Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #1
Katechizm
Tak się zastanawiam. Ilu dorosłych katolików ma w domu Katechizm i z niego korzysta. A może nasz kontakt z katechizmem zakończył się gdzieś tam w okolicach matury?
Dla mnie KKK jest księga, która "wiernie i w sposób uporządkowany przedstawia nauczanie Pisma świętego, żywej Tradycji w Kościele i autentycznego Urzędu Nauczycielskiego, a także duchowe dziedzictwo Ojców, Doktorów i świętych Kościoła."(JPII - Fidei Depositum)

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
19-07-2007 06:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gradzia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 583
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #2
 
ja mam ale tylko dlatego że moja mama uczy religii. Nigdy nie czytalam Katechizmu, bo i do tej pory nie czulam takowej potrzeby ale kto wie czy kiedys nie zajrzę.

[Obrazek: 86fd3ae5f8.png]

[Obrazek: 5d9508f04a.png]

Tam gdzie niezgoda na siebie, Ty Boże wkraczasz ze swoim uzdrowieniem
19-07-2007 10:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #3
 
Niestety nie mam KKK i bardzo nad tym ubolewam, bo nie raz by się przydał, ale ceny w sklepach mnie skutecznie odstraszają :krzywy: Niemniej jak potrzebuję, korzystam z internetowego wydania KKK (aczkolwiek nie ma jak prawdziwa książka "do ręki"). Uważam, że Katechizm powinien być u katolika w domu obowiązkową lekturą, tak samo jak posiadanie Pisma Świętego.
Może kiedyś na allegro uda mi się kupić po niższej cenie... :roll:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
19-07-2007 10:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #4
 
Katechizm online ... to dla tych, którzy kupić nie mogą, a mają internet. Uśmiech

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
19-07-2007 10:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #5
 
Mam, dostałam omyłkowo w prezencie, korzystam i czytam Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
22-07-2007 17:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rysiob Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 23
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #6
 
Nie korzystam z KKK, bo jakoś nie mam jeszcze problemów etycznych, które wymagałyby wytłumaczenia Język

"Po prostu tak, przez ?ycie i?? snem..."
24-07-2007 17:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
Rysiob napisał(a):Nie korzystam z KKK, bo jakoś nie mam jeszcze problemów etycznych, które wymagałyby wytłumaczenia
Błąd. KKK to nie tylko rozwiązywanie problemów moralnych ale tez wykładnia całej doktryny Kościoła.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
24-07-2007 17:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #8
 
Właśnie - jakże często ci, którzy "absolutnie nie są antysemitami", na różne zawiłe sposoby usiłują tłumaczyć, że "Jezus nie był Żydem" (pewien ksiądz napisał rozprawę o pochodzeniu Jezusa z narodu semickiego, którego przodkami są celtowie)....i tu widać podstawową nieznajomość KKK.
- "Wierzymy i wyznajemy, że Jezus z Nazaretu, urodzony jako Żyd, z córki Izraela w Betlejem....."
24-07-2007 18:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
Dla wielu dziś, Kościół jest bliżej nieokreślonym bytem wirtualnym, którego serwer znajduje się w Watykanie...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
24-07-2007 18:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rysiob Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 23
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #10
 
Ks.Marek napisał(a):Dla wielu dziś, Kościół jest bliżej nieokreślonym bytem wirtualnym, którego serwer znajduje się w Watykanie...

Bo wiedza o ich religii ogranicza się do tego, co wysłuchają (jeżeli w ogóle słuchają) kazań księdza w swojej parafii, który usilnie się chce realizować i momentami wychodzi poza nauczanie Kościoła. Ja nie korzystam z KKK bo nie czuje takiej potrzeby, więc nie uważam tego za błąd. Jak czegoś nie jestem pewny i tyczy się to mojej wiary, wtedy owszem zaglądam do tej książki. Ale nie korzystam z KKK na zasadzie "a nudzę się, poczytam se".

"Po prostu tak, przez ?ycie i?? snem..."
24-07-2007 20:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #11
 
Rysiob napisał(a):(...)który usilnie się chce realizować i momentami wychodzi poza nauczanie Kościoła.
jakoś nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym "wychodzeniem poza nauczanie Kościoła"
Rysiob napisał(a):Jak czegoś nie jestem pewny i tyczy się to mojej wiary, wtedy owszem zaglądam do tej książki. Ale nie korzystam z KKK na zasadzie "a nudzę się, poczytam se".
Cóż, można i tak. Jednak zachęcam do "wyrywkowej" lektury KKK, nawet, jeśli ma to służyc za zabicie nudy.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
24-07-2007 20:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #12
 
Niestety, nie mam w domu Katechizmu, ale ma koleżanka, u której mieszkam i czasem korzystałam z niego, kiedy szukałam odpowiedzi na różne pytania. Dawniej nie zdawałam sobie sprawy z tego, jaka to jest skarbnica wiedzy, a naprawdę można w nim przeczytać wiele ciekawych rzeczy.
24-07-2007 20:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #13
 
aga napisał(a):a naprawdę można w nim przeczytać wiele ciekawych rzeczy.
Stąd też warto korzystać z wersji elektronicznej

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
24-07-2007 21:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rysiob Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 23
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #14
 
Ks.Marek napisał(a):jakoś nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym "wychodzeniem poza nauczanie Kościoła"

To proste - czasami księża mówią w jakieś sprawie, np. aborcji swoje zdanie, a nie stanowisko Kościoła. Ale podkreślam jedno - oni nie mówią, że "ich zdaniem".

"Po prostu tak, przez ?ycie i?? snem..."
24-07-2007 21:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #15
 
Rysiob napisał(a):To proste - czasami księża mówią w jakieś sprawie, np. aborcji swoje zdanie, a nie stanowisko Kościoła
A znasz nauczanie kościoła odnośnie aborcji w całej rozciągłości, że wysuwasz takie twierdzenie?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
24-07-2007 22:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów