Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cytaty z Pisma Świętego do Posługi Misyjnej (Świadkowie J.)
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #16
 
alus napisał(a):Najlepiej zaproponować im przed rozmową wspólne odmówienie modlitwy "Ojcze nasz" - wtedy czmychają Duży uśmiech
A nie lepiej "Sub tuum praesidium" lub "Ave Maria"?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
20-07-2007 17:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #17
 
Albo zaproponować wspólny posiłek - czarninę xD xD xD Zwieją wtedy, aż się będzie kurzyło.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
20-07-2007 17:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #18
 
Offca napisał(a):Albo zaproponować wspólny posiłek - czarninę xD xD xD Zwieją wtedy, aż się będzie kurzyło.
A na drugie danie proponuję kaszanke Duży uśmiech

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
20-07-2007 17:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #19
 
alus napisał(a):Najlepiej zaproponować im przed rozmową wspólne odmówienie modlitwy "Ojcze nasz" - wtedy czmychają Duży uśmiech

Tak to prawda. =D>

[ Dodano: Pią 20 Lip, 2007 21:26 ]
Ks.Marek napisał(a):
Offca napisał(a):Albo zaproponować wspólny posiłek - czarninę xD xD xD Zwieją wtedy, aż się będzie kurzyło.
A na drugie danie proponuję kaszanke Duży uśmiech

Wy sobie jaja robicie, :shock: Duży uśmiech ale na naprawdę mówię poważnie !. #-o

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
20-07-2007 21:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #20
 
"Rzekł Pan do Pana mego, siądź po mojej prawicy" czyli Psalm 110

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
20-07-2007 21:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #21
 
Ks.Marek napisał(a):"Rzekł Pan do Pana mego, siądź po mojej prawicy" czyli Psalm 110

Dla ŚJ to żaden argument.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
20-07-2007 22:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #22
 
Cytat:Dla ŚJ to żaden argument.
Ponieważ?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
20-07-2007 22:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #23
 
Wojtek37 napisał(a):Wy sobie jaja robicie, :shock: Duży uśmiech ale na naprawdę mówię poważnie !. #-o
Ja też mówię poważnie. Z czarniną to sprawdzony patent Uśmiech

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
20-07-2007 22:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #24
 
Ks.Marek napisał(a):
Cytat:Dla ŚJ to żaden argument.
Ponieważ?

Ponieważ od 20 lat z nimo prowadzę konwwersację, od momentu kiedy chcieli mnie skoptować, ale Pan dał moc by zostać w Świętym kościele - i mam sporą wiedzę na ten temat, od kiedy pomagałem w poradni religijnej, przy parafii NSPJ w Gdyni.

Tak więc wiem o czym mówię.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
20-07-2007 22:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #25
 
Wojtek37 napisał(a):
Ks.Marek napisał(a):
Cytat:Dla ŚJ to żaden argument.
Ponieważ?

Ponieważ od 20 lat z nimo prowadzę konwwersację, od momentu kiedy chcieli mnie skoptować, ale Pan dał moc by zostać w Świętym kościele - i mam sporą wiedzę na ten temat, od kiedy pomagałem w poradni religijnej, przy parafii NSPJ w Gdyni.

Tak więc wiem o czym mówię.
No to zatem podziel się swa wiedzą. Ciekawym tej historii

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
20-07-2007 22:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #26
 
Żartobliwie: kaszanka działa. Prawdziwie: modlitwa do Ducha Świętego albo "Pod Twoją obronę" mocniej Duży uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
22-07-2007 17:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Teofil Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 114
Dołączył: Dec 2006
Reputacja: 0
Post: #27
 
Chyba jednak dochodzi tu do nieporozumienia. Jeśli ktoś zaproponuje ŚJ modlitwę maryjną albo do Ducha Świętego, zjedzenie kaszanki itp., uznają to za katolicką herezję oraz owoc błędnych nauk - i wyjdą zgorszeni. Jeśli natomiast zaproponuje im się modlitwę "Ojcze Nasz" wyjdą nie zgorszeni, lecz zawstydzeni - dlatego, że oni nie modlą się jej słowami, choć wyraźnie nakazał to Jezus. Będą mieli poważny dylemat - czy zgodnie z nakazem Jezusa odmówić tą modlitwę, czy nie - zgodnie z nakazem Towarzystwa Strażnica. I może to ich poruszy i skłoni do głębszego zastanowienia się nad swoją wiarą.
22-07-2007 22:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #28
 
Teofil napisał(a):zjedzenie kaszanki itp., uznają to za katolicką herezję oraz owoc błędnych nauk - i wyjdą zgorszeni.
Ujrzał otwarte niebo i zstępujący jakiś przedmiot, jakby wielkie lniane płótno, opuszczane za cztery rogi ku ziemi; Były w nim wszelkiego rodzaju czworonogi i płazy ziemi, i ptactwo niebieskie. I odezwał się do niego głos: Wstań, Piotrze, zabijaj i jedz! (Dz. Ap. 10:11-13).
A może Dzieje są niekanoniczne, hę?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
22-07-2007 23:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Teofil Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 114
Dołączył: Dec 2006
Reputacja: 0
Post: #29
 
Cytat:Ujrzał otwarte niebo i zstępujący jakiś przedmiot, jakby wielkie lniane płótno, opuszczane za cztery rogi ku ziemi; Były w nim wszelkiego rodzaju czworonogi i płazy ziemi, i ptactwo niebieskie. I odezwał się do niego głos: Wstań, Piotrze, zabijaj i jedz! (Dz. Ap. 10:11-13).
A może Dzieje są niekanoniczne, hę?
Powiedzą:
1. Nie ma tu nic o krwi, tylko o zwierzętach nieczystych (które, zdaje się, jedzą - nie jedzą jedynie mięsa z krwią, czego, jak wierzą, zakazuje im Dz 15,29
2. A tak poza tym to symbol nawracania Żydów i chrześcijan.


Ale jak się wytłumaczą z nieuznawania modlitwy "Ojcze Nasz" nie mam pojęcia.
23-07-2007 11:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #30
 
Ks.Marek napisał(a):No to zatem podziel się swa wiedzą. Ciekawym tej historii

Po pierwsze w BT stoi....

Lk 20:42 BT
"Przecież sam Dawid mówi w Księdze Psalmów: Rzekł Pan do Pana mego: Siądź po prawicy mojej,"


A w tłumaszceniu ŚJ...

Lk 20:42 NS
"Przecież sam Dawid powiada w Księdze Psalmów: 'Jehowa rzekł do mego Pana: "Siądź po mojej prawicy,"


Tak więc, Jezus nie jest to stawiany na równo z Bogiem JHWH, więc dyskusja zanim się rozpoczynie już jest nieaktualna, ze względu na ich fałszywe przetłumaczenie.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
23-07-2007 14:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów