Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Niewierzący na forach wyznaniowych
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #46
 
Cytat:esteś pieprzonym faszystą, fanatykiem, na którego można jedynie napluć. Nie powinieneś wogóle nazywać siebie kapłanem nazolu.
Ten Pan już dość się ujawnił ze swoim prymitywizmem myśleniowym, zatem nie zamierzam ciągnąc kwestii przez niego roztrząsanych.
Childe Harold napisał(a):Rozumiem - gdyby samolot prowadzili "dobrzy chrześcijanie" i przywalili nim w budynek kościoła scjentologicznego albo w klinikę aborcyjną, to pan zapewne przyklasnąłby w zachwycie. Tylko szkoda, że Kościół jest przeciwny samobójstwom. Oj, szkoda.
Owszem, gdyby to byli "dobrzy chrześcijanie" to zdecydowanie bym przyklasnął i skomentował to krótkim sloganem: Głupich nie sieją. Gdyby zaś byli to dobrzy chrześcijanie, to po prostu nie zrobili by tego.
Poza tym, na scjentologów i inne tego typu wygłupy oraz na morderców- skrobaczy są inne sposoby :twisted:
Childe Harold napisał(a):jak w dowcipie o Stalinie - "a mógł zabić!"
Dokładnie! Dzięki za przypomnienie tej dykteryjki :mrgreen:
Childe Harold napisał(a):Pytam teraz wprost i proszę o odpowiedź: Czy prezentowane przez pana rewelacje są pańską interpretacją Biblii czy oficjalnym stanowiskiem Kościoła?
W tym momencie dołączę się do pytania nieani Gdzie Pan kupił wykształcenie? Na Hali Mirowskiej?
Childe Harold napisał(a):Na forum przebywają również osoby nastoletnie. Czy uważa pan za stosowne ich ewangelizację zdaniami o "wujku Samie" i "pozbawianiu go pychy i próżności"?
A czemu ich mam okłamywać? Przecież każdy szanujący się przedszkolak wie, że "Wuj Sam" to podstawowe określenie w odniesieniu do rzeczywistości a la American Dream. Zresztą, VIII przykazanie dekalogu zabrania rozmijania się z prawdą.
Childe Harold napisał(a):Czy podobne zdania wypowiada pan celebrując mszę?
Niech się Pan sam pofatyguje. No, chyba, że reguła Panu zabrania.
Cytat:Koleżanko nieaniu, notorycznie offtopujesz dyskusje.
Ja i inni moderatorzy jesteśmy tu od czynienia takich uwag

Hume'anistka napisał(a):
Cytat:Zabicie poganina, ateisty, nie narusza V przykazania????

Podpisuję się pod powyższym pytaniem i oczekuję KONKRETNEJ odpowiedzi, żadnego tam 'szukajcie a znajdziecie' ani innego ślizgania się po mało istotnych wątkach.
Chyba, że prowadzi pan swoiste badania socjopsychologiczne, rzucając gawiedzi jakąś kontrowersyjną wypowiedź - jednak się wierzyć nie chce, że jakikolwiek badacz jest aż tak płodny - kto potem opracuje wyniki i kiedy?
Empiryk pyta o konkrety na płaszczyźnie ducha? Niebywałe..., co się na tym świecie powyrabiało...
Hume`owska etyka uniedyspozycyjnia nas w osiągnięciu porozumienia. Przynajmniej ze strony zwolennika Hume`a...
Poza tym, nikt nie może mi zabronić posługiwania się Ewangelią w życiu, prawda? Więc czemu mam się wyzbyć Bożej mądrości? Hę? Bo jest niepopularna? Bo antyteistyczne kruki i wrony muszą mieć żer?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
02-08-2007 19:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Hume'anistka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 26
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #47
 
Nie zdziwił mnie post nie odpowiadający na zadane przez "alus", a podtrzymane przeze mnie pytanie. W końcu to stosowana nagminnie przez pana praktyka - omijać niewygodne.
W którym momencie odnieść 'płaszczyznę ducha' do pytania:
alus
Cytat:Zabicie poganina, ateisty, nie narusza V przykazania????
które to wywołane zostało stwierdzeniem:
ks. Marek
Cytat:V przykazanie zakazuje zabijania tego, co żywe, a nie, co żyjące. Zakaz dotyczy pozbawiania życia tych, co mają w sobie Boże życie. Jeśli kto go nie ma, ten po prostu wegetuje. Zatem zabicie go w niczym nie narusza V przykazania, które brzmi w oryginale: nie morduj.

W świetle powyższego: nie narusza.

Proszę sobie darować przytyk do pseudonimu - może to tylko delikatna prowokacja, a ze mnie taki zwolennik Davida Hume'a, jak z pana "ksiądz Marek"?
02-08-2007 19:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #48
 
Hume'anistka napisał(a):W świetle powyższego: nie narusza.
O, jakiez miłe zaskoczenie! Jednak się rozumiemy :mrgreen:
Hume'anistka napisał(a):Proszę sobie darować przytyk do pseudonimu - może to tylko delikatna prowokacja, a ze mnie taki zwolennik Davida Hume'a, jak z pana "ksiądz Marek"?
Sposób sformułowania tego zdania sugeruje, iż Hume'anistka, nie istnieje. Wnoszę to stąd, iż nie mam najmniejszej wątpliwości, iż jestem kapłanem Kościoła Katolickiego.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
02-08-2007 20:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Childe Harold Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 32
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #49
 
nieania:

Cytat:Przecież to ironia, kpina z Pana.

Dziękuję. Teraz przejrzałem na oczy. Zrozumiałem, że w dyskusji z ks. Markiem próżno spodziewać się odpowiedzi merytorycznej. Przecież miast Prawdy lepiej, będąc duchownym, zakpić z pytającego i użyć nieczytelnej ironii. To przecież tak zgodne z duchem chrześcijaństwa. Kpina was wyzwoli! =D>

Rozumiem, że całe zamieszanie polega teraz na tym, że ks. Marek użył ironii, której nie zrozumiał nikt z dyskutantów prócz siedemnastoletniej nieani. Specyficzny zabieg. Cóż, zapomniałem chyba na moment, że "tam, gdzie zaczyna się wiara, kończy się wiedza". I rozum.

Cytat:Ja i inni moderatorzy jesteśmy tu od czynienia takich uwag

Rozumiem. Na tym forum nikt prócz admina i moderatorów nie może zauważać, że mamy do czynienia z offtopem. Zapamiętam.

Cytat: Niech się Pan sam pofatyguje. No, chyba, że reguła Panu zabrania.

Moja "reguła", jak to pan nazywa, nakazuje mi być otwartym. Z przyjemnością posłucham Pańskich kazań. Mówię zupełnie poważnie. Proszę powiedzieć gdzie i kiedy mogę ich wysłuchać.



Cytat:Na forum przebywają również osoby nastoletnie. Czy uważa pan za stosowne ich ewangelizację zdaniami o "wujku Samie" i "pozbawianiu go pychy i próżności"?

Cytat:A czemu ich mam okłamywać? Przecież każdy szanujący się przedszkolak wie, że "Wuj Sam" to podstawowe określenie w odniesieniu do rzeczywistości a la American Dream. Zresztą, VIII przykazanie dekalogu zabrania rozmijania się z prawdą.

Rozumiem, że nadal pan twierdzi, że atak z 11 IX "pozbawił Wujka Sama pychy i próżności". Przypomnę, że przede wszystkim pozbawił życia ponad 2700 osób. Warto się zastanowić, zanim napisze się podobne zdanie. Szczególnie, że deklaruje pan swoją osobą życie w zgodzie z duchem chrześcijaństwa. Z duchem miłości bliźniego. Widzi pan tylko godny poklasku cios wymierzony Ameryce?
02-08-2007 20:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #50
 
Cytat:Proszę sobie darować przytyk do pseudonimu - może to tylko delikatna prowokacja, a ze mnie taki zwolennik Davida Hume'a, jak z pana "ksiądz Marek"?
Nie wiedziałam, że jesteś aż tak zaciętym zwolennikiem Davida Hume'a. Jednak ksiądz Marek miał rację. Uśmiech Nie wiem czemu się w tej chwili burzysz.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
02-08-2007 20:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #51
 
Childe Harold napisał(a):Rozumiem, że całe zamieszanie polega teraz na tym, że ks. Marek użył ironii, której nie zrozumiał nikt z dyskutantów prócz siedemnastoletniej Ani.
Czyż nie jest napisane w Piśmie, że dzieci będa dorosłych wyprzedzać w drodze do Królestwa?
Childe Harold napisał(a):Rozumiem, że nadal pan twierdzi, że atak z 11 IX "pozbawił Wujka Sama pychy i próżności". Przypomnę, że przede wszystkim pozbawił życia ponad 2700 osób
Ludzie umierali, umierają i umierać będą. Trzeba się z tym pogodzić. I mieć świadomość: "jeśli się nie nawrócicie, wszyscy podobna śmiercią umrzecie".
Childe Harold napisał(a):Widzi pan tylko godny poklasku cios wymierzony Ameryce?
Nie daję poklasku lecz sugeruję, by spojrzeć trzeźwo i obiektywnie na American Dream i political correctness
Childe Harold napisał(a):Z duchem miłości bliźniego
, czego Panu ewidentnie brak, sądząc po sposobie formułowania zdań pod moim adresem.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
02-08-2007 20:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Childe Harold Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 32
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #52
 
Cytat:jeśli się nie nawrócicie, wszyscy podobna śmiercią umrzecie

Gdyby ewangelista żył, prawdopodobnie zostałby oskarżony o groźby karalne.


A co z zaproszeniem? Gdzie można pana posłuchać?
02-08-2007 20:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #53
 
Childe Harold napisał(a):A co z zaproszeniem? Gdzie można pana posłuchać?
A skąd mogę mieć pewność, że następnego dnia będę na pierwszych stronach gazet?
Zresztą, w profilu jest napisane...
... a Polska nie jest znowuż tak wielka jak latyfundia Wuja Sama :mrgreen:

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
02-08-2007 20:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Childe Harold Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 32
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #54
 
"Somewhere in Poland" (notabene: ma tam pan literówkę). Rozumiem, że zostałem zaproszony na pana kazanie, ale nie powie mi pan nawet, gdzie mam się udać?

Cytat:A skąd mogę mieć pewność, że następnego dnia będę na pierwszych stronach gazet?

A czy pana zdaniem głosi pan aż tak niezgodne z nauką Kościoła kazania, że znalazłyby się na pierwszych stronach gazet?

Zatem: gdzie mogę odpowiedzieć na pana zaproszenie i do jakiego miasta i jakiego kościoła mam przyjechać?
02-08-2007 20:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Hume'anistka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 26
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #55
 
Cytat:(...) iż nie mam najmniejszej wątpliwości, iż jestem kapłanem Kościoła Katolickiego.

Za to ja mam wątpliwość co do tego - to tak w odniesieniu do mojego zdania o pseudonimach.

Chętnie - nawet z osobnikiem "Childe Harold" - posłucham pańskiego kazania. Przecież prawdziwa cnota krytyki się nie boi Oczko.
02-08-2007 20:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #56
 
Childe Harold napisał(a):
Cytat:jeśli się nie nawrócicie, wszyscy podobna śmiercią umrzecie
1. Gdyby ewangelista żył, prawdopodobnie zostałby oskarżony o groźby karalne.
2.A co z zaproszeniem? Gdzie można pana posłuchać?

Ad 1: To świadczy o poważnych lukach w Pańskim wykształceniu.
Ad 2: Nie dam się sprowokować. To raz.
Dwa: Wystarczy dobrze poczytać pewne działy forum. Nie trzeba się fatygować podróżą...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
02-08-2007 21:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Childe Harold Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 32
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #57
 
"Niech się Pan sam pofatyguje. No, chyba, że reguła Panu zabrania"

"Nie trzeba się fatygować"

Zaprasza mnie pan do wysłuchania jego kazań, a na pytanie "gdzie mam się udać" odpowiada: "nie dam się sprowokować". Nieźle.

Zapraszam pana na kawę.

Tylko niech pan nie pyta gdzie, bo ja się sprowokować nie dam.

[ Komentarz dodany przez: Ks.Marek: Czw 02 Sie, 2007 21:26 ]
1. Proszę pisać "ciaśniej", bez odstępów między liniami tekstu.
2. Dziękuję za zaproszenie. Jednak nie skorzystam, ponieważ kawę piję bądź to sam, bądź to w miłym i życzliwym towarzystwie. Nie lubię niestrawności, tym bardziej, że kawa lubi być kwaśna Smutny
02-08-2007 21:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #58
 
Childe Harold napisał(a):Rozumiem, że całe zamieszanie polega teraz na tym, że ks. Marek użył ironii, której nie zrozumiał nikt z dyskutantów prócz siedemnastoletniej nieani.
Być może liczył na większą bystrość umysłu tak wykształconych ludzi jak Pan.
Przecież to było tak rzucające się w oczy. Jeszcze ta aluzja co do tego, że Pan napisał, że w oryginale było "nie morduj". Ks. Marek poszedł Pańskim tokiem myślenia.

ps. Niech Pan prześledzi dokładnie ten temat... Setki razy dał się Pan ks. Markowi sprowokować. Czytając Pańskie odpowiedzi na to co pisze ks. Marek pękam ze śmiechu. Proponuję Panu dziecięcą zabawę w skojarzenia, bo bystrością umysłu z tego co zauważyłam to Pan nie grzeszy. I naprawdę nam wielkie wątpliwości co do tego iż Pan magisterkę sam napisał. Chociaż. Może filologię polską Pan zna, ale Biblii to ni w ząb. Więc godnym rozmówcą dla nas będziesz Pan po studiach teologicznych. :offtopic: :diabelek:

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
02-08-2007 21:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Childe Harold Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 32
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #59
 
Cytat:Więc godnym rozmówcą dla nas będziesz Pan po studiach teologicznych.

Chylę czoła przed nieogarniętym umysłem nieani.

Drogie dziecko! Ta dyskusja ma konkretny temat. I nie brzmi on "osobiste wybiegi kierowane do złego pana, co na pewno kupił sobie magisterkę i zaraz nabędzie doktorat, i co uporczywie nastaje na cześć i godność księdza Marka oraz całego Kościoła Świętego, i w czym przeszkadzać mają mu obowiązek wszyscy prawi chrześcijanie, uczestnicy forum". Zabierz głos w dyskusji lub zamilcz. Jak na razie nie wniosłaś do rozmowy nic nowego prócz prowokacji kierowanych do mojej osoby, nawet nie do moich poglądów. Czy admin nadal patrzy?
02-08-2007 23:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #60
 
Childe Harold napisał(a):Czy admin nadal patrzy?
Oczywista :!: Na okrągło :patrzy:

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
02-08-2007 23:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów