Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wyprawy krzyżowe.
Autor Wiadomość
Anonymous
Unregistered

 
Post: #166
 
losowo. I tak daję fory. Wy Szatana non stop piszecie z małej. Jkaś równowaga być musi.
12-01-2006 19:03
Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #167
 
Bierz pod uwagę mój drogi, żew języku polskim słowo "szatan" ma dwa znaczenia - jako imię własne albo ogólne określenie złego ducha :krzywy: - więc zależy od kontekstu i zamierzenia, czego nie można powiedzieć o słowie i imieniu "Jezus" Smutny

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
13-01-2006 11:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #168
 
Weź pod uwagę moja droga, że dyskusja zwykle toczy się o Szatanie a nie pomniejszych szatankach, chodzi o przeciwnika Boga (i to najwiekszego), więc proszę moja droga nie próbuj rozmywać tego zagadnienia w sporach semantyczynych :krzywy:
13-01-2006 17:01
Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #169
 
A ja przypominam o tym, byś "w wolnej chwili" przygotował kodeksy o które prosiłem, Semper ...
Ja - jak na razie - nie mam czasu na dłuższe "posiedzenie" Smutny
PS.
Coś za bardzo schodzimy z tematu ... Smutny

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
13-01-2006 20:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #170
 
Jeśli chcesz wymagać źródeł ddv zacznij sam się nimi posługiwać.
13-01-2006 21:22
Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #171
 
Załozyłeś tezę, Semper - wypadałoby ją jakoś uzasadnić.
No cóż - to, co piszę zazwyczaj opieram na konkretnych materiałach i nie rzucam tez bez pokrycia.
Zatem - spróbujesz uzasadnić jakoś swoją teze - i nie boisz się tego przyrównania, czy też oddajesz walkowerem :coo:

PS. Oczko
jak do tej pory wynik tych naszych "sporów" wygląda jakieś ~~8:0 dla mnie Oczko ;P Duży uśmiech

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
13-01-2006 21:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #172
 
ddv napisał(a):ak do tej pory wynik tych naszych "sporów" wygląda jakieś ~~8:0 dla mnie Oczko jęzor
:hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:

Chyba 100 do 0 dla Ciebie. :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:

ale tą wypowiedzią zapewniłeś sobie prowadzenie 666 do zera oczywista dla Ciebie.

[Obrazek: sucker1lw.gif]


[Obrazek: newtomato0jx.gif]
13-01-2006 22:32
Odpowiedz cytując ten post
Ravenloff Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 626
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #173
 
A pomyśleć, że dyskusja dotyczy wypraw krzyżowych :shock:
O czym wy gadacie :?: Taki OT, że masakra :?
Jeszcze jedna wypowiedź OT, a będę usuwał posty za niezgodność z tematem.

Alteri vivas oportet, si vis tibi vivere!
21-01-2006 00:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #174
 
Wyprawy krzyżowe (XI wiek) miały na celu obronę Ziemi Świętej przed "saracenami".Ale jak wiadomo mogli to być muzułmanie.(Islam powstał przed wyprawami na przeł.VI i VII wieku n.e.) Powrót do idei wypraw krzyżowych nawet w zmienionej formie (pokojowej) nie byłby łatwy.Problemem jest szariat (surowe prawo).Mogłoby to oznaczać nawet męczeństwo (ostatnimi laty naprawdę ścięto pojmanych).Nie wiem,czy warto powracać do wypraw,lepszy byłby dialog chrześcijan z muzułmańskimi przywódcami uznającymi szariat.
15-06-2006 21:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów