Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dekalog 16-latków...
Autor Wiadomość
czarek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 418
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Dekalog 16-latków...
http://www.gazetawyborcza.pl/1,82709,4309180.html

Rozwaliło mnie 7 "przykazanie" :shock:

http://www.ewangelizatorzy.pl
13-07-2007 13:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
czarek napisał(a):Rozwaliło mnie 7 "przykazanie"
A mnie ten tekst powalił na glebę:
ktoś napisał(a):Czy i Ty masz swój dekalog na własny użytek?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
13-07-2007 13:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #3
 
Co tu dużo mówić, brak autorytetów, przede wszystkim brak rodziców pomimo ich istnienia, powoli wypływa...

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
21-07-2007 01:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
Stąd tez jak w Ewangelii stoi: trzeba dzieci blogosławić, a nauczac rodziców...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
21-07-2007 01:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gradzia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 583
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #5
 
a czy ten dekalog to nie jest myślenie typowe dla zbuntowanego nastolatka - młodego gniewnego??..ciekawa jestem swoją drogą jakby ten ich dekalog wygladal za jakieś 4 lata, myślę ze wiele punktów uległo by modyfikacjom,a z tego co niektórzy wypowiadajacy by się smieli badź wstydzili...

[Obrazek: 86fd3ae5f8.png]

[Obrazek: 5d9508f04a.png]

Tam gdzie niezgoda na siebie, Ty Boże wkraczasz ze swoim uzdrowieniem
21-07-2007 14:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #6
 
#-o Ciekawe, czy chcieliby wprowadzić ten dekalog, gdyby oni byli ofiarami kradzieży, gdyby ich ktoś okłamywał... poza tym, w komentarzach do tego dekalogu ci 16 - latkowie wykazują się kompletnym brakiem zrozumienia Dekalogu, który pochodzi od Boga.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
21-07-2007 14:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gradzia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 583
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #7
 
ale to na tym polega ten wiek, na negacji wszystkiego co normalne, uznawane za normy. Mlody czlowiek przewraca wszystkie zasady do góry nogami żeby i tak dojść do wniosków które wczesniej powtarzali mu "starzy", ale róznica polega na tym, że to on poznal to na wlasnej skórze, na wlasnym doświadczeniu

[Obrazek: 86fd3ae5f8.png]

[Obrazek: 5d9508f04a.png]

Tam gdzie niezgoda na siebie, Ty Boże wkraczasz ze swoim uzdrowieniem
21-07-2007 21:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Teofil Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 114
Dołączył: Dec 2006
Reputacja: 0
Post: #8
 
Mówimy wiek, wiek. Ale to po prostu czysty makiawelizm, a trudno uznać Nicolasa Machiavellego za jakiegoś lidera młodzieżowego buntu; ci szesnalotkowie przynajmniej nie głoszą poglądów typu, "stosuj przemoc, gdy nie musisz obawiać się odwetu". Odrzucenie autorytetów nie musi wiązać się z wiekiem, ale na pewno wiąże się z poczuciem, że przeszkadzają one w odniesieniu jakiejś korzyści.
Obawiam się, że to wcale nie musi przeminąć z wiekiem. Wystarczy spojrzeć na niektórych polityków.
22-07-2007 01:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
Teofil napisał(a):ci szesnalotkowie przynajmniej nie głoszą poglądów typu, "stosuj przemoc, gdy nie musisz obawiać się odwetu".
Tak, głosza za to:
Życie to nieustanna impreza. Tak się ustaw zatem, byś nie był na niej kelnerem.

Szanowny Teofilu, nie wiem, czym sie zajmujesz w życiu, a le skłonnym przypuszczać, iż nie masz do czynienia z szkolnictwem. Juz nie jeden raz zdążyłem sie przekonac o filozofii życiowej wielu gimnazjalistów: wykręć kogoś, nim on to zrobi wzgledem ciebie.
Teofil napisał(a):Odrzucenie autorytetów nie musi wiązać się z wiekiem, ale na pewno wiąże się z poczuciem, że przeszkadzają one w odniesieniu jakiejś korzyści.
Bardzo mądre słowa. Z bólem sie pod nimi podpisuję. Tak to dziś często wygląda. I co najgorsze: owe korzyści bywają z reguły bardzo niskie i płytkie.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
22-07-2007 02:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #10
 
Ks.Marek napisał(a):A mnie ten tekst powalił na glebę:
ktoś napisał(a):Czy i Ty masz swój dekalog na własny użytek?
Wiesz, wielu okreslających się "katolikami" ma swój własny dekalog... Już pisałem o tym nie raz.
23-07-2007 10:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #11
 
Tekst Dekalogu szesnastolatków pokazuje wyraźnie,że wracamy do czasów ludzi pierwotnych,gdzie liczyła się jedynie siła i przetrwanie.A wydawałoby się,że się cywilizujemy.Ale chyba raczej dziczejemy.Czyżby ewolucja wsteczna?
23-07-2007 11:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #12
 
Nom przykazania tesa po prostu denne nap takie 8 lol nie ma składu ani ładu "'" Bez chodzenia do kościoła też możesz być dobrym człowiekiem i katolikiem." jak mozan aby c katolikiem bez chodzenia do koscioła Ludzie to jest chyba z 10 galaktyk od nas jak bysmu nie chodzili do kościoła to byśmy nie wierzyli w Boga

no 7 też jest bardzo ciekawe nie mogęOczko

albo kłam lub kradnij lol

[ Komentarz dodany przez: Annnika: Pon 06 Sie, 2007 21:53 ]
Duszyczko, proszę - sprawdź jak piszesz zanim wyślesz posta Uśmiech - jest opcja podglądu.

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
06-08-2007 19:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów