Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena z religii wliczana do średniej
Autor Wiadomość
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #31
 
Helmutt napisał(a):Gorzej jest już w wielkich miastach, gdzie taki ksiądz katecheta nie zna dobrze co najmniej połowy swoich uczniów.

Ale ta połowa, którą zna może o tej drugiej połowie wiele księdzu powiedzieć....

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
17-07-2007 15:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
narbukil Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 503
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #32
 
nieania napisał(a):Ale ta połowa, którą zna może o tej drugiej połowie wiele księdzu powiedzieć....
Ale to jest kablowanie!!! Mogę sobie tego nie życzyć aby ktoś udzielał informacji o mnie kapłanowi danej religii.

Ogniu, krocz ze mn?!!!
17-07-2007 17:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #33
 
narbukil napisał(a):Ale to jest kablowanie!!! Mogę sobie tego nie życzyć aby ktoś udzielał informacji o mnie kapłanowi danej religii.

Ale ten kapłan tak, czy inaczej będzie wiedział, że jesteś nie wierzący. Poza tym, jakie kablowanie? Zamkniesz ludziom usta... Do kapłanów, chcesz, czy nie dotrą informacje na twój temat... Poza tym nie będą zdradzać szczegółów.. Jeśli sobie nie życzysz, to powiedz to swoim znajomym...

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
17-07-2007 17:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
narbukil Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 503
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #34
 
nieania napisał(a):Zamkniesz ludziom usta... Do kapłanów, chcesz, czy nie dotrą informacje na twój temat...
Za kumuny dziłała taka organizacja co postepowala w podobny sposob...

Ogniu, krocz ze mn?!!!
17-07-2007 17:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #35
 
Widzę, że nie wiesz o co w tym temacie chodzi. :offtopic:

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
17-07-2007 17:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #36
 
Widomości portalu rzeczpospolita online napisał(a):Większość Polaków opowiada się za nauką religii w szkołach

reg, PAP

Większość Polaków (72 proc.) opowiada się za nauką religii w szkołach publicznych.
Przeciwnego zdania jest niemal jedna czwarta (24 proc.) badanych, a 4 proc. ankietowanych nie ma na ten temat zdania - wynika z najnowszego sondażu Centrum Badania Opinii Społecznej (CBOS).

Z badań CBOS wynika, że bardziej podzielone są opinie w kwestii nauczania religii w przedszkolach publicznych. Ponad połowa (53 proc.) badanych dostrzega taką potrzebę, natomiast dwie piąte (41 proc.) uważa, że nie jest to konieczne, a 6 proc. nie potrafiło zająć stanowiska w tej sprawie.
Źródło

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
30-07-2007 15:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #37
 
Dobrze,że jest religia w szkołach..Jest przynajmniej ewangelizacja.Co do średniej to przynajmniej będzie zobowiązywała do uczestniczenia w lekcji.Wyeliminuje to zwyczaj wagarów.Zdarzało się bowiem,że lekceważono ten przedmiot i opuszczano go.Teraz powoli się to zmieni.
30-07-2007 18:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #38
 
SEBASTIANO napisał(a):Dobrze,że jest religia w szkołach..Jest przynajmniej ewangelizacja.
Taa... najpierw niech wyszkolą "armię katechetów" z prawdziwego zdarzenia. Bo niestety, często jest tak, że religia staje się na skutek totalnej nieporadności prowadzącego - "najdłuższą przerwą miedzy lekcjami".
31-07-2007 06:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gradzia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 583
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #39
 
Helmutt napisał(a):z prawdziwego zdarzenia
proszę podaj definicje takowego...
tak samo jak każda inna lekcja może stać się przerwa jesli nauczycielowi brakuje tego czegoś

[Obrazek: 86fd3ae5f8.png]

[Obrazek: 5d9508f04a.png]

Tam gdzie niezgoda na siebie, Ty Boże wkraczasz ze swoim uzdrowieniem
31-07-2007 21:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #40
 
gradzia napisał(a):
Helmutt napisał(a):z prawdziwego zdarzenia
proszę podaj definicje takowego...
tak samo jak każda inna lekcja może stać się przerwa jesli nauczycielowi brakuje tego czegoś
Choćby trzy cechy charakteryzujące takowego:
- ma powołanie do NAUCZANIA
- nie prowadzi lekcji według punktów w jakiejś książce (1.napisać temat, 2.powidzieć o tym i tamtym, 3.podyktować do zeszytu......itp)
- potrafi zainteresować tematem (wiadomo, że smętme cytowanie watykańskch regułek jest niestrawne na dłuższą metę chyba dla każdego, jednak gdy potrafi się o nich ciekawie opowiedzieć..)
01-08-2007 06:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #41
 
Re:Helmutt:
Cytat:Taa... najpierw niech wyszkolą "armię katechetów" z prawdziwego zdarzenia. Bo niestety, często jest tak, że religia staje się na skutek totalnej nieporadności prowadzącego - "najdłuższą przerwą miedzy lekcjami".

Potrzeba katechetów z powołania,z charyzmą.Ale to nie takie proste.Ów charyzmat uwidacznia się po pewnym czasie.A wcześniej niewiele o nauczycielu wiadomo.

Jaki powinien być wzorowy katecheta:

-gorliwy i autentyczny katolik
-człowiek z charyzmą
-godny zaufania
-szczery i łatwo nawiązujący dialog z młodzieżą
-prawdziwy świadek wiary

Naprawdę mało takich.
01-08-2007 10:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #42
 
Helmutt napisał(a):- potrafi zainteresować tematem (wiadomo, że smętme cytowanie watykańskch regułek jest niestrawne na dłuższą metę chyba dla każdego, jednak gdy potrafi się o nich ciekawie opowiedzieć..)
U mnie w liceum księża potrafili zainteresować tematem. A jak tylko taki ksiądz zauważał, że przynudza, to zaczynał mówić o ciekawych rzeczach nie związanych z tematem:
- o śmiesznych zdarzeniach ze swojego życia,
- na jakim to filmie był "Kill Bill", "Matrix",
- o cudach,
- o. Pio,
- opętaniach,
- itp.
Serio, jak u mnie księża o tym gadali, to była cisza.
U mnie ludzie, to nawet cieszyli się, że będą mieć religie.
Na końcu roku mieliśmy takiego księdza, który tak rozkręcił się w temacie antykoncepcja, seks itp., że pokazał gest mastu...
No i wiadomo śmiech był dość długi i mocny, a ksiądz zmienił kolory :oops:

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
03-08-2007 16:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
_aguś Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 65
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #43
 
Szczerze mówiąc to ja sie ciesze że religia sie liczy do średniej...
Można sobie przez to zawyżyć ją... i to znacznie Uśmiech
z drugiej jednak strony czy wiara w Boga powinna być w ogóle przeliczana na oceny...?

[Obrazek: k5h2]

Panie pozosta?,
ma się ku wieczorowi,
dzień się już nachylił...

[Obrazek: 06008c49c5.png]
29-05-2008 18:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów