Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odmienne stany świadomości: LD, OOBE [od str. 5] itp.
Autor Wiadomość
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #76
 
heysel napisał(a):No właśnie nie ... I w zasadzie to już nieco psychodeliczne jest ...
no. Zwłaszcza już dlatego , że nie lubie jeździć pociągami ;P

heysel napisał(a):No to musisz się spytać konkretnie kogoś kto bawi się w LD po co to robi. Jak dla mnie to dal przyjemności głównie.
Aha.
To może ktoś sie odważy, i jest ktoś kto się w to bawi 8-[

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
24-11-2007 23:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #77
 
heysel napisał(a):
Rachel napisał(a):a mam najcześciej sny zwiazane z książkami które czytam
A mnie to najczęściej po jakimś dobrym RPG ... ;P
RPG'i są super \Duży uśmiech/

heysel napisał(a):Przynajmniej czytasz o rzeczach normalnych. A co powiesz na poważne zastanawianie się przez dobrych kilkanaście sekund czy do domu wracać pociągiem czy raczej użyć kamienia teleportacyjnego ...
HIHI Duży uśmiech . Jednak nie jestem sam w kategorii sen s-f :mrgreen:

Rachel napisał(a):
heysel napisał(a):No to musisz się spytać konkretnie kogoś kto bawi się w LD po co to robi. Jak dla mnie to dal przyjemności głównie.
Aha.
To może ktoś sie odważy, i jest ktoś kto się w to bawi 8-[
Mogę spróbować, ale nie wiem czy mi wyjdzie :mrgreen:

Ale serio: pytanie heysel'a, po co to robią? - można znaleźć odpowiedz poniżej ↓

Pewna osoba z forum o LD napisał(a):Polecam ci doświadczanie LD, bo to cudowny stan. Nie ma nic złego w rozwijaniu swojego życia duchowego tu na ziemi. Podczas swoich przygód możesz(czy powinieneś) postępować według dekalogu czy Ewangelii, wówczas nic nie będzie kłóciło się z Twoimi poglądami i zwykłym czystym sumieniem.
Ciekawe komu to polecali :mrgreen:
Dziękuje za taki rozwój duchowy Duży uśmiech

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
25-11-2007 01:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #78
 
Bioman napisał(a):Pewna osoba z forum o LD napisał/a:
Polecam ci doświadczanie LD, bo to cudowny stan. Nie ma nic złego w rozwijaniu swojego życia duchowego tu na ziemi. Podczas swoich przygód możesz(czy powinieneś) postępować według dekalogu czy Ewangelii, wówczas nic nie będzie kłóciło się z Twoimi poglądami i zwykłym czystym sumieniem.

Ciekawe komu to polecali
Dziękuje za taki rozwój duchowy
tego to nie wiem. często się powołują na PS, osoby które namawiają do rzeczy nie-ewngelicznych :diabelek: .
A to czasem może prowadzić do wychodzenia z siebie [nie chodzi o silne wzburzenie emocjnalne] ? kiedyś o czymś takim słyszałam, ale nie wiem jak to się fachowo nazywa i co istotniejsze czy wogóle jest to faktycznie możliwe. :-

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
25-11-2007 01:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #79
 
Fachowo to się nazywa OOBE :hm:

Rachel napisał(a):A to czasem może prowadzić do wychodzenia z siebie
Można wykorzystać LD (Świadome śnienie) do tego aby uzyskać stan OOBE.
Ale samo LD nie jest złe - w każdym razie, nie ma dowodów na to, że jest to niebezpieczne.

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
25-11-2007 02:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #80
 
Bioman napisał(a):Można wykorzystać LD (Świadome śnienie) do tego aby uzyskać stan OOBE.
Ale OOBE może doprowadzić do czegoś złego?
nie chodz mi o kwestie opętania czy coś podobnego. Ale kwestie jakiś zaburzeń w sferze pschycznej po wielokrotnym wchodzeniu w ten stan ? czy jest ryzyko, że się już nie wróci do swojego ciała? 8-[

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
25-11-2007 10:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #81
 
Nie wiem. Jak na razie nic takiego nie znalazłem na necie.

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
26-11-2007 01:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #82
 
Jak na szukałam, to ludzie zachwalają. Szkoda ,że są to wypowiedzi ludzi którzy to praktykują

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
26-11-2007 01:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #83
 
I jak tu poznać prawdę Smutny

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
26-11-2007 01:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #84
 
Bioman napisał(a):I jak tu poznać prawdę
w tego typu przypadkach raczej trudność bedzie sprawiać odkrycie prawdy.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
26-11-2007 01:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #85
 
Rachel napisał(a):czy jest ryzyko, że się już nie wróci do swojego ciała? 8-[
Nie ma takiego ryzyka, ponieważ OOBE... nie istnieje Język Jest to stan psychiczny, w który możemy sie wprowadzić poprzez autosugestię, a w bardziej zaawansowanych przypadkach autohipnozę. Od LD rózni się tym, że LD występuje w czasie snu, gdy nasz móżg pracuje na poziomie fal delta, a OOBE, gdy mózg pracuje na poziomie alfa. "Niuejdżowcy" będą sie upierać, że w czasie OOBE dusza opuszcza cialo, ale nauka ma ten temat swoje zdanie. Duży uśmiech

ps. LD swietnie nadaje sie do medytacji ignacjańskich.

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
26-11-2007 06:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Moria Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 193
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #86
 
Zdecydowanie odradzam podróże astralne - są to sprawy niebezpieczne dla ducha i psychiki człowieka:

"Za nową formę spirytyzmu można uznać także niektóre doświadczenia typu "doświadczenia poza ciałem" (out-of-body experience: OBE lub OOBE) w takiej formie, jak doświadczał ich R. Monroe, a zwłaszcza tzw. doświadczenia bliskie śmierci (near-death experience: NDE), nad którymi badania rozpoczął R. Moody. Jednym z elementów czy punktów modelu Moody'ego jest typowe dla tradycji spirytystycznej (np. w koncepcji A. Kardeca) spotkanie z tzw. duchami błądzącymi. Sam Moody we wstępie do amerykańskiego wydania swoich książek uważa się za znawcę zjawisk paranormalnych i okultyzmu. Młodzieńcza fascynacja okultyzmem sprawiła, że później wierny swoim przekonaniom o równości wszystkich religii tworzył paralele nie tylko z Biblią, ale też z Tybetańską Księgą Umarłych, pismami XVIII-wiecznych mistyków szwedzkich, pismami E. Swedenborga. Moody, cytując ich, nie czyni żadnych rozgraniczeń pomiędzy źródłami okultystycznymi i chrześcijańskimi, uważając je za pożyteczne jedynie o tyle, o ile popierają one jego teorię."

źródło:
Nasz Dziennik 31 X - 1 XI ks. Aleksander Posacki SJ "Spór o duchy?", fragment

ks. Aleksander Posacki SJ - filozof, teolog, znawca historii mistyki, demonologii oraz problematyki okultyzmu i ezoteryzmu, wykładowca akademicki, publicysta. Autor wielu książek (m. in. Okultyzm, magia, demonologia, Niebezpieczeństwa okultyzmu, Spiritismus - was unterscheidet ihn von Parapsychologie und Magie), artykułów naukowych i haseł encyklopedycznych (w tym ponad 100 haseł w Encyklopedii "Białych Plam"). Konsultant egzorcystów katolickich w Polsce i za granicą. Wykładowca na Międzynarodowych Zjazdach Egzorcystów (Niemcy, Polska), organizowanych przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Egzorcystów, założone przez ks. Gabriela Amortha.

I jeszcze:
http://www.egzorcyzmy.katolik.pl//index....&Itemid=52

Pozdrawiam

św. Paweł od Krzyża
Różaniec rodziców za dzieci
26-11-2007 09:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #87
 
Dzięki Moria. Za tego posta masz u mnie "pomógł".

Kyllyan napisał(a):
Rachel napisał(a):czy jest ryzyko, że się już nie wróci do swojego ciała? 8-[
Nie ma takiego ryzyka, ponieważ OOBE... nie istnieje Język Jest to stan psychiczny, w który możemy sie wprowadzić poprzez autosugestię, a w bardziej zaawansowanych przypadkach autohipnozę. Od LD rózni się tym, że LD występuje w czasie snu, gdy nasz móżg pracuje na poziomie fal delta, a OOBE, gdy mózg pracuje na poziomie alfa.
Wychodzi na to, że OOBE jest niebezpieczne.

Kyllyan napisał(a):"Niuejdżowcy" będą sie upierać, że w czasie OOBE dusza opuszcza cialo, ale nauka ma ten temat swoje zdanie. Duży uśmiech
Tak, nauka ma swoje zdanie... Smutny
Np. że człowiek nie posiada duszy, nie ma duchów, nie ma Boga itd.

Kyllyan napisał(a):ps. LD swietnie nadaje sie do medytacji ignacjańskich.
:shock: :-s 8-[

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
26-11-2007 18:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #88
 
Kyllyan napisał(a):LD swietnie nadaje sie do medytacji ignacjańskich.
że jak ? że co? :-s 8-[

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
26-11-2007 20:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #89
 
Bioman napisał(a):Tak, nauka ma swoje zdanie... Smutny
Np. że człowiek nie posiada duszy, nie ma duchów, nie ma Boga itd.
Nigdzie nie zauważyłem, żeby nauka miała takie zdanie ...
26-11-2007 20:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #90
 
heysel napisał(a):Nigdzie nie zauważyłem, żeby nauka miała takie zdanie ...
przecież są idologie, które pragną udowodnić , że np. Boga nie ma.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
26-11-2007 20:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów