Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ocena z religii wliczana do średniej
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #16
 
Bioman napisał(a):
Ks.Marek napisał(a):Stąd dobre jest, kiedy jest zakaz posiadania kómórki w szkole. U mnie w szkole taki akaz jest
Rozumiem, że ksiądz pyta: "skąd to jest...".
Pomimo zakazu posiadania komórek, uczniowie mają je poukrywane. A w odpowiedniej chwili, wyciągają sprzęt i bawią się w reżyserów.

[ Dodano: Sob 14 Lip, 2007 23:59 ]
To jest straszne, ze uczniowie kręcą takie chore cóś i dobrze się przy tym bawią :/ .

Rodzice, ba! Rząd z pomoca nauczycieli (lubo tez na opak) stworzyli te potwory.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
15-07-2007 00:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #17
 
Ks.Marek napisał(a):Albo masz zeszyt i notujesz, albo kwit od rodziców, że chcesz zrobić wyjazd + dostateczny z religii na koniec semaestru.


Taa.. a mi brak zeszystu do 4 tylko zniżył ocenę... no cóż... wg mnie dobrze,że ocena z religii będzie wliczana do średniej... religia/etyka tu już nie chodzi o sam przedmiot,ale o moralność ucznia... :diabelek: :aniol:

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
15-07-2007 02:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #18
 
Bioman napisał(a):Co o tym sądzicie?
Według mnie, to bardzo rozsądny pomysł.
popieram; nie tylko jako bezlitosny MROCZNY INKWIZYTOR, ale również jako ex-katecheta

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
15-07-2007 06:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #19
 
Znalazłem coś ciekawego Duży uśmiech
Jeśli ktoś jest sympatykiem Młodzieży Wszechpolskiej, to niech lepiej tego nie ogląda :diabelek: .
Jak MW chciała Religi na maturze Duży uśmiech
Minister Zdrowia Z. Religa nieźle sie ubawił :roll2:
Ale nie tylko on :roll2:

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
15-07-2007 11:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Black_Soap Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 86
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #20
 
No cóż od przyszłego roku w takim razie leje na religię i przynoszę kwit o wdzięcznej nazwie nie pozwalam. A zresztą mam 18 lat sam sobie mogę wypisać Duży uśmiech I tak prawie nikt nie chodzi bo mamy ważniejsze rzeczy do roboty.

Poparcie dla LPR zmala?o tak bardzo ?e nale?y przesta? si? z ich zwolenników ?mia?, uzna? za mniejszo?? intelektualn? i zacz?? stosowa? zasad? ka?dy inny wszyscy równi.
15-07-2007 11:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #21
 
Bioman napisał(a):Jak MW chciała Religi na maturze Duży uśmiech
żenada #-o

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
15-07-2007 12:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #22
 
nieania napisał(a):Taa.. a mi brak zeszystu do 4 tylko zniżył ocenę... no cóż... wg mnie dobrze,że ocena z religii będzie wliczana do średniej... religia/etyka tu już nie chodzi o sam przedmiot,ale o moralność ucznia...
Do jednego z aspektów kształtowania moralności nalezy wychowanie do odpowiedzialności ...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
16-07-2007 00:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #23
 
W sumie nawet się cieszę, że ocena z "reli" będzie liczona do średniej - uratuje to niejednego głąba przed pozostaniem na drugi rok gdy ten wyuczywszy się na pamięć tych wszystkich religijnych regułek dostanie "celująco" i znacząco podwyższy sobie srednią.
Ponadto inni uczniowie będą mogli sobie bezstresowo podwyższyć średnią, co spowoduje i wielu czerwone paski na świadectwach połączone z dumą rodziców, gratyfikacjami pienięznymi od babć, klepaniem po plecach przez ojców ze słowami "he he.. moja krew" itp przyjemnymi sprawami.

Pytanie do x. Marka.
Przypuścmy, że nauczę się pieknie i "na wyrywki" wszystkich tych prawideł wiary, przykazań itp. a po wyrecytowaniu tego na lekcji religii powiem, że w to nie wierzę - jaki stopień otrzymam? Za wiadomości czy za wiarę? jeśli za wiarę - to jak się tą wiarę mierzy? Ciekawy problem...
16-07-2007 09:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #24
 
Helmutt napisał(a):jeśli za wiarę - to jak się tą wiarę mierzy?
Dobre pytanie, mnie to też kiedyś zastanawiało na religii.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
16-07-2007 10:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #25
 
Helmutt napisał(a):Pytanie do x. Marka.
Przypuścmy, że nauczę się pieknie i "na wyrywki" wszystkich tych prawideł wiary, przykazań itp. a po wyrecytowaniu tego na lekcji religii powiem, że w to nie wierzę - jaki stopień otrzymam? Za wiadomości czy za wiarę? jeśli za wiarę - to jak się tą wiarę mierzy? Ciekawy problem...
Pierwsze pytanie dodatkowe bym ci zadał: Jak to rozumiesz?
Zaś co do oceny: ocenia się wiedze i umiejętnośc jej zastosowania. Na "celująco" na moich lekcjach może umiec tylko ten, kto zyje tym, co się nauczył. W innych wypadkach tylko "bardzo dobry" - nawet jeśli ateista by to był, czy agnostyk. Poza tym: wszyscy moi uczniowie, póki co, to katolicy. Więc trzeba ich ciągnąć w górę...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
16-07-2007 11:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #26
 
Ks.Marek napisał(a):
Helmutt napisał(a):Pytanie do x. Marka.
Przypuścmy, że nauczę się pieknie i "na wyrywki" wszystkich tych prawideł wiary, przykazań itp. a po wyrecytowaniu tego na lekcji religii powiem, że w to nie wierzę - jaki stopień otrzymam? Za wiadomości czy za wiarę? jeśli za wiarę - to jak się tą wiarę mierzy? Ciekawy problem...
Pierwsze pytanie dodatkowe bym ci zadał: Jak to rozumiesz?
Zaś co do oceny: ocenia się wiedze i umiejętnośc jej zastosowania. Na "celująco" na moich lekcjach może umiec tylko ten, kto zyje tym, co się nauczył. W innych wypadkach tylko "bardzo dobry" - nawet jeśli ateista by to był, czy agnostyk. Poza tym: wszyscy moi uczniowie, póki co, to katolicy. Więc trzeba ich ciągnąć w górę...
Marku, ale jak "sprawdzisz" kto zyje tym co się nauczył na Twoich lekcjach? Być może masz jakąs "kapłańską intuicję", nie wiem. Z doświadczenia jednak wiem, że poazać to można wszystko, szczególnie jak się patrzy na stare baby...znaczy panie z mojej wsi - na co dzień by człowieka w łyżce wody utopiły a w kościele każda niemal krzyżem lezy. Ale do rzeczy - a "śzostkę" z religii może mieć nawet ateista czego jestem skromnym przykładem. nawet dyplom dostałem pod koniec za "bogobojną postawę" (chyba dlatego, że jako jeden z nielicznych nie dawałem "do pieca" jak reszta klasy) Uśmiech
16-07-2007 11:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #27
 
Ks.Marek napisał(a):Do jednego z aspektów kształtowania moralności nalezy wychowanie do odpowiedzialności ...

To fakt.. ale dla mnie ta 4 to ostra kara, bo spadłam o dwa stopnie w dół.... U nas również żeby mieć 6 trzeba żyć wiarą. Padło tu pytanie, jak ksiądz to sprawdza,( wprawdzie nie do mnie), ale to po prostu widać, nie trzeba mieć złotej regułki, jeżeli ksiądz spyta o to w jaki sposób tę, czy inną rzecz można zastosować w życiu, a ktoś odpowiada podając przykłady z własnego życia, poza tym nie wiem w jaki sposób, ale do księży dociera wiele informacji na nasz temat... Ksiądz z którym przez ostatnie dwa lata miałam lekcje religii mógłby o każdej osobie, którą uczył książkę napisać... Ja sama osłupiałam, jak powiedział mi co o mnie wie... W ciągu dwóch lat poznał mnie na wylot...

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
16-07-2007 14:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #28
 
Cytat:Marku, ale jak "sprawdzisz" kto zyje tym co się nauczył na Twoich lekcjach?
2/3 moich uczniów to moi parafianie: kandydaci do bierzmowania, ministranci, etc.
Helmutt napisał(a):Być może masz jakąs "kapłańską intuicję", nie wiem.
W jakims stopniu na pewno.
A co do reszty, zgadzam się w pełni z Anią.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
16-07-2007 22:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #29
 
Ks.Marek napisał(a):
Cytat:Marku, ale jak "sprawdzisz" kto zyje tym co się nauczył na Twoich lekcjach?
2/3 moich uczniów to moi parafianie: kandydaci do bierzmowania, ministranci, etc.
A no to faktycznie. Gorzej jest już w wielkich miastach, gdzie taki ksiądz katecheta nie zna dobrze co najmniej połowy swoich uczniów.
17-07-2007 06:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #30
 
Helmutt napisał(a):Gorzej jest już w wielkich miastach, gdzie taki ksiądz katecheta nie zna dobrze co najmniej połowy swoich uczniów.
Zatem robiąc dobra robotę pośród owej znanej połowie może wypracować sobie całkiem niezły zespół ewangelizacyjno-wychowawczy.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
17-07-2007 15:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów