Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
Teofil Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 114
Dołączył: Dec 2006
Reputacja: 0
Post: #16
 
Cytat:pewien ksiądz napisał rozprawę o pochodzeniu Jezusa z narodu semickiego, którego przodkami są celtowie
Jest to chyba niesamowita rozprawa, bo Celtowie to z pewnością indoeuropejczycy i na pewno nie semici :| Jeśli dobrze rozumiem chodzi o Galatów, Celtów, którzy osiedlili się w Azji Mniejszej?
24-07-2007 23:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rysiob Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 23
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #17
 
Cytat:A znasz nauczanie kościoła odnośnie aborcji w całej rozciągłości, że wysuwasz takie twierdzenie?

Ja być może nie znam w całości, ale tydzień po takim kazaniu do tego księdza podszedł absolwent KULu, który akurat przebywał u rodziny, i wytknął księdzu, co źle gadał. Potwierdził to bynajmniej stosownymi cytatami.

"Po prostu tak, przez ?ycie i?? snem..."
25-07-2007 09:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #18
 
Rysiob napisał(a):Ja być może nie znam w całości, ale tydzień po takim kazaniu do tego księdza podszedł absolwent KULu, który akurat przebywał u rodziny, i wytknął księdzu, co źle gadał. Potwierdził to bynajmniej stosownymi cytatami.
Jeśli nie znasz nauki na dany temat, to jak możesz ocenić, iż ktos mial racje?
Ukończona uczelnia to nie to samo, co wiedza, posiadana przez człowieka.

[ Dodano: Sro 25 Lip, 2007 15:07 ]
Aha, i jeszcze jedno: byłeś przy rozmowie?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
25-07-2007 15:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mnich Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 36
Dołączył: Sep 2007
Reputacja: 0
Post: #19
 
"KKK jest duchową strawą".
Można sparafrazować św.Hieronima:"Kto nie zna KKK, ten nie zna Chrystusa." :oops:

Niech Was Bóg błogosławi.Amen.
15-12-2007 17:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #20
 
Ks.Marek napisał(a):
Rysiob napisał(a):To proste - czasami księża mówią w jakieś sprawie, np. aborcji swoje zdanie, a nie stanowisko Kościoła
A znasz nauczanie kościoła odnośnie aborcji w całej rozciągłości, że wysuwasz takie twierdzenie?
Trochę chyba Rysia rozumiem. Rzeczywiście dość często można usłyszeć na kazaniu własne zdanie księdza na jakikolwiek temat jako wykładnię wiary (zresztą zdania wygłaszane podczas Eucharystii za ambonką w zasadzie powinny być tą wykładnią...). Pół biedy jak jest to jakaś nadinterpretacja na temat w jakim się Kościół nie wypowiedział, ale czasem zdarzają się niezłe "kwiatki".
Ksiądz też człowiek, pewnie to nieuniknione, ale częstotliwość tego zjawiska (a także rzadkość rzetelnego tłumaczenia i głoszenia wiary w miejsce moralizowania) jest trochę niepokojąca.

CO do KKK - internetowe wydanie jest dobre do wyszukiwania.
Jego minus to brak BARDZO cennych i ciekawych odnośników do materiałów źródłowych jakie są w wersji papierowej.

pozdrawiam
Marek
16-12-2007 00:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #21
 
Jest dobra wykładnia ks. Kaszowskiego - nie tylko odnośnie KKK, wystarczy wpisać w google "ks. Kaszowski" Uśmiech
16-12-2007 14:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
renia Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 18
Dołączył: Jan 2008
Reputacja: 0
Post: #22
 
Ja także posiadam KKK i kupiłam go sama bo jestem wilką miłośniczką książek o tematyce religijnej, mogłabym czytać takie ksiązki godzinami (gdyby mi tylko na to czas pozwolił) :wink:
12-01-2008 16:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #23
 
Również posiadam KKK , prawo kanoniczne tyż Duży uśmiech Jak mi jest coś potrzebne, to sięgam sobie. Uśmiech Warto zdobywać wiedzę, odnosnie nauki KK.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
13-01-2008 01:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #24
 
Stara lokacja KKK w sieci padła.
Tu: http://www.intratext.com/IXT/POL0073/ jest nowa, chyba bardziej praktyczna.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
06-04-2008 09:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #25
 
http://www.katechizm.opoka.org.pl/ tutaj też jest, ze spisem treści po lewej, bardzo intuicyjna obsługa Oczko

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
06-04-2008 16:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sofoniasz Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 27
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #26
 
Rysiob napisał(a):Nie korzystam z KKK, bo jakoś nie mam jeszcze problemów etycznych, które wymagałyby wytłumaczenia Język
Uśmiech .......a z Bibli korzystasz ? ja czasem sie nie moge oderwać najchętniej korzystam z Bibli Tysiaclecia II wydanie ..i z NW ...czytając tu rózne wypowiedzi na temat KKK dochodzę do wniosku że przyjdzie taki moment ze "katechizm" stanie sie jak biblia, a biblia poprzez kolejne wydania przestanie sie róznić od "katechizmu" jak sądzisz czy to mozliwe ?

Przysłów 2:20 Dlatego będziesz iść drogą prawych,
trzymać się ścieżek uczciwych;
21 gdyż ludzie prawi ziemię posiądą,
uczciwi rozmnożą się na niej;
04-12-2008 14:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sacred Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 14
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #27
Katechizm Katolicki
Witam.Mam pytanie. Kiedyś miałem w ręku Katechizm. I w związku z tym mam takie pytanie. Dlaczego w Katolickim Katechizmie, co rzuciło mi się w oczy, brakuje bodajże drugiego przykazania?Co więcej na forum zauważyłem różnego rodzaju oskarżenia wobec różnego rodzaju innowierców, co do interpretacji Słowa Bożego. Tymczasem w Katechizmie kategorycznie oznajmiono, że "wszystko to, co dotyczy sposobu interpretowania Pisma świętego, podlega ostatecznie sądowi Kościoła". Jakim prawem Kościół chciałby stać się sędzią we własnej sprawie?

"I bedzie g?oszona ta dobra nowina o Krolestwie Bo?ym, na ?wiadectwo wszystkim narodom, a wtedy nadejdzie koniec".(Mat.24:14)
13-04-2009 16:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #28
 
Nie rzuciło Ci się w oczy, tylko starsi bracia zwrócili Ci uwagę Oczko
W Katechizmie znajdziesz formułę katechetyczną, w której przykazanie z Wj 20,3-5 jest zawarte w I przykazaniu, jak również pełen tekst (strony 418-482 w Katechizmie, gdyby jeszcze kiedyś wpadł Ci w ręce).

Kościół nie staje się sędzią we własnej sprawie, ale dzięki pomocy Ducha Świętego jest w stanie poprawnie zinterpretować dane mu [Kościołowi] Słowo Boże. To chyba nic dziwnego, zważywszy na Słowo Pana: "Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą. I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie."

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
13-04-2009 16:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sacred Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 14
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #29
 
Kod:
Nie rzuciło Ci się w oczy, tylko starsi bracia zwrócili Ci uwagę

Akurat w tym przypadku gwarantuję Ci że jesteś w błędzie, chyba że chcialabyś porozmawiać o dogmacie nieomylności...


Kod:
Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą.

I co? O kim mówi kontekst? Kto był skałą? Piotr czy Jezus? W co wierzył w tej kwestii święty Augustyn uznawany przez KK za świętego?

"I bedzie g?oszona ta dobra nowina o Krolestwie Bo?ym, na ?wiadectwo wszystkim narodom, a wtedy nadejdzie koniec".(Mat.24:14)
13-04-2009 17:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #30
 
Najwidoczniej prawdziwa jedność w waszych zborach panuje, bo każdemu świadkowi, z którym miałam okazję rozmawiać o dekalogu, rzuciło się w oczy akurat to samo :lol2:
Gratuluję owej jedności =D>

Cytat:Piotr czy Jezus?
"Ty jesteś Piotr [czyli Skała]" - Petrus. Gra słów.
Czyli kto, jak myślisz Sacred? Uśmiech Oczywiście, że Opoką Kościoła i Skałą, Kamieniem Węgielnym jest sam Chrystus. Jednak On sam do Piotra mówi - ty jesteś Opoką. Jesteś pierwszym w Kościele, sługą sług, odźwiernym z kluczami.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
13-04-2009 18:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów