Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wyprawy krzyżowe.
Autor Wiadomość
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #31
 
Gepardzik, ja się nie rozczulam i nie analizuję, bo nie trzeba. Tak jest i już. Osobiście uważam, że trzeba o tym mówić i napominać w jakiś sposób ludzi, żeby tak nie uogólniali. Mnie się nie podoba takie stanowisko i będę tak długo gadać, że nie każdy i nie wszyscy, aż zrozumieją. Jak ineczej z tej systacji chciałbyś wybrnąć? Ja widzę tu jeden sposób: poprawiać myślenie ludzi i zwracać im na to uwagę. Chyba, że znasz inny lepszy sposób.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
02-01-2005 18:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #32
 
Nie ma Kościoła - instytucji. Jest Kościół - wspólnota to po pierwsze 8) A po drugie sam widzisz, jak działa na księży upominanie ich --- przykład ks. Jankowski ze św. Brygidy. Ze stanowiska tak łatwo nie ustąpi żaden, uwierz mi, a już zwłaszcza ten, któremu bycie kapłanem przynosi tylko zyski materialne.
Poza tym nawet jakby kapłani się poprawili to ludzie i tak znaleźli by nowe powody by ich "obsmarować" obelgami, bo szatan NIGDZIE nie próżnuje :wink: Tak więc myślę, że trzeba zmienić w szczególności świeckich by przestali uogólniać i kojarzyć Kościół tylko ze złymi księżmi, a "nieposłusznym" kapłanom bez żadnego gadania zabierać możliwość dalszego duszpasterstwa - dla dobra owieczek.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
03-01-2005 12:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rasta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 443
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #33
 
Kościół jest instytucją. Patrząc nawet z tej strony, że wtrąca się do polityki. Teraz nie mam zamiaru się tego czepiac ale Offco kościół jest instytucja. A ludzie twożą wspólnotę. Oczywiście jeśli twożą bo nie zawsze to wychodzi.

<>< <>< <>< <>< <>< <>< <>< <>< <><
05-01-2005 18:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #34
 
O dokładne wyjaśnienie poprosiłabym jakiegos Księdza... Osobiście nie patrzę na Kościół jako instytucję.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
05-01-2005 18:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #35
 
Rasta napisał(a):Kościół jest instytucją. Patrząc nawet z tej strony, że wtrąca się do polityki. Teraz nie mam zamiaru się tego czepiac ale Offco kościół jest instytucja. A ludzie twożą wspólnotę. Oczywiście jeśli twożą bo nie zawsze to wychodzi.

Czyli co, bo nie kumam :? Kościół jako instytucja to jedno, ale ludzie, którzy należą do tegoż Koscioła to jakaś inna część? To wg Ciebie Kościół to instytucja czy wspólnota ludzi? Jednocześnie czy instytucja musi mieć od razu pejoratywne /negatywne/ znaczenie.....

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
05-01-2005 22:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rasta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 443
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #36
 
Nie napisałem tutaj, że instytucja którą jest kościół jest czymś złym. Jeszce zalezy jak ludzie ja postrzegają. Ale kościół ma tam swoją jakoś nawet opozycję jest zarejestrowany jakocoś prawego.
Ale oprócz tego twozy wspolnote ludzi.

<>< <>< <>< <>< <>< <>< <>< <>< <><
06-01-2005 13:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #37
 
Zarejestrownay??? Jak jakaś partia polityczna??? W ogóle nie wiem skad Ci przyszło do głowy, że Kościół miesza się do polityki! Kościół a polityka to dwie odrębne rzeczywistości. A to, że niektórzy książa krzyczą z ambony żeby głosować na tego albo tamtego, to już ich osobista sprawa. Kościołowi chyba nawet nie przysługuje prawo do mieszania się w politykę, dlatego właśnie, że nie jest żadną instytucją, czy partią polityczną, ale współnotą ludzi i Ciałem Chrystusa.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
06-01-2005 18:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rasta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 443
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #38
 
Wsumie to nie jestem pewien co do tego tematu wiec bede milczal lepiej Język

<>< <>< <>< <>< <>< <>< <>< <>< <><
06-01-2005 23:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #39
 
Lepiej nie. Poruszyłeś lawinę Oczko Teraz to już nie wypada milczeć :!:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
07-01-2005 00:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lola Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 595
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #40
 
Kościół jest bosko-ludzki, wg mnie hierarchia jest niezbędna, nie znaczy to że nie widzę nadużyć, ale to Jezus zapoczątkował hierarchię ustalając głową Kościoła św. Piotra, i Kościół to dalej kontynuuje, i bardzo dobrze, bo jakoś śmiem wątpić czy bez hierarchii by trwał tyle lat, pewnie już dawno byśmy byli podzieleni, bo okazało by się że wielu ma pomysł na swój własny kościół, na swoją własną interpretację Pisma Świętego, dla mnie hierarchia co może dla niektórych dziwne, to gwarancja porządku i bezpieczeństwa, że nie ma wolnej amerykanki.... :wink:

...Alles was zählt,
ist die Verbindung zu Dir
und es wäre mein Ende,
wenn ich diese Verbindung verlier...
07-01-2005 13:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #41
 
Z jednej strony chyba coś w tym jest, że dzięki takiej hierarchii Kościół trzyma się (prawie) w jednym kawałku, ale chyba największym gwarantem stabilności jest Duch Święty.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
07-01-2005 15:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #42
 
Offca napisał(a):Z jednej strony chyba coś w tym jest, że dzięki takiej hierarchii Kościół trzyma się (prawie) w jednym kawałku, ale chyba największym gwarantem stabilności jest Duch Święty.

To wiadomo, że gwarantem jest Duch Święty, ale taka argumentacja jest przez wielu tzw. wolnych chrześcijan używana a właściwe nadużywana! "Ich prowadzi Duch Święty i ponoć On im powiedział, że hierarchia jakiś Kościół to nie jest takie ważne...." Dlatego zawsze trzeba mówić, że On działa w Kościele, z Kościołem i przez Kościół!

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
07-01-2005 21:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #43
 
To też miałam na myśli Oczko Ci wolni chrześcijanie nie tyle może nadużywają Ducha, co chyba źle Go pojmują...

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
07-01-2005 22:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ravenloff Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 626
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #44
 
Offca napisał(a):Czy ten ksiądz reprezentuje CAŁY Kościół :?: Nie. Zafałszowanie polega więc tu na tym, że ludzie utożsamiają Kościół wyłącznie z duchowieństwem, co jest wręcz absurdem! To tak samo, jak się mówi, że wszyscy Polacy to złodzieje. Czy wszyscy? Nie.
Offca pisze, że ludzie utożsamiają Kościół z duchowieństwem. Często tak jest, że nie z całym duchowieństwem, a jedynie z ich księdzem na parafii, co już w jest naprawdę przykre, aby Kościół=mój proboszcz.
Kościół to przedewszystkim MY, czyli wierni.

Ups. Chyba trochę odbieglismy od tematu. Więc przypominam, że tematem są wyprawy krzyżowe.

Alteri vivas oportet, si vis tibi vivere!
11-01-2005 08:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scarlet Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 31
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #45
 
A może powiecie mi dlaczego macie w zwyczaju lazic i glosic gdzies swoja nowine?
Moze ktos nie miec ochoty na to,aby przylazono do niego z jakas religia. Moze zyc sobie spokojnie w swojej kulturze,wierze,a wy sie tam ladujecie z nawracaniem. Wydaje mi sie,ze to sekciarskie postepowanie.
26-11-2005 23:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów