Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Medjugorie - ostrożność Kościoła
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #31
 
pafni napisał(a):A każda religia może się okazac jeszcze jednym cierniem w koronie Chrystusa.
Za wyjątkiem Katolicyzmu, rzecz jasna.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
03-08-2007 15:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #32
 
pafni napisał(a):ak to już jest, że MOJA WIARA JEST NAJMOJSZA, i zawsze będe szukał potwierdzenia swoich racji i odżucenia racji innowierców..- jakie to płytkie i egoistyczne.
A ja kiedyś myślałam tak. "Moja wiara nic a nic nie jest mojsza. Trzeba znaleźć prawdziwą Mojszą religię... szukałam, szukałam i nie znalazłam, a potem wróciłam do swojej i wtedy moja wiara stała się Najmojsza i nie błądzę już jak owieczka... bo mam pasterza.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
03-08-2007 15:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #33
 
nieania napisał(a):
pafni napisał(a):ak to już jest, że MOJA WIARA JEST NAJMOJSZA, i zawsze będe szukał potwierdzenia swoich racji i odżucenia racji innowierców..- jakie to płytkie i egoistyczne.
A ja kiedyś myślałam tak. "Moja wiara nic a nic nie jest mojsza. Trzeba znaleźć prawdziwą Mojszą religię... szukałam, szukałam i nie znalazłam, a potem wróciłam do swojej i wtedy moja wiara stała się Najmojsza i nie błądzę już jak owieczka... bo mam pasterza.

Taka łatwizna. Kolega mój na ten przykład twierdzi, że każdy wierzy w to co musi, ja bym jeszcze dodał, że w to co mu wygodnie.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
03-08-2007 16:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #34
 
pafni napisał(a):Taka łatwizna.
Że niby ja poszłam na łatwiznę...

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
03-08-2007 17:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #35
 
nieania napisał(a):
pafni napisał(a):Taka łatwizna.
Że niby ja poszłam na łatwiznę...
Troszke...Cóż mogli Ci zaoferowac rodzice i znajomi kiedy dorastałaś?
Raczej Koranu do ręki Ci nie dali, z reguły pierw człowiek czyta co ma pod ręką. Nie sądzę, że to źle, ale tak jest.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
03-08-2007 21:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #36
 
Cytat:Raczej Koranu do ręki Ci nie dali, z reguły pierw człowiek czyta co ma pod ręką. Nie sądzę, że to źle, ale tak jest.
Mimo to znam Koran, Torę itp. itd. Gdybyś poszperał troszkę na tym forum to znalazłbyś posty w których pisałam o tym, że poznawałam inne religie, że z KK był pod moją ostrą krytyką... Moimi rodzicami mogliby być SJ. a ja jestem pewna, że i tak byłabym katoliczką. Wierzę w to, co uznałam za prawdę... bynajmniej dociekliwość moja nie zna granic.. dlatego wdaję się w takie dyskusje...

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
03-08-2007 22:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #37
 
pafni napisał(a):Taka łatwizna. Kolega mój na ten przykład twierdzi, że każdy wierzy w to co musi, ja bym jeszcze dodał, że w to co mu wygodnie.
Serio? To do żołądka też zawsze pchasz to co musisz? Jak cię zmuszą do wcinania żwiru, to będziesz się nim zajadał? Zyczę zatem smacznego twemu koledze.
Takie stanowisko to nic innego, jak rzeczywisty obraz rozkładu polskiej rodziny. Zaczyna się od anihilacji odpowiedzialności. Później wszystko leci na łeb, na szyję.
Zresztą, słowa
pafni napisał(a):Raczej Koranu do ręki Ci nie dali, z reguły pierw człowiek czyta co ma pod ręką.
zdają się to doskonale potwierdzać.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
03-08-2007 22:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #38
 
Ks.Marek napisał(a):
pafni napisał(a):Taka łatwizna. Kolega mój na ten przykład twierdzi, że każdy wierzy w to co musi, ja bym jeszcze dodał, że w to co mu wygodnie.
Serio? To do żołądka też zawsze pchasz to co musisz? Jak cię zmuszą do wcinania żwiru, to będziesz się nim zajadał? Zyczę zatem smacznego twemu koledze.
Takie stanowisko to nic innego, jak rzeczywisty obraz rozkładu polskiej rodziny. Zaczyna się od anihilacji odpowiedzialności. Później wszystko leci na łeb, na szyję.
Zresztą, słowa
pafni napisał(a):Raczej Koranu do ręki Ci nie dali, z reguły pierw człowiek czyta co ma pod ręką.
zdają się to doskonale potwierdzać.

Nie pisałem o sobie , tylko o moich rodakach, o typowych pomysłach na wiare a raczej religie.
A przy okazji , jak powinnna wyglądac polska rodzina, bo nie mam żadnego widocznego autorytetu , prócz fantazji Pana Giertycha.

[ Dodano: Sob 04 Sie, 2007 09:18 ]
nieania napisał(a):Mimo to znam Koran

No to dobrze, że tak chłoniesz otaczający świat, moje słowa nie miały byc atakiem na Ciebie, ale tylko zapytaniem.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
04-08-2007 09:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #39
 
alus napisał(a):Nie padło w moim poście słowo "wszyscy protestanci" - uściślenie: pewne Kościoły protestanckie (nie mam takiego rozeznania, aby wskazywać z nazwy).
Może zamierzona manipulacja, a może niewiedza - trudno zdefinjować.

Niewiedza?. niby jakim cudem, skoro protestanci chwalą się swoją znajomością Biblii?. :shock: :diabelek:

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
07-08-2007 15:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #40
 
Wszystkie religie chrześcijańskie i sekty opierające się na Piśmie Św. chwalą się swoją znajomością PŚ, co nie musi oznaczać, że e tak dobrze znają.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
07-08-2007 16:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #41
 
nieania napisał(a):Wszystkie religie chrześcijańskie i sekty opierające się na Piśmie Św. chwalą się swoją znajomością PŚ, co nie musi oznaczać, że e tak dobrze znają.

Nie zrozumiałaś mijej intencji, ci biskupi Luterańscy co udzielają ślubu homoseksualistom, czy wybierają ich na biskupów - to co może są z sekt?.

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
07-08-2007 16:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #42
 
Wojtek, ja czegoś takiego nie napisałam Czytaj ze zrozumieniem.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
07-08-2007 17:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #43
 
nieania napisał(a):Wojtek, ja czegoś takiego nie napisałam Czytaj ze zrozumieniem.

Myślę, że dobrze zrozumiałem, lecz w/g tego coś napisała (z całym do Ciebie szacunkiem) wynikało by, że Ci Biskupi nie znają się dobrze na Biblii, bo napisałaś.....

Cytat:Wszystkie religie chrześcijańskie i sekty opierające się na Piśmie Św. chwalą się swoją znajomością PŚ, co nie musi oznaczać, że e tak dobrze znają.

:diabelek: :wink: - nie bierz tego tak do siebie... Uśmiech

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
07-08-2007 17:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #44
 
Owszem mogło wynikać, że nie do końca dobrze znają Biblię, ale nie że są sektą...

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
07-08-2007 17:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #45
 
Ówczesny Prefekt, Kard. Ratzinger pisał: <<możecie nadal rozszerzać jej pisma, lecz zawsze z rozeznaniem, które jest konieczne...>> odnosząc się do pism Vassuli Ryden.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
09-08-2007 11:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów