Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mt 12, 46-50
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #16
 
mnich napisał(a):
Ks.Marek napisał(a):Pełnić wolę Bożą, to odczytywać życzenia Pana Boga. To znaczy, odczytywać plany Pana Boga, jakie On ma względem nas. Jeden główny jest taki: Człowieku, pozwól, że ja cię zbawię.

A czy można poznać plany Boga?
No chyba , że Ty masz takie chody na górze...no to wtedy...

" Po tym poznajemy, że miłujemy dzieci Boże, gdy miłujemy Boga i wypełniamy Jego przykazania, albowiem miłość względem Boga polega na spełnianiu Jego przykazań, a przykazania Jego nie są ciężkie. " 1Jana 5,3;

pozdro!
No very sorry, ale uważam, że wyraziłem się jasno: Człowieku, pozwól, że ja cię zbawię oto najważniejsze życzenie Pana Boga, które ma się spełnić.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
03-01-2008 23:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #17
 
mnich napisał(a):A czy można poznać plany Boga?
Jeśli je obiawił, to co za problem?

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
04-01-2008 22:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mnich Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 36
Dołączył: Sep 2007
Reputacja: 0
Post: #18
 
Cytat:nieania Jeśli je obiawił, to co za problem?

Tak, masz rację.Objawił nam zwłaszcza w Biblii.
Objawia nam również przez Kościół , ale także osobiście.Jednak w tym ostatnim przypadku nie wszyscy mogą rozeznać, jaka jest Jego wola.Nieraz ktoś potrzebuje wielu lat ,aby odkryć swoje powołanie życiowe.
Wiem natomiast, że ludzie boży,żyjący w ścisłej łączności z Bogiem,mogą odczytywać wolę Boga w najdrobniejszych sprawach.

Ksiądz Marek ma dlatego rację , i jako osoba duchowna,żyjąca blisko Boga może łatwiej tę wolę rozpoznać.Natomiast ludzie świeccy,często zabiegani z wieloma sprawami na głowie nie zawsze potrafią dobrze rozpoznać,jaka jest wola Pana Boga.

Księże Marku.Przpraszam za ostatni post i ton jakim się odniosłem do księdza...Była to jednak,tylko mała prowokacja.Zawsze byłem do księdza życzliwie nastawiony i bardzo księdza szanuję.

Pozdrawiam wszystkich, a zwłaszcza ks.Marka.
Szczęść Boże!
05-01-2008 16:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
miasto Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 391
Dołączył: May 2006
Reputacja: 0
Post: #19
Re: Mt 12, 46-50
Offca napisał(a):Czy to znaczy, że Matka Jezusa i Jego bracia nie pełnili woli Bożej? :-k

w tym akurat momencie - niewykluczone

w Ewangelii Marka mamy taką ciekawa sekwencję:
Mr 3:21-35
21. Gdy to posłyszeli Jego bliscy, wybrali się, żeby Go powstrzymać. Mówiili bowiem: Odszedł od zmysłów.
(....)
31. Tymczasem nadeszła Jego Matka i bracia i stojąc na dworze, posłali po Niego, aby Go przywołać.
32. Właśnie tłum ludzi siedział wokół Niego, gdy Mu powiedzieli: Oto Twoja Matka i bracia na dworze pytają się o Ciebie.
33. Odpowiedział im: Któż jest moją matką i /którzy/ są braćmi?
34. I spoglądając na siedzących dokoła Niego rzekł: Oto moja matka i moi bracia.
35. Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką.
04-02-2008 20:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #20
 
Służyli za to jako przykład - pełnili rolę w planie Bożym Język

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
04-02-2008 22:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
miasto Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 391
Dołączył: May 2006
Reputacja: 0
Post: #21
 
Annnika napisał(a):Służyli za to jako przykład - pełnili rolę w planie Bożym Język

no...


faraon też pełnił rolę... :mrgreen:
05-02-2008 12:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów