Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odmienne stany świadomości: LD, OOBE [od str. 5] itp.
Autor Wiadomość
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #61
 
No dobra, można wykorzystać LD w dobrych celach, ale są ludzie co twierdzą, że przez takie praktyki nauczenia się świadomie śnić może ponoć dojść do opętania demonicznego :evil:

Gdy ten minusik wytknąłem na pewnym forum to strasznie sie oburzyli Ci goście jadąc po duchownych, jacy to oni są... 8-[

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
20-11-2007 00:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #62
 
Bioman napisał:
Cytat:No dobra, można wykorzystać LD w dobrych celach, ale są ludzie co twierdzą, że przez takie praktyki nauczenia się świadomie śnić może ponoć dojść do opętania demonicznego

Czyli kwestia rozeznania we własnym sumieniu,co dobre i złe.Zresztą nawet pomijając świadome śnienie to zwykłe podsycanie w sobie nienawiści też może grozić opętaniem.My mamy w każdej kwestii podążać drogą dobra.Rzeczywiście,jeśli będziemy w swoich myślach i w swojej duszy pielęgnować dobro to nic nam nie grozi,a gdy będziemy pielęgnować tam zło to ono nami owładnie i poprowadzi ku zgubie.

Nie twierdzę,że będzie źle jak ktoś w ramach umartwienia zrezygnuje z wymyślania snów,ale też nie można natychmiast osiągnąć takiej doskonałości.Wymyślałem sny już od dawna i wstrzymywałem się od ich wymyślania w ramach umartwienia,zanim usłyszałem o czymś takim jak "świadome śnienie".We snach wczuwałem się w dobre role i nie podsycałem w ich trakcie uczuć negatywnych. A za informacje o ujemnych stronach też wielkie dzięki.
20-11-2007 12:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #63
 
Bioman napisał(a):dy ten minusik wytknąłem na pewnym forum to strasznie sie oburzyli Ci goście jadąc po duchownych, jacy to oni są... 8-[
A jednak się pomyliłem. Nie wszyscy z tamtego forum są be :mrgreen: . Admin był bardzo w porządku (usunął to co obraźliwe) i dostałem pełną argumentacji odpowiedź :mrgreen:

Skoro temat o Świadomym śnieniu nie ma nic wspólnego z działem Magia, sekty i wszystko inne, to można by go przenieść do pierwotnego miejsca czyli Wiedza, nauka, filozofia. Kto jest za, kto jest przeciw, a kto się wstrzymał? :mrgreen:

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
21-11-2007 22:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #64
 
Ja jestem za

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
21-11-2007 23:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #65
 
Skoro to nic związanego z okultyzmem itp, to dlaczego 90% tekstów o tym znajdujemy na portalach typu "ezoteryka.pl" itp :?:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
21-11-2007 23:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #66
 
Annnika napisał(a):Skoro to nic związanego z okultyzmem itp, to dlaczego 90% tekstów o tym znajdujemy na portalach typu "ezoteryka.pl" itp :?:
Żeby to wyjaśnić należałoby wpierw wprowadzić i wyjaśnić pojęcie OOBE ↓
Cytat:OOBE (ang. out of body experience, doświadczenie poza ciałem) - wrażenie postrzegania świata spoza własnego ciała fizycznego. Osoby będące w stanie OOBE twierdziły, że mogły się poruszać, dokonywać obserwacji i komunikować z innymi istotami inteligentnymi podczas gdy ich ciała spoczywały nieruchomo.
Źródło

Wpisując w goglach: LD i OOBE - zwykle te pojęcia występują razem na znalezionych stronach, a to ponieważ należą do wspólnego działu "Odmienne stany świadomości".
Cytat:Istnieje powiązanie zjawiska OOBE ze świadomym snem. Istnieją różne opinie na ten temat - od poglądu, że oba doświadczenia są identyczne, po zdanie, że to dwie różne rzeczy o podobnych skutkach fizjologicznych. Najpowszechniejszy pogląd to taki, że świadomy sen to wyłącznie wytwór podświadomości śniącego, natomiast OOBE to doświadczenie realnej, niefizycznej rzeczywistości.
Samo zjawisko LD nie należy do spraw okultystycznych. OOBE już tak, bo wiąże się to z medytacjami, wchodzeniem w stan transu, stymulacją pewnych czakramów, czyli powoduje to (mówiąc okultystycznie :mrgreen: ) otwarcie się człowieka na duchowe energie. W metodach na osiągnięcie LD nie stosuje się takich rzeczy :!: Ni ma jak załapać sie na diablusa :evil: . No chyba, że ktoś użyć LD to złych celów :evil:

LD można wykorzystać jako jedną z metod na osiągnięcie OOBE ↓
Cytat:Metoda świadomego snu Metoda wykorzystuje fakt, że można przejść ze świadomego snu do doświadczenia OOBE. Najpierw należy wywołać jakąś techniką świadomy sen (np. WILD), a następnie wykonać we śnie odpowiednią czynność. Może to być coś gwałtownego, np. zeskok z dachu, można zacząć iść do tyłu, można też zamknąć oczy i spróbować szybko wstać. Metoda jest dość skuteczna, jednak wywołanie świadomego snu jest trudne samo w sobie.
Źródło

Śmiało według mnie można przenieść ten temat do pierwotnego działu.
LD jest ok 8) . OOBE jest be :evil:

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
22-11-2007 02:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #67
 
Miewałem nieraz świadome sny.Ale co powiesz na to,że nieraz po przebudzeniu nie mogłem się poruszyć.Walczyłem,modliłem się,krzyczałem i nic.Żywy trup.Zdarzyło mi się to kilka razy w życiu.
24-11-2007 20:56
Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #68
 
Ja nie lubie snów, bo brak mi rozgraniczenia między snem a rzeczywistoscią. to jest straszne, bo czegoś co się nie wydarzyło wydaje mi się ze to miało miejsce Smutny

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
24-11-2007 21:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #69
 
mosze napisał(a):Ale co powiesz na to,że nieraz po przebudzeniu nie mogłem się poruszyć.Walczyłem,modliłem się,krzyczałem i nic.Żywy trup.Zdarzyło mi się to kilka razy w życiu.
Doświadczyłeś paraliżu przysennego .
Wikipedia napisał(a):Porażenie przysenne (paraliż senny, paraliż przysenny) – stan występujący podczas zasypiania lub rzadziej podczas przejścia ze snu do czuwania, objawiający się porażeniem mięśni (katapleksja) przy jednoczesnym zachowaniu pełnej świadomości. Osoba doświadczająca paraliżu przysennego ma wrażenie ogarniającej niemocy, nie jest w stanie wykonać żadnych ruchów, mówić ani otworzyć oczu. Zjawisku temu towarzyszą zazwyczaj bardzo nieprzyjemne doznania psychiczne, takie jak wrażenie ogłuszającego dudnienia lub dzwonienia w uszach, bezwładnego spadania, wykręcania ciała lub przygniecenia klatki piersiowej. Prawie zawsze towarzyszy mu przyśpieszony rytm serca oraz uczucie strachu. Notorycznie powtarzający się paraliż przysenny jest zazwyczaj związany z zespołem chorobowym zwanym narkolepsją, ale występuje też epizodycznie u osób zdrowych (różne źródła podają, że około 30-50% populacji przynajmniej raz w życiu doświadczyło paraliżu sennego) jako rzadko spotykana anomalia. W takim przypadku przyczyną porażenia mięśni jest zahamowanie neuronów w rdzeniu kręgowym odpowiadających za utrzymywanie napięcia mięśniowego wywołane przez impulsy z mózgu. Stan taki występuje fizjologicznie podczas snu i zapobiega wykonywaniu przypadkowych ruchów ciała. Ze zjawiskiem paraliżu przysennego mamy do czynienia wówczas, gdy mózg zaczyna wysyłać owe impulsy w niewłaściwym momencie: przy gwałtownym wybudzaniu się ze snu w fazie REM, lub podczas zasypiania, gdy nie doszło jeszcze do utraty świadomości.
W czasie paraliżu przysennego jedyną grupą mięśni na które można mieć świadomy wpływ są mięśnie oddechowe. Wykonywanie szybkich i gwałtownych zamierzonych wdechów i wydechów może ułatwić wybudzenie się z tego nieprzyjemnego stanu.
Nic nadprzyrodzonego ;P .

[ Dodano: Sob 24 Lis, 2007 20:20 ]
Rachel napisał(a):bo brak mi rozgraniczenia między snem a rzeczywistoscią.
Wiele razy się na czymś takim łapię.
24-11-2007 21:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #70
 
heysel napisał(a):Nic nadprzyrodzonego .
a dlaczego miało być nadprzyrodzone ?

heysel napisał(a):Wiele razy się na czymś takim łapię.
ja to mam zawsze jak mi się coś śni i po przebudzeniu jeszcze nadal to siedzi w pamięci. Szkoda tylko, że ja mam najcześciej sny zwiazane z książkami które czytam :diabelek:

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
24-11-2007 21:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #71
 
Rachel napisał(a):a dlaczego miało być nadprzyrodzone ?
Bo już się spotkałem ze stwierdzeniami, że to zmory są ;P .
heysel napisał(a):a mam najcześciej sny zwiazane z książkami które czytam
A mnie to najczęściej po jakimś dobrym RPG ... ;P
24-11-2007 21:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #72
 
Ostatnio jak byłam w trakcie czytania ksiązki "ludzie Stalina" , to myślałam że zawału się nabawie.


heysel napisał(a):Bo już się spotkałem ze stwierdzeniami, że to zmory są .

Aha, to ktoś mocno przeżywał swe sny 8) #-o

Ale po co wogóle te sny? Forma odreagowania czy co? :-s

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
24-11-2007 22:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #73
 
Rachel napisał(a):Ostatnio jak byłam w trakcie czytania ksiązki "ludzie Stalina" , to myślałam że zawału się nabawie.
Przynajmniej czytasz o rzeczach normalnych. A co powiesz na poważne zastanawianie się przez dobrych kilkanaście sekund czy do domu wracać pociągiem czy raczej użyć kamienia teleportacyjnego ...
Rachel napisał(a):Ale po co wogóle te sny? Forma odreagowania czy co?
Po co w ogóle są czy po co ktoś je wywołuje ?
24-11-2007 22:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #74
 
heysel napisał(a):Przynajmniej czytasz o rzeczach normalnych.
Dzięki. Teraz wziełam się za ksiażke "Zimna wojna " ciekawe co będzie.
heysel napisał(a):A co powiesz na poważne zastanawianie się przez dobrych kilkanaście sekund czy do domu wracać pociągiem czy raczej użyć kamienia teleportacyjnego ...
w formie snu ? :-s

heysel napisał(a):czy po co ktoś je wywołuje ?
w tym sensie.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
24-11-2007 22:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #75
 
Rachel napisał(a):w formie snu ?
No właśnie nie ... I w zasadzie to już nieco psychodeliczne jest ... ;P
Rachel napisał(a):
heysel napisał(a):czy po co ktoś je wywołuje ?
w tym sensie.
No to musisz się spytać konkretnie kogoś kto bawi się w LD po co to robi. Jak dla mnie to dal przyjemności głównie.
24-11-2007 23:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów