Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena z religii wliczana do średniej
Autor Wiadomość
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #1
Ocena z religii wliczana do średniej
onet.pl Wiadomości napisał(a):Od nowego roku szkolnego stopień z religii lub etyki będzie wliczany do średniej ocen na świadectwie szkolnym. Wicepremier, minister edukacji Roman Giertych podpisał nowelizację rozporządzenia regulującego tę kwestię - poinformowało MEN na swojej stronie internetowej.
W czerwcu Giertych mówił dziennikarzom, że włączenie stopnia z religii do średniej ocen ma zwiększyć poważanie dla tego przedmiotu. - Nikt nie jest zobowiązany do tego, żeby na religię chodzić. Natomiast jeżeli już chodzi, to niech traktuje ten przedmiot poważnie - tłumaczył minister.

Dodał, że uwzględnianie stopni z religii przy wyliczaniu średniej ocen postulowali od dawna przedstawiciele różnych Kościołów działających w Polsce, nie tylko Kościoła katolickiego. Zgodnie z nowelizacją rozporządzenia w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów, do średniej ocen będą wliczane nie tylko stopnie z religii lub etyki, ale także stopnie na koniec roku ze wszystkich przedmiotów dodatkowych. Nowelizacja wejdzie w życie 1 września.

Nauka religii nie jest obowiązkowa w szkołach; obecnie uczniowie mogą wybrać między uczęszczaniem na religię lub etykę, mogą też zrezygnować z tych zajęć.
Żródło
Co o tym sądzicie?
Według mnie, to bardzo rozsądny pomysł. Wiem z doświadczenia Duży uśmiech , że niektórzy uczniowie, nie traktują poważnie tego przedmiotu.
Patrząc na komentarze pod artykułem - szkoda, że ludki się już buntują :/ .

[ Dodano: Pią 13 Lip, 2007 14:03 ]
Na tej stronce jest też SONDA
Czy ocena z religii powinna:
-Być na świadectwie i być wliczana do średniej
-Być na świadectwie i nie być wliczana do średniej
-Nie być na świadectwie i nie być wliczana do średniej (na razie większość wybiera tę opcję)
-Nie interesuje mnie to

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
13-07-2007 13:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
Oto treść rozporządzenia a nie tylko projektu.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
13-07-2007 14:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
Ciekaw jestem, w ciągu jakiego czasu rozgorzeje stos płonący złością z takiego obrotu spraw.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
13-07-2007 14:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #4
 
Ks.Marek napisał(a):Ciekaw jestem, w ciągu jakiego czasu rozgorzeje stos płonący złością z takiego obrotu spraw.
Media znowu zrobią taką nagonkę na Giertycha, że jest beee, że ma "wszy na mózgu" i ...
[Obrazek: fire2.gif] [Obrazek: giertych_wkurw_min.jpg] [Obrazek: fire2.gif]
[Obrazek: Ogien11.gif]
... uczniowie znowu spalą jego kukłę.

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
13-07-2007 15:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
Bioman napisał(a):... uczniowie znowu spalą jego kukłę.
Wówczas do dzieła powinien przystąpić prokurator.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
13-07-2007 16:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #6
 
Ja bym się cieszyła gdyby ten pszedmiot liczył się do sredniej bo uczniowie mieli by inne podejście do sprawy bo tak na real to tylko góra 2,3 osoby w klasię chcą sie czegokolwiek dowiedziec a reszta biesiaduje

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
13-07-2007 17:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
duszyczka napisał(a):Ja bym się cieszyła gdyby ten pszedmiot liczył się do sredniej bo uczniowie mieli by inne podejście do sprawy bo tak na real to tylko góra 2,3 osoby w klasię chcą sie czegokolwiek dowiedziec a reszta biesiaduje
I niech dalej biesiaduje, bo to potrafi najlepiej. Ale gdzieś w głebi duszy czuję, że przyjdzie koza do woza...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
13-07-2007 20:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #8
 
moi uczniowie w gimnazjum zalowali, ze nie wliczaja sie oceny bo mieli w miare dobre. w sumie moze by sie i zmienilo podejscie do rpzedmiotu, ale tez wieksze by musialy byc wymagania wobec tego.

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
13-07-2007 21:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
Jólka napisał(a):w sumie moze by sie i zmienilo podejscie do rpzedmiotu, ale tez wieksze by musialy byc wymagania wobec tego.
W końcu moze i katechezi znajda większa motywację do wykonywanej pracy...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
13-07-2007 21:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #10
 
u mnie byl w pierwszym semestrze wysoki poziom wymaganiaale jak sie okazalo... uczniowie majacy "milosny" stosunek do przedmiotu mieli to wszystko glegoko... i chyba podpadlam dyrekcji wystawiajac nawwet sporo zagrozen, bo jesli przez caly semestr nie moglam sie doprosic nawet zeszytu, to sory...

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
13-07-2007 23:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #11
 
Jólka napisał(a):i chyba podpadlam dyrekcji wystawiajac nawwet sporo zagrozen, bo jesli przez caly semestr nie moglam sie doprosic nawet zeszytu, to sory...
U mnie nie było ściemniania. Albo masz zeszyt i notujesz, albo kwit od rodziców, że chcesz zrobić wyjazd + dostateczny z religii na koniec semaestru. Bo jakoś nikt nie chciał konfrontacji z ksiedzem i rodzicami... :twisted:

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
13-07-2007 23:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #12
 
Albo kolega darł zeszyty mojej kolezance ale znając życie było to tylko dla beki

Albo ilerazu były wycieczkina dywaniik

Lub poprostu opuszczanie klasy

Tylko jak ktos wchodził to robily si e aniołeczki bo cz esto na religie wpadał nasz wychowawcaOczko

albo ogóle ile osób uciekało

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
14-07-2007 09:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #13
 
Ks.Marek napisał(a):U mnie nie było ściemniania. Albo masz zeszyt i notujesz, albo kwit od rodziców, że chcesz zrobić wyjazd + dostateczny z religii na koniec semaestru. Bo jakoś nikt nie chciał konfrontacji z ksiedzem i rodzicami... :twisted:
Taaa, a co zrobić takim gagatkom: Video1, Video2, Video3, Video4, Wideo5, Video6. Na necie jest tego od groma :!:
To jest totalna masakra :/. A ci deb... jeszcze to sobie wszystko nagrywają komórkami :!:

U mnie na religii chyba aż tak źle nie było :? .

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
14-07-2007 23:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #14
 
Bioman napisał(a):
Ks.Marek napisał(a):U mnie nie było ściemniania. Albo masz zeszyt i notujesz, albo kwit od rodziców, że chcesz zrobić wyjazd + dostateczny z religii na koniec semaestru. Bo jakoś nikt nie chciał konfrontacji z ksiedzem i rodzicami... :twisted:
Taaa, a co zrobić takim gagatkom: Video1, Video2, Video3, Video4, Wideo5, Video6. Na necie jest tego od groma :!:
To jest totalna masakra :/. A ci deb... jeszcze to sobie wszystko nagrywają komórkami :!:

U mnie na religii chyba aż tak źle nie było :? .
Stąd dobre jest, kiedy jest zakaz posiadania kómórki w szkole. U mnie w szkole taki akaz jest

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
14-07-2007 23:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #15
 
Ks.Marek napisał(a):Stąd dobre jest, kiedy jest zakaz posiadania kómórki w szkole. U mnie w szkole taki akaz jest
Rozumiem, że ksiądz pyta: "skąd to jest...".
Pomimo zakazu posiadania komórek, uczniowie mają je poukrywane. A w odpowiedniej chwili, wyciągają sprzęt i bawią się w reżyserów.

[ Dodano: Sob 14 Lip, 2007 23:59 ]
To jest straszne, ze uczniowie kręcą takie chore cóś i dobrze się przy tym bawią :/ .

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
14-07-2007 23:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów