Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mt 12, 46-50
Autor Wiadomość
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #1
Mt 12, 46-50
46 Gdy jeszcze przemawiał do tłumów, oto Jego Matka i bracia21 stanęli na dworze i chcieli z Nim mówić. 47 Ktoś rzekł do Niego: «Oto Twoja Matka i Twoi bracia stoją na dworze i chcą mówić z Tobą». 48 Lecz On odpowiedział temu, który Mu to oznajmił: «Któż jest moją matką i którzy są moimi braćmi?» 49 I wyciągnąwszy rękę ku swoim uczniom, rzekł: «Oto moja matka i moi bracia. 50 Bo kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie, ten Mi jest bratem, siostrą i matką»


Czy to znaczy, że Matka Jezusa i Jego bracia nie pełnili woli Bożej? :-k

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
24-07-2007 20:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
Na gorąco: artykuł z kościół.pl

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
24-07-2007 20:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #3
 
Łukasz 11,27-28 - na słowa "Błogosławione łono" jezus odpowiada podobnie: "Raczej ci sa błogosławieni, którzy słuchają słowa Bożego i strzegą go".
Św. Augustyn tak wyjaśnia:
- "Jak gdyby powiedział, Matka moja, którą zwiecie błogosławioną, nie jest nią dlatego, że Słowo Boże przyjęło w Niej ciało, lecz dlatego, że pozostało ono na zawsze w Jej duszy.
Zasłuży sobie Ona na wsławienie u Boga tym, że sama Go wsławiła pełniąc wolę Ojca, przez swe pokorne posłuszeństwo, bardziej jeszcze niż przez to, że poczęła Syna swego ciała".
24-07-2007 21:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
Można ten fragment w pewnej mierze, Alus, podpiąc pod to, o co pyta Offieczka. Dopełnieniem moga byc słowa: "Moim pokarmem jest pełnić Wolę Tego, który mnie posłał" (J 4,34)
oraz:
"Moim pokarmem jest pełnić Twoją wolę, Boże, * a Twoje Prawo mieszka w moim sercu."Psalm 40

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
25-07-2007 01:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #5
 
Moim zdaniem Tu chodzi o te same osoby przeciez
Offca napisał(a):I wyciągnąwszy rękę ku swoim uczniom, rzekł: «Oto moja matka i moi bracia. 50 Bo kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie, ten Mi jest bratem, siostrą i matką»

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
15-12-2007 16:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mnich Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 36
Dołączył: Sep 2007
Reputacja: 0
Post: #6
 
Chciałbym dodać, że nie tylko w Izraelu i to 2000 lat temu na kuzynów mówiono-brat.
Mój ojciec opowiadał mi, że jak był małym chłopcem to z wieloma kuzynami żył w takiej bliskości jak ze swoim rodzeństwem.Nie do pomyślenia było, aby traktować ich inaczej jak braci.
Ale to były inne czsy. Ludzie żyli ze sobą a nie obok siebie.

Bóg z Wami.
19-12-2007 21:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #7
 
Miriam z Nazaretu najdoskonalej pełniła wolę Jedynego, o czym świadczy Jej "tak" wypowiedziane do Gabriela, natomiast bracia Jeszuy dość długo nie mogli zaakceptować faktu, iż ich brat jest nie tylko rabbim i prorokiem, ale przede wszystkim Mesjaszem.Widać jednak, że po zmartwychwstaniu są razem w wieczerniku i oczekują na zstąpienie Ducha Świętego,a następnie usługują w gminie w Jerozolimie.
29-12-2007 15:30
Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #8
 
Tutaj zapewne może chodzi o to, że pokazując na nich, też pokazał jak należy wypełniac tę wolę Uśmiech

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
29-12-2007 22:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #9
 
przecież jezus traktował wszytkich równo jak braci i siostry nie było 5 czy 10 wody po kisielu nie było czy to kuzyn czy matka czy wujek czy ciotka lub bacia i dziadek

wszyscy równo!!!

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
29-12-2007 22:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #10
 
Tylko , że nie wszyscy jednakowo czajili co chochodzi z tą wolą Boża. Fajnie było jak Jezus uzdrawiał , pięknie mówił...tylko co się dzieje, jak wspomina o wypełnianiu woli Bożej, jak stawia wymagania...
nawet uczniowie stwierdzają , że mowa jest trudna. Ale inni oddchodzą.
Przyjęcia woli Bożej tak jak uczyniła to Maryja nie jest proste. Jednego dnia łatwiej jest powiedziec "Tak" a drugiego chciało by się powiedziec "nie", tylko z tego powodu, ze jest trudniej., że są większe wymagania.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
29-12-2007 22:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #11
 
Rachel napisał(a):Przyjęcia woli Bożej tak jak uczyniła to Maryja nie jest proste. Jednego dnia łatwiej jest powiedziec "Tak" a drugiego chciało by się powiedziec "nie", tylko z tego powodu, ze jest trudniej., że są większe wymagania.

nawet jest tak ze chce sie jednoczęsnie powiedziec TAK i NIE


wtedy jest problem i to niezły

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
29-12-2007 22:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #12
 
tylko co oznaczało dla Żydów, aby pełnić wolę Bożą?
oznaczało przestrzegać Prawo
Jezus natomiast nie mówi:"Pełnijcie wolę Bożą", ale:"Pełnijcie wolę Ojca mojego,który jest w niebie."
w pierwszym przypadku nie można mieć większych zastrzeżeń
a jaka była jest i będzie wola Ojca?
a taka, abyśmy uwierzyli w Jego Syna i czynili to, co On nam przekazał
02-01-2008 18:15
Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #13
 
Pełnić wolę Bożą, to odczytywać życzenia Pana Boga. To znaczy, odczytywać plany Pana Boga, jakie On ma względem nas. Jeden główny jest taki: Człowieku, pozwól, że ja cię zbawię.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
03-01-2008 01:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #14
 
...i ma ks.Marek racje
jednak głownie wola Ojca zawarta jest w Jego przykazaniach, które umieścił w naszych sercach i przykazania, które dał nam przez Kościół
natomist jaka jest Jego woala względem nas , nie zawsze jest łatwa do odczytania, co nie znaczy, że niemożliwa
aby umieć odzczytać wolę Ojca należy "odziać" się w pokorę

pozdrawiam ksiedza

baruch ha-szem
03-01-2008 11:01
Odpowiedz cytując ten post
mnich Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 36
Dołączył: Sep 2007
Reputacja: 0
Post: #15
 
Ks.Marek napisał(a):Pełnić wolę Bożą, to odczytywać życzenia Pana Boga. To znaczy, odczytywać plany Pana Boga, jakie On ma względem nas. Jeden główny jest taki: Człowieku, pozwól, że ja cię zbawię.

A czy można poznać plany Boga?
No chyba , że Ty masz takie chody na górze...no to wtedy...

" Po tym poznajemy, że miłujemy dzieci Boże, gdy miłujemy Boga i wypełniamy Jego przykazania, albowiem miłość względem Boga polega na spełnianiu Jego przykazań, a przykazania Jego nie są ciężkie. " 1Jana 5,3;

pozdro!
03-01-2008 15:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów