Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odszkodowania za molestowanie
Autor Wiadomość
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #16
 
Dałabym 660 milionów zielonych żeby cofnąć czas... żaden pieniądz nie naprawii czegoś takiego... nawet w milionowym ułamku.....

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
27-07-2007 15:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #17
 
Ks.Marek napisał(a):Poza tym: kazdy, w miare świadomy katolik wie, że księdza zdyskredytować, ba, zgnoić, bardzo łatwo
W Polsce to wcale nie łatwa sztuka, tzn. można sobie pogadac.
Na ten przykład trzeba zabrnąc w polityke i wyrobic sobie "plecy" wtedy nikt Cię nie ruszy, nawet Papież !

[ Dodano: Pon 06 Sie, 2007 07:45 ]
Ks.Marek napisał(a):czy ktoś był naocznym, obiektywnym świadkiem, który bezstronnie zaświadczyłby o prawdziwości zdarzeń?

Nie , no uwzieli się na księzy....
Albo spisek masoński jak to mawia ojciec dyrektor, kierownik, prezes.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
06-08-2007 07:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Leszek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 277
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #18
 
Moim zdaniem należy okazywać wielką powściągliwość, gdy chodzi o doniesienia medialne o molestowaniu seksualnym przez księży. Znany jest przypadek ś.p. Kard. Bernardin z Chicago, który został oskarżony przez byłego kleryka o molestowanie seksualne. Okazało się, że owego delikwenta usunął ks. Bernardin z seminarium z powodu jego skłonności homoseksualnych i braku zrównoważenia psychicznego.
Kiedy po latach zdecydował się ten były seminarzysta (już wtedy zarażony aids), oskarżyć Kardynała, znalazł adwokatów, którzy zajęli się tą brudną sprawą. Ostatecznie prawda wyszła na jaw. Kardynała uniewinniono, ale on sam ciężko zachorował i zapłacił życiem za rzucenie na niego tego oszczerstwa.
Jeszcze jedna ciekawostka. Kardynał Bernardin cieszył się uznaniem i poważaniem wielu środowisk. Liczni ludzie, często dalecy od Kościoła, przybyli na jego pogrzeb. Któryś z obecnych skorzystał z okazji, żeby siać zło, i nazwał ś.p. Kardynała masonem, bo zauważył na pogrzebie kilku masonów.
Lepiej więc okazywać daleko idącą ostrożność wobec doniesień medialnych, które nierzadko są spreparowane i nie mają nic wspólnego z prawdą.
06-08-2007 10:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #19
 
[quote="Leszek"]Moim zdaniem należy okazywać wielką powściągliwość, gdy chodzi o doniesienia medialne o molestowaniu seksualnym przez księży.

tak, trzeba dobrze badac te przypadki, ale też trzeba byc obiektywnym, bo nie ma tak ,że wszyscy są winni albo wszyscy niewinni, tak jak w życiu świeckim.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
06-08-2007 16:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Childe Harold Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 32
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #20
 
ks. Marek:

Cytat:Jedyny niezaprzeczalny fakt, to artykuły w prasie amerykańskiej oraz ich briefingi w dziennikach m.in polskich.

Cytat:A czy ktoś był naocznym, obiektywnym świadkiem, który bezstronnie zaświadczyłby o prawdziwości zdarzeń?


Powyższe zdania zakładają, że wypłata odszkodowań jest nie tyle "rekompensatą" za faktyczne molestowanie, co działaniem mającym na celu niewikłanie się w długotrwałe procesy.

Oto, jak wypowiada się na ten temat Watykan (cytat za Tygodnikiem Powszechnym):

Cytat:„Kościół zdecydowany jest zrobić wszystko, aby podobna podłość nie mogła się powtórzyć” – tak o przestępstwach księży-pedofilów wypowiedział się dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej. Ks. Federico Lombardi nawiązał do zgody archidiecezji Los Angeles w USA na wypłacenie rekordowego odszkodowania 660 milionów dolarów dla 508 ofiar tamtejszych duchownych-pedofilów. Podkreślił, że ta decyzja jest dowodem zobowiązania Kościoła do walki z pedofilią.
07-08-2007 15:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #21
 
Znalazłem na necie bardzo dziwną książkę Byłem księdzem.
Opis:
Cytat:Najbardziej wstrząsająca, bardzo pouczająca i rozbijająca mity książka, w której były ksiądz - Roman Janosz, na kanwie własnych przeżyć, opisuje prozę kapłańskiego życia - pełnego intryg, skandali, ludzkich słabości i upadków. Nie księża są tu jednak piętnowani, ale błędny system, który ich deprawuje.
Fragmenty:
Cytat:"...Watachy kleryckie wychodziły na ulice Włocławka. Dziewczęta rozbierano wzrokiem, gwałcono i zniewalano myślami.

Ksiądz Mariusz brocząc obficie krwią przeczołgał się z sypialni do kuchni. Wziął większy nóż i tym razem skutecznie przebił sobie serce.

Tamtejszy proboszcz - Ryszard Falski napastował seksualnie młodego ministranta. Stary świntuch dość poważnie nadwyrężył odbytnicę chłopca. Dotarła do nas również wieść o powieszeniu się zakonnicy... Według późniejszych relacji jej spowiednika - siostra miała duży temperament seksualny, z którym nie mogła sobie poradzić. Ciągłe pokusy i grzeszne myśli zamieniały jej życie w koszmar, pomieszały zmysły i pchnęły do samobójczej śmierci.

Proboszcz dotknął mnie swoim biodrem, zadrżał na całym ciele i chwycił moją rękę. Wiedziałem o co mu chodzi... Przecież musi to ksiądz jakoś robić; po co samemu. Nie pozwolę na żadne ku*wy w mojej parafii!!!

Ksiądz prałat nie poprzestawał na wykpiwaniu Urzędu Celnego i fiskusa. Parę lat wcześniej sprowadził podobno luksusowe BMW, ubezpieczył na ogromną sumę i podstawił do zabrania braciom ze Wschodu...".
Ponoć jest to biografia :shock: . Przerażające :shock:
Cytat:Książki Romana Kotlińskiego (Jonasza) poruszyły całą katolicką Polskę. Jeszcze nigdy, żaden ksiądz nie pisał tak otwarcie o nadużyciach w Kościele.Owoce zła - jest oryginalnym zbiorem czterech autentycznych historii, afer i skandali, które rozgrywają się aktualnie w "polskim państwie kościelnym". W książce nie ma filozofii ani teologii. Są to prawdziwe losy prawdziwych ludzi, choć wszystko wydaje się zupełnie nieprawdopodobne!
Źródło
Cóż to ma być? Czytaliście?
Ja pierwszy raz słyszę o tej książce :-s

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
07-08-2007 23:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #22
 
Bioman napisał(a):Najbardziej wstrząsająca, bardzo pouczająca i rozbijająca mity książka, w której były ksiądz - Roman Janosz, na kanwie własnych przeżyć, opisuje prozę kapłańskiego życia - pełnego intryg, skandali, ludzkich słabości i upadków. Nie księża są tu jednak piętnowani, ale błędny system, który ich deprawuje.
Roman Kotliński, bo tak nazywa się ów człowiek, opisuje w niej chyba swoje, pogmatwane zresztą życie. Mam kolege księdza, który zna Pana Kotlińskiego. Coś niecoś mi opowiadał...

[ Dodano: Wto 07 Sie, 2007 23:12 ]
A dla przeciwwagi: http://www.biblionetka.pl/ks.asp?id=10761

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
07-08-2007 23:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Childe Harold Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 32
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #23
 
Hmm. Wpadło mi to kiedyś w ręce, jednak książka ta pisana jest z wybitnym nastawieniem "anty". Nie wiem, jak można zweryfikować opisywane w niej zdarzenia, jednak obraz "dostępnej" autorowi części duchownych przypisywany jest całości. To dość ryzykowny zabieg. Jednak - jak widać z komentarzy do tej książki (www, które podałeś, Bioman) efekt chyba został osiągnięty:

Cytat:Książka ukazuje prawdziwe oblicze kościoła katolickiego w Polsce.

Ale chyba nie o to chodzi. Być może tego typu rzeczy miały miejsce, jednak już sam fakt pisania z takim a nie innym nastawieniem jest dość karkołomny.


Natomiast bardzo ciekawym głosem w sprawie był emitowany ostatnio na kanale PLANETE film właśnie o molestowaniach nieletnich przez osoby duchowne w USA. Można się było z niego dowiedzieć np o ciekawej formule zeznań honorującej tzw. zastrzeżenie myślowe. Chodzi w nim o to, że osoba duchowna może - chcąc chronić interesy kościoła - zatajać fakty przed wymiarem sprawiedliwości bądź - jeśli służy to jego interesowi - nawet kłamać.

I tak ksiądz spytany: "Czy zmuszał pan nieletnich do odbywania czynności seksualnych?" mógł po prostu nie udzielić odpowiedzi na to pytanie - bez dalszych konsekwencji.

W świetle powyższego należałoby chyba cieszyć się, że cała sprawa wyszła na jaw, a Watykan przestał udawać, że problem nie istnieje. Szkoda, że dopiero po co najmniej 500 (udokumentowanych!) przypadkach.
07-08-2007 23:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Leszek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 277
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #24
 
Trudno uważać Kotlińskiego za autorytet w sprawach Kościoła, ponieważ wyrzekł się wiary i jako ateista - poprzez swój osławiony kłamstwami organ prasowy "fakty i mity" - atakuje Boga oraz wszystkich, którzy trwają przy Bogu w Kościele katolickim.
08-08-2007 05:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #25
 
Childe Harold napisał(a):I tak ksiądz spytany: "Czy zmuszał pan nieletnich do odbywania czynności seksualnych?" mógł po prostu nie udzielić odpowiedzi na to pytanie - bez dalszych konsekwencji.
To jest normalne prawo przysługujące oskarżonemu: może zachować milczenie. To obowiązkiem oskarżenia jest przedstawienie niepodważalnych dowodów przestępstwa.
Leszek napisał(a):Trudno uważać Kotlińskiego za autorytet w sprawach Kościoła, ponieważ wyrzekł się wiary i jako ateista - poprzez swój osławiony kłamstwami organ prasowy "fakty i mity" - atakuje Boga oraz wszystkich, którzy trwają przy Bogu w Kościele katolickim.
Powiem więcej: to jest człowiek bez kręgosłupa moralnego to raz. A że nie potrafi sklecić jednego sensownego zdania, to dwa.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
08-08-2007 08:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Leszek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 277
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #26
 
Dodam jeszcze i to, że ów Kotliński utrzymuje bliskie kontakty z jednym z zabójców ks. Popiełuszki, niejakim P.
Kiedy starał się o przyjęcie do seminarium, proboszcz wystawił mu opinię dyskwalifikujacą go jako kandydata na kleryka, a to z tego powodu, że był związany z esbecją.
08-08-2007 08:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #27
 
Temat jednak nie jest o byłych księżach ale o molestowaniu.Oczywiście można założyć wątek o byłych księżach w innym miejscu.Chodzi o kwestię odejść i tego,co skłoniło te osoby do tak dramatycznych decyzji.Tylko w założonym wątku proszę o nie wcielanie się w rolę sędziów.
08-08-2007 13:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Leszek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 277
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #28
 
Zacznij, Sebastiano, czytać ze zrozumieniem. Kotlinowski opisuje, jak twierdzi, swoje przeżycia, gdy był księdzem, i gdy był molestowany. A że jest on człowiekiem niewiarygodnym, to już inna sprawa.
08-08-2007 14:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #29
 
Dzięki za wyjaśnienia Uśmiech
Czyli można by rzecz, że pan Roman Kotliński to takie upadłe Jedi jest :mrgreen:

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
09-08-2007 12:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Leszek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 277
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #30
 
To, co robi Kotlinowski w sposób zupełnie wystarczający o nim świadczy i nie przynosi mu chluby, wręcz przeciwnie, świadczy o jego upodleniu.
09-08-2007 12:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów