Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kodeks Karny w odniesieniu do Kościoła
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Kodeks Karny w odniesieniu do Kościoła
Rozdział XXIV

Przestępstwa przeciwko wolności sumienia i wyznania

Art. 194. Kto ogranicza człowieka w przysługujących mu prawach ze względu na jego przynależność wyznaniową albo bezwyznaniowość,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Art. 195. § 1. Kto złośliwie przeszkadza publicznemu wykonywaniu aktu religijnego kościoła lub innego związku wyznaniowego o uregulowanej sytuacji prawnej,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto złośliwie przeszkadza pogrzebowi, uroczystościom lub obrzędom żałobnym.

Art. 196. Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Ciekawe, to. Co na to powiedza inni forumowicze?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
13-07-2007 14:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sasankja Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 116
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #2
 
zależy którzy Oczko
ja popieram regulacje kodeksowe Uśmiech

by?am ale si? zmy?am
13-07-2007 21:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
Heh, ciekawe, że za wszystkie wykroczenia przewidziany jest taki sam wymiar kary, w znaczeniu od grzywny do 2 lat pozbawienia wolności.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
13-07-2007 22:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
Cytat:Art. 194. Kto ogranicza człowieka w przysługujących mu prawach ze względu na jego przynależność wyznaniową albo bezwyznaniowość,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Art. 195. § 1. Kto złośliwie przeszkadza publicznemu wykonywaniu aktu religijnego kościoła lub innego związku wyznaniowego o uregulowanej sytuacji prawnej,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Podkreśliłem to,co budzi moje kontrowersje.Chodzi o to,że pewne prawa czy ustawy są czasem niejasno sformułowane,co może być podłożem dla prześladowania.Nie możemy bowiem pozwolić by ktoś trwał w ateizmie i promował go.Nie możemy pozwolić na swobodę działania sektom,które często krzywdzą psychikę tylu młodych osób.Dziękuję.
14-07-2007 10:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
Art. 194 - chodzi o wolność sumienia i wyznania. Nie można zapominać, że są ludzie, którzy będąc ugruntowani w swym ateizmie, powinni mieć zagwarantowaną wolność oraz bezpieczeństwo w związku z przyjętym światopoglądem.
Art. 195 par.1:
Tu masz wszystkie legalne związki wyznaniowe funkcjonujące w Polsce.
Wykaz kościołów i związków wyznaniowych działających na podstawie odrębnych ustaw

Kościoły i związki wyznaniowe wpisane do rejestru kościołów i innych związków wyznaniowych

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
14-07-2007 14:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
Jednak po przejrzeniu drugiego linka znalazłem też coś sektopodobnego.Oto te sektopodobne:

ZAKON BRACI ZJEDNOCZENIA ENERGETYCZNEGO (wyczułem Daleki Wschód)

RODZIMA WIARA (chodzi o obrzędy Słowian,neopoganie)

STRAŻNICA - TOWARZYSTWO BIBLIJNE I TRAKTATOWE. ZAREJESTROWANY ZWIĄZEK WYZNANIA ŚWIADKÓW JEHOWY (wg.encyklopedii PWN sprzed 1989 roku sekta)

INSTYTUT WIEDZY O TOŻSAMOŚCI "MISJA CZAITANII"(sekta 100%)

O świecie,jakżeś pobłądził.Legalizujesz nawet sekty.Instytut Wiedzy o Tożsamości"Misja Czaitanii" jest sektą i pamiętam to jeszcze z rekolekcji wielkopostnych z liceum.Kiedyś herezje zwalczano by chronić chrześcijan przed zgubnymi naukami,lecz teraz nawet sekty rejestruje się jako wyznania.Dla mnie to raczej smutne.Powinien Episkopat przejrzeć ten rejestr i ostrzec wiernych przed zagrożeniami.Na szczęście mamy też Dominikanów,którzy informują o sektach.Sekty czy to zarejestrowane czy nie sektami zawsze pozostaną.Co jest wyznaniem to jest wyznaniem,a co jest sektą to będzie sektą.Taka jest prawda.Nie uznaję rejestracji sekt - Veto!

Mam obowiązek pisać prawdę,więc napisałem.I nie dajmy się zwieść.To co na piśmie to niewiele znaczy.Na tej zasadzie to nawet skinheadów czy satanistów byliby w stanie zarejestrować.Ale tego rejestru nie tworzyła prawica,ale lewica i liberałowie.Prawicowi politycy zaraz by to pozmieniali usuwając sekty z listy.
14-07-2007 15:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
SEBASTIANO napisał(a):Na tej zasadzie to nawet skinheadów czy satanistów byliby w stanie zarejestrować.Ale tego rejestru nie tworzyła prawica,ale lewica i liberałowie.Prawicowi politycy zaraz by to pozmieniali usuwając sekty z listy.
To jest Sebastiano demokracja. Jak chcesz, to ci majlem moge podeslac wytyczne, jakie daje MSWiA które należy spełnić, chcąc zarejestrowac "Kościół".

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
14-07-2007 15:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #8
 
Nadal jestem w Kościele Katolickim,ale z wytycznymi chętnie się zapoznam.Co uznam za sektę to nią dla mnie pozostanie.

Odnośnie wyznań to znam te ważniejsze:
-monoteizm:Żydzi,chrześcijanie(protestanci,katolicy i prawosławni,muzułmanie.
-filozofie:buddyzm,konfucjonizm,taoizm
-politeizm:hinduizm,Rodzima Wiara(polscy neopoganie),sikhizm i shintoizm

Ateiści (Ci od urodzenia) są bezwyznaniowcami.

Czekam więc na linka i dziękuję.
14-07-2007 16:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
SEBASTIANO napisał(a):Nadal jestem w Kościele Katolickim,ale z wytycznymi chętnie się zapoznam.
To dopiero po urlopie, bo dokument mam na komputerze w domu, ateraz jestem na wyjeździe (Pallma de Mallorca :mrgreen: )

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
14-07-2007 16:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów