Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Niewierzący na forach wyznaniowych
Autor Wiadomość
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #31
 
Pociągnę tę rozmowę, jak te posty zostaną przeniesione do odpowiedniego działu.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
02-08-2007 13:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #32
 
Childe Harold napisał(a):Nieania, sugerujesz, że zamordowanie 24.000 osób za to, że nie wierzyli to sprawiedliwa kara? A co z piątym przykazaniem? Rozumiem, że Jahwe nakazując "nie zabijaj" miał na myśli coś innego?
Toż to proste jak słońce:
V przykazanie zakazuje zabijania tego, co żywe, a nie, co żyjące. Zakaz dotyczy pozbawiania życia tych, co mają w sobie Boże życie. Jeśli kto go nie ma, ten po prostu wegetuje. Zatem zabicie go w niczym nie narusza V przykazania, które brzmi w oryginale: nie morduj.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
02-08-2007 14:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #33
 
Ks.Marek napisał(a):
Childe Harold napisał(a):Nieania, sugerujesz, że zamordowanie 24.000 osób za to, że nie wierzyli to sprawiedliwa kara? A co z piątym przykazaniem? Rozumiem, że Jahwe nakazując "nie zabijaj" miał na myśli coś innego?
Toż to proste jak słońce:
V przykazanie zakazuje zabijania tego, co żywe, a nie, co żyjące. Zakaz dotyczy pozbawiania życia tych, co mają w sobie Boże życie. Jeśli kto go nie ma, ten po prostu wegetuje. Zatem zabicie go w niczym nie narusza V przykazania, które brzmi w oryginale: nie morduj.
O ja pierdykam, powaliła mnie ta interpretacja... Chyba się zacznę Ciebie bać, Marek.
02-08-2007 14:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Childe Harold Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 32
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #34
 
EDIT z poprzedniego mojego posta: Zeus ;-)

do ks. Marka:

No i wszystko jasne. Jeśli takie jest stanowisko Kościoła, to nie mam już w temacie żadnych pytań. Są zatem wobec Jahwe równi i równiejsi. Świat dzieli się więc na "swoich" i "obcych". Tak jak w umyśle panów w kokpicie samolotu z 11 września.
02-08-2007 14:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
narbukil Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 503
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #35
 
Childe Harold napisał(a):Nieania, sugerujesz, że zamordowanie 24.000 osób za to, że nie wierzyli to sprawiedliwa kara? A co z piątym przykazaniem? Rozumiem, że Jahwe nakazując "nie zabijaj" miał na myśli coś innego?
Najwyraźniej chodzi o "nie zabijaj wierzących".
Childe Harold napisał(a):Zazdrość jest bardzo małostkową cechą.
I bardzo prymitywną.

[ Dodano: Czw 02 Sie, 2007 14:39 ]
Ks.Marek napisał(a):V przykazanie zakazuje zabijania tego, co żywe, a nie, co żyjące. Zakaz dotyczy pozbawiania życia tych, co mają w sobie Boże życie. Jeśli kto go nie ma, ten po prostu wegetuje. Zatem zabicie go w niczym nie narusza V przykazania, które brzmi w oryginale: nie morduj.
No tak... wstydź się!

[ Dodano: Czw 02 Sie, 2007 14:43 ]
Być może ci księża Świętego Kościoła Katolickiego też gwałcili dzieci w Stanach, bo im bóg tak kazał.

Ogniu, krocz ze mn?!!!
02-08-2007 14:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #36
 
Dziwne słowa kapłana - podział na "żywe" i "żyjące".... kto nie ma Boga w sobie ten wegetuje i zabicie go nie jest grzechem???
"Stworzył go na obraz i podobieństwo swoje" - Adam i Ewa zgrzerszyli, stracili Boże zycie w sobie, stali się zatem tylką "zyjącymi" - zgodnie z regułą księdza nie byli warci, aby żyć.
Zabicie poganina, ateisty, nie narusza V przykazania????
02-08-2007 15:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Childe Harold Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 32
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #37
 
Cytat:Zabicie poganina, ateisty, nie narusza V przykazania????

Dla ks. Marka najwyraźniej nie.

Wydaje mi się, że to rozumowanie podobne do...

Cytat:- Babciu, ja będę za Heroda.
- Za młody jesteś na Heroda!
- To Herod nigdy nie był młody?
- Nie.

Kto zna, ten wie, dlaczego podobne.

Jedna rzecz mnie teraz zastanawia. Czy zdanie:

Cytat:V przykazanie zakazuje zabijania tego, co żywe, a nie, co żyjące. Zakaz dotyczy pozbawiania życia tych, co mają w sobie Boże życie. Jeśli kto go nie ma, ten po prostu wegetuje. Zatem zabicie go w niczym nie narusza V przykazania, które brzmi w oryginale: nie morduj.

jest stanowiskiem ks. Marka czy stanowiskiem Kościoła? W pierwszym wypadku byłaby to jakaś herezja, w drugim zaś... zgroza.
02-08-2007 16:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #38
 
Helmutt napisał(a):O ja pierdykam, powaliła mnie ta interpretacja... Chyba się zacznę Ciebie bać, Marek.
Zaprawdę powiadam ci, bój się :twisted: Miej świadomość, że jako ateista i brat kapłana nie ujdzie ci tak gładko "klepanie" księdza ro ramieniu.
Childe Harold napisał(a):Świat dzieli się więc na "swoich" i "obcych". Tak jak w umyśle panów w kokpicie samolotu z 11 września.
To nie ulega najmniejszej wątpliwości. Są na tym świecie synowie światłości i synowie nocy. Panowie którzy pozbawili Wuja Sama symbolu pychy i próżności przynajmniej pokazali dobitnie, że Allach w ich życiu zajmuje pierwsze miejsce pośród wszystkiego. Jestem ciekaw, czy pośród nas, katolików, znalazłby się choć jeden, który w taki zasadniczy sposób dałby wyraz swej wierności Bogu?
narbukil napisał(a):No tak... wstydź się!
Nie przypominam sobie, byśmy przechodzili na taki tor poufałości, byś mnie strofował. A jeśli już chcesz to czynić, to proszę, podeprzyj się merytorycznymi argumentami i spróbuj przynajmniej w części wczytać się w tekst, rozumiejąc go.
narbukil napisał(a):Być może ci księża Świętego Kościoła Katolickiego też gwałcili dzieci w Stanach, bo im bóg tak kazał.
Być może to były kiedyś takie perfumy, bodaj o zapachu konwalii. Jeśli zaś prawdą jest, że ksiądz, czy ktokolwiek inny w ten sposób, z zimna krwią, świadomie i z rozmysłem skrzywdziłby dziecko, to kara powinna być adekwatna do czynu. Tym czynem jest morderstwo dokonane na życiu Bożym owego dziecięcia.
alus napisał(a):Dziwne słowa kapłana - podział na "żywe" i "żyjące".... kto nie ma Boga w sobie ten wegetuje i zabicie go nie jest grzechem???
tak jesteś światła Alus, a tego nie wiesz? Weź sobie do ręki słownik grecko polski i sprawdź dwa hasła: Bion oraz dzon
BTW: krzta kompromitacji się wdarła w twego posta: poganin jest człowiekiem wierzącym, w przeciwieństwie do ateisty...

[ Dodano: Czw 02 Sie, 2007 16:29 ]
Cytat:jest stanowiskiem ks. Marka czy stanowiskiem Kościoła? W pierwszym wypadku byłaby to jakaś herezja, w drugim zaś... zgroza.
Szukajcie a znajdziecie :twisted:

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
02-08-2007 16:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
narbukil Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 503
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #39
 
Ks.Marek napisał(a):Panowie którzy pozbawili Wuja Sama symbolu pychy i próżności przynajmniej pokazali dobitnie, że Allach w ich życiu zajmuje pierwsze miejsce pośród wszystkiego.
Przy okazji zabijając kilka tysięcy niewinnych ludzi.
Jesteś pieprzonym faszystą, fanatykiem, na którego można jedynie napluć. Nie powinieneś wogóle nazywać siebie kapłanem nazolu.
Ks.Marek napisał(a):Jestem ciekaw, czy pośród nas, katolików, znalazłby się choć jeden, który w taki zasadniczy sposób dałby wyraz swej wierności Bogu?
Pewnie tylko taki fanatyk jak ty.
Ks.Marek napisał(a):Nie przypominam sobie, byśmy przechodzili na taki tor poufałości, byś mnie strofował
Nie lubię ludzi, którzy potrafią cieszyć się ze śmierci innych. Po porstu gardzę tobą i twoim bogiem.

Ogniu, krocz ze mn?!!!
02-08-2007 16:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Childe Harold Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 32
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #40
 
Zgroza.


Cytat:Panowie którzy pozbawili Wuja Sama symbolu pychy i próżności przynajmniej pokazali dobitnie, że Allach w ich życiu zajmuje pierwsze miejsce pośród wszystkiego.

Rozumiem - gdyby samolot prowadzili "dobrzy chrześcijanie" i przywalili nim w budynek kościoła scjentologicznego albo w klinikę aborcyjną, to pan zapewne przyklasnąłby w zachwycie. Tylko szkoda, że Kościół jest przeciwny samobójstwom. Oj, szkoda.

Cytat:Jeśli zaś prawdą jest, że ksiądz, czy ktokolwiek inny w ten sposób, z zimna krwią, świadomie i z rozmysłem skrzywdziłby dziecko, to kara powinna być adekwatna do czynu.

No niech pan patrzy, a Watykan miłościwie nakazał tylko wypłatę milionowych odszkodowań ofiarom. Jak w dowcipie o Stalinie - "a mógł zabić!"


Pytam teraz wprost i proszę o odpowiedź: Czy prezentowane przez pana rewelacje są pańską interpretacją Biblii czy oficjalnym stanowiskiem Kościoła?

[ Dodano: Czw 02 Sie, 2007 17:15 ]
Raz jeszcze do ks. Marka:

Na forum przebywają również osoby nastoletnie. Czy uważa pan za stosowne ich ewangelizację zdaniami o "wujku Samie" i "pozbawianiu go pychy i próżności"?

[ Dodano: Czw 02 Sie, 2007 17:21 ]
Czy podobne zdania wypowiada pan celebrując mszę?
02-08-2007 16:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #41
 
Childe Harold, zadam kilka pytań. Gdzie kupiłeś magisterkę? Ile kosztowała? I czy doktorat też masz zamiar kupić? A tak poza tym, to jeśli już tytułujesz się gdzieś tytułem "magistra filologii" to wykaż się choćby znajomością savior-vivre obowiązującym w naszej kulturze i czytaniem ze zrozumieniem. Tak to nazwijmy. Nie roztrząsajmy. Dobranoc.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
02-08-2007 17:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Childe Harold Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 32
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #42
 
Koleżanko nieaniu, notorycznie offtopujesz dyskusje.

Staram się zrozumieć, że słowa ks. Marka o terroryzmie nie robią na tobie wrażenia, ale nie rozumiem, dlaczego wyrażasz twierdzenia nie popierając ich niczym innym prócz osobistych podjazdów. Nie pouczaj mnie, proszę. I nie sugeruj obrażających mnie rzeczy.

[ Dodano: Czw 02 Sie, 2007 18:01 ]
Koleżanko nieaniu, notorycznie offtopujesz dyskusje.

Staram się zrozumieć, że słowa ks. Marka o terroryzmie nie robią na tobie wrażenia, ale nie rozumiem, dlaczego wyrażasz twierdzenia nie popierając ich niczym innym prócz osobistych podjazdów. Nie pouczaj mnie, proszę. I nie sugeruj obrażających mnie rzeczy. Czyżbyś liczyła teraz na to, że wdam się w dziwną pyskówkę? Że zacznę się śmiać z twojego wieku, nierozpoczętych studiów czy braku matury? Nie tędy droga. Wolałbym konkrety.

Co do legitymizacji tytułem - przypominam, że sama zakwestionowałaś moje kompetencje do rozmowy z ks. Markiem i na twoje życzenie udzieliłem ci odpowiedzi o moim wykształceniu. Dlaczego używasz teraz swojej wiedzy przeciwko mnie?
02-08-2007 17:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Hume'anistka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 26
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #43
 
Cytat:Zabicie poganina, ateisty, nie narusza V przykazania????

Podpisuję się pod powyższym pytaniem i oczekuję KONKRETNEJ odpowiedzi, żadnego tam 'szukajcie a znajdziecie' ani innego ślizgania się po mało istotnych wątkach.
Chyba, że prowadzi pan swoiste badania socjopsychologiczne, rzucając gawiedzi jakąś kontrowersyjną wypowiedź - jednak się wierzyć nie chce, że jakikolwiek badacz jest aż tak płodny - kto potem opracuje wyniki i kiedy?
02-08-2007 18:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ksiaze-z-bajki Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 208
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #44
 
:patrzy:

szatan atakuje [Obrazek: matrixwo6.gif] Nie dajmy mu si? ....Uśmiech
02-08-2007 18:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #45
 
Childe Harold napisał(a):Koleżanko nieaniu, notorycznie offtopujesz dyskusje.
A od kiedy to ja jestem Pana koleżanką?
Ks.Marek napisał(a):Toż to proste jak słońce:
V przykazanie zakazuje zabijania tego, co żywe, a nie, co żyjące. Zakaz dotyczy pozbawiania życia tych, co mają w sobie Boże życie. Jeśli kto go nie ma, ten po prostu wegetuje. Zatem zabicie go w niczym nie narusza V przykazania, które brzmi w oryginale: nie morduj.
Przecież to ironia, kpina z Pana.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
02-08-2007 18:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów