Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
William Wharton- nikt tak nie opisuje codzienności zycia...
Autor Wiadomość
Anonymous
Unregistered

 
Post: #1
William Wharton- nikt tak nie opisuje codzienności zycia...
Mój ulubiony pisarz,uwielbiam jego książki! Tak poruszająco pisze o prostych sprawach z naszego zycia,o miłości,o przemijaniu,wewnętrznych lękach ludzi-dzieci,dorosłych i starszych... o radości i marzeniach... mnie jego książki potrafią rozbawić i poruszyć do łez... Szczególnie polecam "Stado" "Tam gdzie spotykająją się wszystkie światy" "Tato" "Al"..... Oj chyba wszystkie!!!
25-07-2007 11:56
Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #2
 
Ja też kiedys czytałam książki Whartona, szczególnie podobała mi się "Niezawinione smierci" - bardzo smutna książka, opowiada strasznej katastrofie samochodowej, w której zdaje się zginęła jego córka i jeszcze inne osoby z jego rodziny.
25-07-2007 12:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Hume'anistka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 26
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #3
 
Przeczytałam kilka książek W. Whartona - m.in. "Ptasiek", "Stado", "W księżycową jasną noc" - następne wydawały mi się powielaniem pewnych - sprawdzonych już - pomysłów. Jednak pamiętam wrażenie i wzruszenie, jakie wywołali u mnie "Spóźnieni kochankowie". Na pewno przeczytałam ją w odpowiednim momencie swojego życia, pewnie zupełnie inaczej bym ja odebrała kilka lat wcześniej lub później. Zamierzam wrócić do tej lektury, by sprawdzić, czy wciąż tak samo działa Oczko. Polecam, jeśli nie czytałyście jeszcze.
25-07-2007 12:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #4
 
Hume'anistka napisał(a):Przeczytałam kilka książek W. Whartona - m.in. "Ptasiek", "Stado", "W księżycową jasną noc" - następne wydawały mi się powielaniem pewnych - sprawdzonych już - pomysłów.

Miałam podobne odczucia.
25-07-2007 13:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #5
 
Czytałam swego czasu Whartona. Największe wrażenie zrobiła na mnie książka "Tato" - powala na łopatki moim zdaniem. "Niezawinone śmierć" też robi wrażenie, ale dla mnie za przykra jest ta książka. Momentami ciężko się czytało, chociażby przez zbyt szczegółowe opisy zwłok rodziny Whartona :/ Bardzo też lubię "W księżycową jasną noc". Jedna z lepszych powieści o II wojnie światowej.
Książki Whartona są bardzo szczere i prawdziwe. Większość z jego powieści pisało po prostu samo życie. I to się da wyczuć.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
25-07-2007 15:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #6
 
Whartonem również zachwycałem się swojego czasu, nawet ostro broniłem jego prozy wobec zarzutu, że jest naiwna. Jak przeczytałem jego biografię, to nalge wszystko wydało się takie oczywiste - praktycznie wszystkie oparte są na jego własnym życiu.

Jeżeli natomiast lubicie prawdziwe życie, i taką prozę to bardzo polecam krajowego autora: Wiesława Myśliwskiego: "Traktat o łuskaniu fasoli" czy "Widnokrąg" - ma on również swój styl, zupełnie odmienny od Whartona, ale tutaj nie można stawiać zarzutu o "naiwność". Niesamowita, prawdziwa proza.

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
25-07-2007 17:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Terebint Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 360
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
Offca napisał(a):Największe wrażenie zrobiła na mnie książka "Tato" - powala na łopatki moim zdaniem.
Zgadzam się. To najlepsza książka Whartona. Uśmiech

[center] [Obrazek: wilkpp9.png] [/center]
27-07-2007 20:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów