Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Więźniowie, grypsera i inne takie
Autor Wiadomość
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #1
RE: Więźniowie, grypsera i inne takie
Offca napisał(a):... w wiezięniu dopuszczają się takich rzeczy dojrzali, dorośli mężczyźni heteroseksualni. I mimo, że są hetero, masturbacja i stosunki homo są tam na porządku dziennym.
masturbacja w więzieniu jest praktykowana dla rozładowania stresu i napięcia seksualnego. Natomiat stosunki homoseksualne nie mają w tym wypadku nic wspólnego z seksem. Jest to akt wykazanie swojej przewagi i poniżenia drugiego człowieka

[ Komentarz dodany przez: Ks.Marek: Wto 24 Lip, 2007 00:49 ]
Z tego tematu wydzieliłem niniejsze posty. Zapraszam do dyskusji, mając wrażenie, iż Kyllyan ma w tej materii coś do powiedzenia.

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
23-07-2007 18:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
Kyllyan napisał(a):Natomiat stosunki homoseksualne nie mają w tym wypadku nic wspólnego z seksem
To takie trochę niefortunne stwierdzenie.
Można by rownie dobrze powiedzieć o brzdącu ciągnącym mamrota, że nie ma to nic wspólnego z alkoholizmem, czy pijaństwem.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
23-07-2007 18:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #3
 
Fakt. Niefortunne. chodzi mi o to, że zaspokojenie popędu seksualnego w takim przypadku nie jest głównym celem.

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
23-07-2007 19:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
Kyllyan napisał(a):Fakt. Niefortunne. chodzi mi o to, że zaspokojenie popędu seksualnego w takim przypadku nie jest głównym celem.
Mimo owej niefortunności
jeśli ktoś nawet kierowany rządzą poniżenia kogoś podejmuje kroki ku zachowaniom homoseksualnym, to w moim przekonaniu świadczy to o silnej deprawacji jak i równiez o fundamecie, na którym wznosi swój żywot, ów poniżający. Sa to chyba jednak silne skłonności ku homoseksualizmowi.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
23-07-2007 19:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #5
 
Zgadzam się, że zgwałcenie współwięźnia "świadczy o o silnej deprawacji". Natomiast nie zgadzam się z tym, że świadczy to o skłonnosciach homoseksualnych. Taki gwałt dokonuje się na polecenie "z góry". W wieloosobowej celi nie ma samowoli. Rządzi "grypsera", wielokrotni recydywiści, którym nikt sie nie sprzeciwi. A jeśli ktoś spróbuje, no to zostaje "przecwelony", czylii sprowadzony do pozycji pariasa.
ps. oczywiście nie wszędzie takie zjawisko wystepuje.
no, ale to juz off-top w tym temacie Oczko

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
23-07-2007 22:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #6
 
Kyllyan napisał(a):Natomiast nie zgadzam się z tym, że świadczy to o skłonnosciach homoseksualnych.
Ja nie napisałam wcale, że świadczy. Napisałam tylko, że takie coś ma miejsce bardzo czesto w więzieniach.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
23-07-2007 22:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #7
 
Chyba w offtop idziecie ...

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
23-07-2007 22:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #8
 
Kyllyan napisał(a):Zgadzam się, że zgwałcenie współwięźnia "świadczy o o silnej deprawacji". Natomiast nie zgadzam się z tym, że świadczy to o skłonnosciach homoseksualnych. Taki gwałt dokonuje się na polecenie "z góry". W wieloosobowej celi nie ma samowoli. Rządzi "grypsera", wielokrotni recydywiści, którym nikt sie nie sprzeciwi. A jeśli ktoś spróbuje, no to zostaje "przecwelony", czylii sprowadzony do pozycji pariasa.
ps. oczywiście nie wszędzie takie zjawisko wystepuje.
no, ale to juz off-top w tym temacie
Wiem, że :offtopic: ale mam zapytanie: czy miałeś doświadczenie z prac a w zakładzie karnym? Jeśli tak, lub jeśli masz skądinąd wiedzę w tym zakresie, to można wydzielic te kilka postów i pociągnąc nowy watek.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
23-07-2007 23:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #9
 
Kyllyan napisał(a):A jeśli ktoś spróbuje, no to zostaje "przecwelony"
Cweleni są nie tylko Ci, którzy podskoczą grypserom.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
24-07-2007 00:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #10
 
Przez pięć lat pracowałem w dwóch zakładach karnych jako terapeuta, stad moja wiedza. W zwiazku z tą pracą miałem dostęp do opracowań niedostępnych ogółowi, no i bezpośredni dostęp do osadzonych i skazanych. A że nie byłem funkcjonariuszem , czyli "klawiszem", a pracowałem na zlecenie pewnego stowarzyszenia, to byłem traktowany przez więźniów zupełnie inaczej.
Cytat:cweleni są nie tylko Ci, którzy podskoczą grypserom.
Jasne. Również gwałciciele i pedofile. Jeśli trafi do pudła jakiś policjant, a władze wsadzą go do ogólnej celi to też.
W więzieniu (męskim, nigdy sie tam nie spotkałem z kobietami) istnieje kult męskości i homoseksualista to tam najgorszy rodzaj człowieka. Stosunki homoseksualne, poza rytualnym gwałtem zbiorowym nie są tolerowane.

ps. od reguły, jak zawsze, są wyjątki

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
24-07-2007 05:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #11
 
Jest taki fil pt "Symetria". O ile się orientuj e z własnej praktyki, to do sc dobrze oddaje on klimaty więziennej nomenklatury i obuczajowości. Jak trafi do ZK pedofil, to może spotkac się z tym, że mu niespodziewanej zmianie ulegnie długość życiaa.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
24-07-2007 11:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #12
 
W hierarchii więziennej pedofile są najniżej, nie mają właściwie życia w więzieniu, są gnębieni na każdym kroku (cwele, frajerzy), w tym cweleni. Podobnie rzecz ma się z matkobójczyniami w więzieniach dla kobiet. Słyszałam nawet, że tych stojących najniżej w hierarchii trzeba nawet jakoś oddzielać od reszty, bo jak Kyllyan mówiłeś, istnieje zagrożenie ich życia.
Miałam przez ostatni semestr resocjalizację na studiach i muszę przyznać, że były to jedne z ciekawszych zajęć jakie do tej pory miałam. Więzienna podkultura jest bardzo ciekawa, zwłaszcza jeśli chodzi o tatuaże, slang więzienny czy kodeks grypsera. Kyllyan, masz może gdzieś tekst tego kodeksu?

http://www.ogniskowiec.znp.edu.pl/publik...zienne.htm

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
24-07-2007 14:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #13
 
Nie sadza sie pedofilów, gejów, czy policjantów w celach z recydywą, czy grypserą. a takiego kodeksu nie mam. Zresztą. to sie zmienia.

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
24-07-2007 17:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #14
 
Kyllyan napisał(a):Nie sadza sie pedofilów, gejów, czy policjantów w celach z recydywą, czy grypserą. a takiego kodeksu nie mam
Mam wrażenie, iz on funkcjonuje tylko jako tradycja-przekaz ustny. Dodam,ze grypsera to wykwit bodaj dwudziestolecia międzywojennego. Gwara stworzona przez i dla recydywistów.
Kyllyan napisał(a):Zresztą. to sie zmienia.
Fakt, tak jak wszystko niemal w dzisiejszym świecie.

[ Dodano: Nie 30 Gru, 2007 23:31 ]
Artykuł

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
24-07-2007 17:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów