W uzasadnieniu stwierdził, że Bóg nie jest "osobą prawną" i "nie ma adresu zameldowania". (al)

Źródło

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
12-07-2007 16:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #2
 
I jak można na takie cóś zareagować
To jest totalna tragikomedia...
Mircea Pavel - biedny człowiek. Wszystko mu się już chyba pokićkało w tym więzieniu. Zamiast przyznać się do swoich błędów, to łatwo jest zawsze oskarżać kogoś innego.
Ale żeby Boga oskarżać... 8-[
Cytat:...oskarżył Boga o "zdradę, złamanie zaufania i korupcję". Twierdzi, że podczas chrztu zawarł z Bogiem umowę, na podstawie której "oskarżony" miał chronić go przed złem.
I wymyślić takie cóś... :roll:
Cytat:Sąd odrzucił oskarżenie Pavla przeciw "Bogu, zamieszkałemu w Niebie i reprezentowanemu w Rumunii przez Kościół Prawosławny". W uzasadnieniu stwierdził, że Bóg nie jest "osobą prawną" i "nie ma adresu zameldowania".
Ale to uzasadnienie sądu, to mnie teraz rozłożyło :roll2:

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
12-07-2007 22:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
Bioman napisał(a):Ale to uzasadnienie sądu, to mnie teraz rozłożyło
Takie nieco ateistyczne, co nie?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
12-07-2007 22:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Krystian Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 169
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #4
 
Bardzo interesująca ciekawostka. Pamiętam jeszcze że jakiś czas temu, no może znacznie dawniej, czytałem pewien artykuł o tym że kobieta w rosji w znacznym wieku oskarzyła badaczy, naukowców ( kosmonautów ) o to że badają gwiazdy, w swej wypowiedzi twierdzi że „ludzie nie powinni ich ruszać, bo bóg je tam umieścił” i zarządała odszkodowania w wyskokości bodajże 200 000 000 $. Oczewiście cała sprawe umożono, z powodu śmiesznych argumentów.
12-07-2007 23:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #5
 
Ks.Marek napisał(a):
Bioman napisał(a):Ale to uzasadnienie sądu, to mnie teraz rozłożyło
Takie nieco ateistyczne, co nie?
No tak... Duży uśmiech Ale czego tu się spodziewać po sądzie.
Przecież w końcu rozprawy opierają się na jakichś sensownych dowodach.
Materiału dowodowego brak, więc sprawy ni ma.
A co z głównym Oskarżonym?
- ni adresu, ni widu, ni słychu xD

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
12-07-2007 23:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
Ciekawe rzeczy piszesz Krystian. Może ten wątek niech będzie bankiem takich epizodów nie tuzinkowych?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
12-07-2007 23:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów