Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Niewierzący na forach wyznaniowych
Autor Wiadomość
sasankja Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 116
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #1
Niewierzący na forach wyznaniowych
zadziwia mnie i zdumiewa jak wiele osób niewierzących loguje się i czynnie uczestniczy w życiu for dla osób wierzących, nie tylko katolickich...
tak się czasami zastanawiam czy to jakiś rodzaj sportu? prowokacji? samorealizacji? przekazanie pewnego problemu nie do końca uświadomionego? poszukiwania?

by?am ale si? zmy?am
21-07-2007 21:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
sasankja napisał(a):tak się czasami zastanawiam czy to jakiś rodzaj sportu? prowokacji? samorealizacji?
Wszystko to, i znacznie więcej :roll2:
Ciekawe, jak ma się to w druga stronę.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
22-07-2007 02:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Merenwen Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 14
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #3
 
Prowokacja, sposób na zabicie czasu, na nabijanie się z chrześcijan? :roll:
29-07-2007 13:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Terebint Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 360
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #4
Re: Niewierzący na forach wyznaniowych
sasankja napisał(a):[...]przekazanie pewnego problemu nie do końca uświadomionego? poszukiwania?
Ja uważam, że niewierzący na forach chrześcijańskich to osoby zagubione, cierpiące, które w akcie desperacji ratowania się przed bólem, próbują uwierzyć w To, w co kiedyś wierzyły, ale zatraciły Tego pierwotny smak.

[center] [Obrazek: wilkpp9.png] [/center]
29-07-2007 15:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
Merenwen napisał(a):Prowokacja, sposób na zabicie czasu, na nabijanie się z chrześcijan?
A może sumienie dopomina się o swoje?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
29-07-2007 19:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #6
 
Może szukają Boga... "Niespokojna jest dusza ludzka dopóki nie spocznie w Bogu"

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
29-07-2007 19:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #7
 
Merenwen napisał(a):Prowokacja, sposób na zabicie czasu, na nabijanie się z chrześcijan? :roll:
No jasne, nic innego nie robię tylko się z Was nabijam Uśmiech

[ Dodano: Pon 30 Lip, 2007 09:37 ]
Terebint napisał(a):Ja uważam, że niewierzący na forach chrześcijańskich to osoby zagubione, cierpiące, które w akcie desperacji ratowania się przed bólem, próbują uwierzyć w To, w co kiedyś wierzyły, ale zatraciły Tego pierwotny smak.
Taaaa... w akcie dersperacji udzialm się na "Sulechowie", nic mi już więcej nie zostało.... :/

[ Dodano: Pon 30 Lip, 2007 09:41 ]
A tak na poważnie:
Przyznaję, wszedłem na to forum aby się "ponabijać" ale mieliście udział w "nawróceniu" mnie ze złej drogi. Zobaczyłem, że chrześcijanie niekoniecznie są zamordystyczni, nienawistni, nietolerancyjni, wredni i głupi... Fakt, może część z nich taka jest ale, gadając tu z Wami widzę, że jednak w wielu kwestiach się myliłem. Że można być katolikiem i być jedncześnie otwarty na taką chociażby "inność" jak ateizm.
30-07-2007 09:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #8
 
Helmutt napisał(a):Taaaa... w akcie dersperacji udzialm się na "Sulechowie", nic mi już więcej nie zostało....
Helmutt, nie lituj się nad sobą. Nie jesteś pępkiem świata, a ateizm jest raczej szerokim zjawiskiem, którego nie powinieneś zawężać tylko do swej postaci.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
30-07-2007 10:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #9
 
Ks.Marek napisał(a):
Helmutt napisał(a):Taaaa... w akcie dersperacji udzialm się na "Sulechowie", nic mi już więcej nie zostało....
Helmutt, nie lituj się nad sobą. Nie jesteś pępkiem świata, a ateizm jest raczej szerokim zjawiskiem, którego nie powinieneś zawężać tylko do swej postaci.
To miał być sarkazm :|
30-07-2007 14:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #10
 
Helmutt napisał(a):
Ks.Marek napisał(a):
Helmutt napisał(a):Taaaa... w akcie dersperacji udzialm się na "Sulechowie", nic mi już więcej nie zostało....
Helmutt, nie lituj się nad sobą. Nie jesteś pępkiem świata, a ateizm jest raczej szerokim zjawiskiem, którego nie powinieneś zawężać tylko do swej postaci.
To miał być sarkazm :|
I znów musisz zgarnąć "po grzbiecie".
Krytykujesz "katoli", "PiSiaków", RM i nie wiadomo co jeszcze, nie przebierając w słownictwie bardzo często. Jeżeli dostrzegasz coś, co winno byc piętnowane, to rób to tak, by nikt nie przymierzył do ciebie takiej samej miary.
Raz jeszcze jeden powtórzę: wszystko, również i krytykować, to trza umić 8)
Ty doskonale, zdaje się, o tym wiesz. Zatem pokaż, iż jesteś ateusz ze znaczkiem jakości Q, albo z ISO 9001.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
30-07-2007 15:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Merenwen Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 14
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #11
 
Cytat:A może sumienie dopomina się o swoje?
może, a jeśli już to raczej jest to chęć przekonania się "jacy ci katolicy tak naprawdę są?", "dlaczego uważają, że Bóg istnieje i jest sprawiedliwy?" itd. W końcu co innego dyskutować na forum z kimś z drugiego końca Polski niż gadać w cztery oczy.
30-07-2007 20:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #12
 
Merenwen napisał(a):W końcu co innego dyskutować na forum z kimś z drugiego końca Polski niż gadać w cztery oczy.
Bo można różnych "mądrych" argumentów zaczerpnąć z "mądrej" literatury?
Merenwen napisał(a):a jeśli już to raczej jest to chęć przekonania się "jacy ci katolicy tak naprawdę są?
W wirtualnym świecie klikam, więc jestem. Czyż nie? :wink:

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
30-07-2007 23:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gradzia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 583
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #13
 
ja znowuż myślę że gdyby na tym forum wypowiadali by sie sami wierzący katolicy to byłoby nudno i wiele wątków nie rozciągnęło by sie na tyle stron. Poza tym przez dyskusję z niewierzącymi, przez szukanie argumentów na ich zarzuty, pytania kształtujemy w sobie postawy, w obliczu sytuacji które wychodzą podczas rozmowy, a którymi tak normalnie może byśmy sie nie zajmowali. No i inny punkt widzenia...

[Obrazek: 86fd3ae5f8.png]

[Obrazek: 5d9508f04a.png]

Tam gdzie niezgoda na siebie, Ty Boże wkraczasz ze swoim uzdrowieniem
31-07-2007 00:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #14
 
Ks.Marek napisał(a):
Helmutt napisał(a):
Ks.Marek napisał(a):
Helmutt napisał(a):Taaaa... w akcie dersperacji udzialm się na "Sulechowie", nic mi już więcej nie zostało....
Helmutt, nie lituj się nad sobą. Nie jesteś pępkiem świata, a ateizm jest raczej szerokim zjawiskiem, którego nie powinieneś zawężać tylko do swej postaci.
To miał być sarkazm :|
I znów musisz zgarnąć "po grzbiecie".
Krytykujesz "katoli", "PiSiaków", RM i nie wiadomo co jeszcze, nie przebierając w słownictwie bardzo często. Jeżeli dostrzegasz coś, co winno byc piętnowane, to rób to tak, by nikt nie przymierzył do ciebie takiej samej miary.
Marek, do licha ciężkiego!
- "Katoli" nigdy nie krytykowałem za bycie "katolem" lecz jeśli już to poszczególne przypadki i głownie za postępowanie, zresztą nie lubię tego słowa. Takoz samo bym skrytykował ateistę, buddystę, mormona czy kogo tam jeszcze - jeśliby na krytykę zasłużył.
- Jeśli dobrze czytasz moje posty (a widzę, że nie) nie krytykowałem nigdy samego RM - Rydzyka owszem, często i gęsto, ale samo Radio uważam za potrzebne.
- co do "PiSiaków" - no jakże tu ich nie krytykować? Przeca oni sie obecnie tylko do tego nadają... Rozpieprzyli Polskę, rozwalili to czego komuniści z SLD nie zdążyli - to co mam ich za to chwalić? A co do słownictwa - to prostaki a do prostaków pasują tylko prostackie słowa.
31-07-2007 06:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #15
 
Helmutt napisał(a):A co do słownictwa - to prostaki a do prostaków pasują tylko prostackie słowa.
Zawsze najłatwiej jest znaleźć sobie usprawiedliwienie.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
31-07-2007 08:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów